fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

78% 80 hlasů
film / komedie, Československo, , 80 min.
Kinopremiéra v ČR 24.2.1937, DVD od 1.1.2006 Filmexport

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
05:36


Rozpustilá komedie o nejpočestnějším muži městečka, před kterým se nečekaně objeví jeho dávný prohřešek.
Profesor Karas a jeho rodina se řídí heslem "Mravnost nadevše". Otec rodiny má však nemanželskou dceru, kterou tají. Ta nastoupí do rodiny jako vychovatelka nejstarší dcery. Moderní děvče začne rozvracet zaběhnutý pořádek. Otec se bojí, že tajemství vyjde na povrch, a když jde za dcerou tajně v noci do pokoje, bere se to jako zálet.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je to zábavné, je to chytré a v kontextu doby určitě 5hvězdičekhodné. Osobně plným počtem cejchuji pouze filmy, které mnou emocionálně pohnuly nebo si je ráda často pouštím opakovaně do zblbnutí, popř. oboje. To Mravnost opravdu není, takže dávám subjektivní hvězdy čtyři.
Všechny komentáře k filmu 5+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Mravnost nade vše

<>Obrázek nenalezen<> Hlavní postavou příběhu je profesor Karas, vůdčí osobnost sdružení pro povznesení obecné morálky, vážený muž široko daleko známý nekompromisními názory, které lze shrnout jedinou větou - Mravnost nade vše. V tomto duchu vede nejen své žáky, ale železnou rukou diktátora také svou rodinu. Jednoho dne se však Karasovi ohlásí nečekaná návštěva. Jeho nemanželská dcera Věra, živý důkaz jeho mladické nerozvážnosti. Karas si uvědomí, že by mohla zcela zničit jeho "image" bojovníka za mravopočestnost a rozhodne její existenci utajit.
obrazek
To ovšem netuší, že si Věra najde práci jako vychovatelka v jeho vlastní rodině. A pak už se všechno jen a jen zamotává. Zatímco Karasova dcera se zamiluje do sochaře Konráda, který pracuje na bustě pana profesora, do Věry se zamiluje mladý doktor Jílovský. Zvláštní chování pana profesora k nové vychovatelce však neunikne pozornosti rodiny a bohužel ani doktora Jílovského, který začne žárlit. Napětí roste a jediný, kdo si ničeho nevšimne, je sám Karas, který marně přemýšlí jak celou situaci rodině sdělit co nejšetrněji. Zmatek vyvrcholí ve chvíli, kdy je Karas celou rodinou tajně sledován, kterak v noci pokradmu opouští Věřin pokoj.


O filmu

Úspěšná satirická komedie vznikla v posledních dvou týdnech roku 1936. Podle námětu J. Erbenové ji natočil režisér Martin Frič a historie jejího vzniku je poněkud neobvyklá. Frič ji improvizovaně natočil přes vánoce roku 1936 jen proto, aby nebyl přerušen provoz filmových ateliérů v posledních dvou týdnech roku a zaměstnanci studia tak měli nejen zajištěn příjem v období vrcholící hospodářské krize, ale současně si mohli o svátcích přilepšit - proto se tomuto filmu také říkalo "film na rybu". Tak kvapné improvizace se ovšem zalekli i samotní producenti Barrandova, takže se neodvážili film v Praze uvést. Zkušební promítání proběhlo v Prostějově a teprve po jeho nadšeném přijetí tamním publikem měl v únoru 1937 úspěšnou premiéru také v Praze.

Podobné filmy

Šíleně smutná princezna
Panovníci dvou sousedních spřátelených zemí se dohodli na svatbě svých urozených potomků. ...
dnes 12.55
Nova Cinema
Čtyřicítka na krku
(Flirting with Forty) Heather Locklear, rozvedená matka dvou dětí, chce oslavit čtyřicátin...
dnes 14.15
Nova Cinema
Okno
O složité cestě starého mládence do chrámu manželství. Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři...
dnes 14.30
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 25. 5. 2022 Svátek má Viola
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz