fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

59% 37 hlasů
film / komedie, Česká republika, , 85 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:18Romantický příběh o jedné zdánlivě malé záměně s velkými důsledky aneb není Johnson jako Johnson.
Dvacetiletá Veronika žije v Praze s hrubiánským přítelem Václavem. Když je muž zatčen za krádež počítače z kanceláře, kde dívka pracuje jako sekretářka, skončí on ve vězení a ona je na hodinu propuštěna. Ve snaze získat peníze na jeho propuštění obrátí se nejprve na matku, která ji však nepříliš vybíravými slovy odmítne, a nakonec na kamarádku Lucii, která se živí jako prostitutka na telefon. Ta jí sice nemůže půjčit tolik, kolik by potřebovala, ale nabídne Veronice, že jí přenechá svého příštího zákazníka, obchodníka Jima Johnsona, který má právě přiletět z Ameriky. Veronika zděšeně odmítne, protože udělat něco takového je pro ni nepředstavitelné, ale Lucie, která by ráda získala čas k návštěvě svého přítele v Amsterodamu, ji nakonec přemluví. Veronika se vydá na letiště, kde nejprve vyprovodí Lucii, a pak si vyzvedne Johnsona. Omylem však jiného muže stejného jména, černošského jazzového muzikanta, který přijel jako záskok za nemocného kolegu na evropském turné jazzového orchestru. Ten pravý Johnson se totiž zdržel při celním odbavení a je omylem vyzvednut Soňou, kterou na letiště poslali organizátoři koncertu. Záměna není odhalena jen proto, že Američané nerozumějí ani slovo česky, a obě dívky zase neumějí anglicky. Situaci navíc zkomplikuje Václav, který je nečekaně propuštěn z vězení, a když se dozví, že si Veronika vyrazila s neznámým černochem, vydá se ji se svým kumpánem Belfagorem hledat. A zatímco bloudí ulicemi, Veronika a Jim najdou způsob, jak spolu komunikovat, a Soňa s druhým Jimem se snaží pomoci prostituce Apollonii, přizvané Jimem k milostným hrátkám, kterou nečekaně přepadne deprese. A když se nakonec všichni náhodou setkají v jazzovém klubu Agharta, je to setkání nejen dramatické a současně humorné, ale také v mnohém překvapující.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Velmi pěkně natočený česky/nečeský film. Je smutné, že takový fajnový film z Prahy musí natočit američan, kterého tady (a tím myslím i ČSFD) prakticky neznáme. Překvapivě kvalitní casting a cílevědomě pojaté rozkošatění klasické (skoro by se řeklo francouzské) zápletky se záměnou. Mě se to líbilo velmi a není to jen tím, že pod slovem komedie nevidím jen kameňáky a jim podobné...
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Mr. Johnson

Dvadsaťročná Veronika žije v Prahe s násilníckym priateľom Václavom. Keď je muž zatknutý za krádež počítača z kancelárie kde dievčina pracuje ako sekretárka, skončí on vo vezení a ona je na hodinu prepustená. V snaze získať peniaze na jeho prepustenie, obráti sa najskôr na matku, ktorá ju však nie príliš vyberanými slovami odmietne a nakoniec na kamarátku Luciu, ktorá sa živí ako prostitútka na telefón. Tá jej síce nemôže požičať toľko koľko by potrebovala, ale navrhne Veronike, že jej ponechá nasledujúceho zákazníka, obchodníka Jima Johnsona, ktorý má práve priletieť z Ameriky. Veronika zdesene odmietne, pretože urobiť niečo takého je pre ňu nepredstaviteľné, ale Lucie, ktorá by rada získala čas na návštevu svojho priateľa v Amsterdame, ju nakoniec prehovorí. Veronika sa vydá na letisko, kde najskôr odprevadí Luciu a potom si vyzdvihne Johnsona, omylom sa však nakontaktuje na iného muža s rovnakým menom. Ide o černošského jazzového muzikanta, ktorý pricestoval ako záskok za chorého kolegu na európske turné jazzového orchestru. Ten pravý Johnson sa totiž zdržal pri colnom odbavení a je omylom vyzdvihnutý Soňou, ktorú na letisko poslali organizátori koncertu. Zámena nie je odhalená preto, že Američania nerozumejú ani slovo česky a obe dievčatá zase nevedia anglicky. Situáciu ešte viac skomplikuje Václav, ktorý je nečakane prepustený z väzenia a keď sa dozvie, že si Veronika vyrazila s neznámym černochom, vydá sa ju so svojím kumpánom Belfagorom hľadať. A zatiaľ čo blúdia ulicami, Veronika a Jim nájdu spôsob ako spolu komunikovať a Soňa s druhým Jimom sa snaží pomôcť prostitútke Apollonii, prizvanej Jimom k milostným hrám, ktorú náhle prepadne depresia. A keď sa nakoniec všetci náhodou stretnú v jazzovom klube Agharta, je to stretnutie nielen dramatické a zároveň humorné, ale taktiež v mnohom prekvapujúce.


Podobné filmy

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé Perly
(Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl) Krásná guvernérova dcera Keira Kn...
dnes 14.45
Nova Cinema
Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana
(Mr. Peabody & Sherman) Geniální pan Peabody je pes z útulku, kterého nikdo nechtěl, a tak...
dnes 20.00
Nova Cinema
Týden bez závazků
(Hall Pass) Ženáči Owen Wilson a Jason Sudeikis jsou v manželství věčně nespokojení. Na ra...
zítra 03.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 3. 12. 2021 Svátek má Svatoslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz