fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

62% 992 hlasů
film / akční, drama, thriller, Velká Británie, , 118 min., od 15 let
Cold Pursuit
Kinopremiéra v ČR a SK 21.2.2019, DVD a Blu-Ray od 10.7.2019 Magic Box

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:32Nejlépe chutná zastudena.
Řidič sněžného pluhu se snaží pomstít drogovým dealerům, kteří zabili jeho syna.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Film je remakem o pět let staršího Boje sněžného pluhu s mafií. Zatímco původní předloha se odehrávala ve věčně zasněženém Norsku, Mrazivá pomsta je zasazena do coloradských hor. Úplně totožný děj , který je ještě uvěřitelný v Norsku, však působí v Coloradu dost nepřirozeně a násilně.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Mrazivá pomsta

V Mrazivé pomstě, strhujícím akčním thrilleru plném černého humoru, hraje Liam Neeson Nelse Coxmana, muže od rodiny, jehož klidný život s manželkou je obrácen vzhůru nohama, když jim za podivných okolností zemře syn. Nels začne pátrat po pravdě o smrti svého potomka na vlastní pěst a jeho touha po spravedlnosti se rychle změní v krutou mstu. Drogový král přezdívaný Viking postupně záhadně přichází o své zabijáky a Nels se pomalu mění z příkladného občana v chladnokrevného mstitele, který nedovolí ničemu a nikomu, aby mu stál v cestě.


O filmu

obrazek
“Plechovka plná červů.” Takto popisuje Liam Neeson to, co jeho postava otevřela v Molandově prudce násilné a pronikavě humorné Mrazivé pomstě. “Můj charakter se vydává na cestu pomsty, ale neuvědomuje si, do čeho vlastně jde,” říká Neeson. “Myslí si, že zabije jediného muže, toho, který vzal jeho synovi život. Spouští tak ale lavinu msty a násilností. A vše to je protkáno černým humorem, jestli si to umíte představit!”

Tento zvrácený příběh odvety se točí kolem Neesonova Nelse Coxmana, operátora sněžného pluhu v Kehoe, lyžařském středisku Colorado ski. Za jeho služby - udržovat cesty k odlehlému městečku sjízdnými - byl právě jmenován Občanem roku. Avšak Coxmanův život je v okamžiku uchvácen vírem neumělé pomsty a mrtvoly přibývají po tom, co je jeho syn omylem zavražděn nad skrýší chybějících drog. Vše, co Nels o vraždění lidí ví, sice vyčetl z detektivního románu, ale vyráží se svojí loveckou puškou se zkrácenou hlavní a mimoděk spouští sled událostí, ve kterých se objeví zasněžená válka o území, únos, dva šéfové mafie a banda kriminálních živlů s pestrými přezdívkami jako Samorost, Mustang nebo Čmoud.

Podobně jako již klasické filmy bratří Coenů - zejména Fargo - Molandovo dílo vychází z norské tvorby roku 2014, filmu Boj sněžného pluhu s mafií se Stellanem Skarsgardem v hlavní roli. Snímek sklidil nadšené kritiky a stal se kasovním trhákem. Fanoušci také naznačili paralely, co se hloubky a vtipu týká, s ranými snímky Quentina Tarantina. Ovšem zatímco je Moland “viditelně nadšený,” že je srovnáván s těmito díly, pro něj je jeho styl unikátní s kořeny inspirace v klasických Hollywoodských trhácích. “Vyrostl jsem v lásce k filmům Billyho Wildera,” vyznává se režisér. “Miloval jsem jejich temnotu a šibeniční humor, tu delikátní vyváženost těchto přístupů. Když mi tedy byla nabídnuta možnost ztvárnit remake Boje sněžného pluhu s mafií, tentokrát v angličtině, vzal jsem to.”

Myšlenka nechat Molanda předělat jeho vlastní originál vzešla od producenta Michaela Shamberga. Ten dříve produkoval Pulp Fiction, Zakázané ovoce a Chyťte ho! a nový detektivní snímek pozná na první pohled. “Pracovat s vyjímečně nadanými lidmi pro mě byla ta nejlepší párty kariéry,” říká Shamberg. “Když jsem zhlédl Boj sněžného pluhu s mafií, shledal jsem, že obsahuje všechno. A Mrazivá pomsta je stejná. Diváci budou s postavami soucítit, budou s filmem jako s akčním snímkem spokojeni a také budou překvapeni tím, jak je vtipný. Tyto dvě věci musely být ve filmu ve správném poměru. A tím, kdy měl toto na starosti, byl Hans Petter. V samotném středu toho všeho je úžasný Liam Neeson, který přináší jeho pojetí role klasického akčního muže a vydává se s ní novým směrem.”

Je to také příběh dalších vyšinutých, složitých postav, nejen dalších dvou otců, na které Nels při své cestě narazí. Prvním je Viking, vykolejený, psychotický místní drogový kápo bravurně zahraný Tomem Batemanem. Druhým je Bílý býk, jehož role připadla kanadskému legendárnímu herci a folkovému zpěvákovi Tomu Jacksonovi. Ten přináší oduševnělost roli konkurenčního bosse vedoucího gang houževnatých původních Američanů mrtvolných tváří, stejně chladnokrevných návyků a důstojností, jež bude podrobena těm nejtěžším zkouškám. “Všechno to jsou padouši. V tomhle filmu není kladných rolí. U toho musíte začít a rozluštit: ‘Dobrá, jak moc zlý je tenhle týpek?’” říká Jackson o sporu, který skončí litry krve prolité do sněhobílých závějí. “Vzpomínáte si na Divokou bandu? Pamatujete ty snímky? Myslím, že tenhle je jedním z nich. Je stejně zábavný jako ostatní filmy, na ktrerých jsem dělal.”

Moland přizval k práci na tomto remaku mnoho členů původního štábu. Také ale najal nového scénáristu Franka Baldwina a nové herce do vedlejších rolí; například Lauru Dernovou, kterou uvidíme jako Coxmanovu manželku Grace, Emmu Rossumovou, ta zahrála roli bystré maloměstské policistky Kim, a Julii Jonesovou, která propůjčila tvář ztrápené partnerce legračně pomateného šéfa kartelu Vikinga obsazeného Tomem Batemanem. “Ve filmu uvidíme ženské postavy chytré natolik, aby si udržely odstup od činů svých mužů. Nebo jejich stupidity,” směje se Moland. “Mužské charaktery jsou zde pánovité, naduté a netečné vůči humoru. Jsou smrtelně vážné. Nebo - mrtvé.”

Baldwinův scénář je konkrétně vtipný šorice rozkreslenými rolemi svárlivých zločinců - “V sázce je smrt,” říká scénárista: “ale muži jsou neskutečně nadutí. Z toho humor vychází.” - ale Molandova prvotní inspirace hrála na vážnou notu. “První idea vyšla z chvíle, kdy jsem přemýšlel: ‘Kdyby takto zemřel můj syn, stál bych jen tak stranou a přijal to, co se stalo? Nebo bych něco podnikl? A vedlo by to jen a jen k nekonečnému stupňování násilí?’ Je to vlastně těžké téma perfektně se hodící do černé komedie,” říká Moland. “Měl jsem touhu nebýt spoután žánrem, umožnit různým žánrům šťastně koexistovat jeden vedle druhého. Film má být opravdově hrůzný a tragický, ale také k pousmání, k smíchu - stejně jako život.”

Výsledek je něco naprosto jedinečného, snímek s neskutečnou akcí, protkaný úmyslným humorem a zahraný nejvýš skvěle vybraným ansámblem lidí zcela zapálených pro věc, který byl poslední dobou k vidění.

“A to je důvod, proč musel být tento remake natočen v režii Hanse Pettera,” říká Shamberg. “Vyznění snímku je tak vyrovnané, myslím, že jen on to mohl dokázat. Není to typický snímek o pomstě. Je to snímek o její marnosti. Je to násilný film oslavující nenásilnou cestu. Což je tak trochu oxymorón, protože nakonec dostanete dort, který ovšem nejdřív musíte sníst!”

Podobné filmy

R.I.P.D. - URNA: Útvar rozhodně neživých agentů
(R.I.P.D.) Útvar rozhodně neživých agentů je největší policejní složka tvořená dušemi nejl...
dnes 22.30
Nova
V řetězech
(Black Snake Moan) Stárnoucí bluesman Samuel L. Jackson se nedokáže vyrovnat s tím, že ho ...
zítra 00.10
Nova Cinema
Ranč pro dva
(A Summer Romance) Richard, ředitel developerské společnosti z New Yorku, se chystá koupit...
zítra 04.50
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 31. 3. 2023 Svátek má Kvido
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz