fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

75%
film / western, komedie, drama, USA/Německo/Japonsko, , 120 min., od 15 let, černobílý
Dead Man
Kinopremiéra v SK 19.1.2017, DVD od 17.3.2009 Levné knihy

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:55Všechno znáte, všude jste byli a všechno viděli? Nenechte se mýlit.
William Blake přijíždí do pohraničního městečka, aby přijal místo účetního, které sehnal přes inzerát. Nedokáže však pochopit, že jeho místo je obsazeno a že se trmácel přes polovinu Ameriky naprosto zbytečně. Zklamaný nachází útěchu v prostituce Thel, se kterou je však záhy přichycen jejím přítelem in flagranti. Dochází k hádce - a více méně náhodou - k vraždě. Otřesený Blake prchá... A z ustrašeného účetního se stává psanec, připravující se na smrt...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Věřím, že ten, kdo nebyl odrazen úvodní jízdou ohnivým ořem napříč jednotlivými americkými vegetačními pásy směrem ku západu (nebo si ji naopak užil jako já), bude z tohoto netradičního, poeticky laděného, hlasem Youngovy kytary podbarveného "westernu" nadšen.
Všechny komentáře k filmu 26+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Mrtvý muž

<>Obrázek nenalezen<> Bill Blake přijíždí na Divoký západ, aby nastoupil na místo účetního a proti své vůli se stává legendárním zabijákem. Svérázná westernová parodie.
Všechny cesty vedou někam, nejdůležitější bude ta, která dává směr a význam našemu jednání. Mladý účetní Bill Blake po smrti svých rodičů přijíždí z rodného Clevelandu na daleký Západ, aby tu nastoupil na nové místo. Nezíská však přislíbenou práci a rázem se v cizím městě ocitne bez peněz. Když v sebeobraně zabije syna bohatého majitele místních železáren, musí prchat před najatými vrahy. Jeho průvodcem i ochráncem se stává osamělý Indián Nikdo. Podle něho je Bill totožný se svým jmenovcem, anglickým lyrickým básníkem Williamem Blakem, kterého si zamiloval při nedobrovolném pobytu v Británii. A tak ošetří těžce zraněného mladíka jen proto, aby ho připravil v duchu své svérázné filozofie na mystický odchod z tohoto světa...


O filmu

Nepsaný král nezávislého amerického filmu, scenárista a režisér Jim Jarmusch (Podivnější než ráj, Mimo zákon, Noc na zemi, Tajuplný vlak, Ghost Dog - Cesta samuraje) použil v Mrtvém muži, jednom ze svých nejlepších filmů, rámec westernu pro sebeparodicky laděnou výpověď o pocitu vykořeněnosti a ztrátě tradičních hodnot. V příběhu mísí nejasné události s podivnými figurami westmanů, černobílou kamerou a jímavou hudbou známého rockového muzikanta, skladatele a kytaristy Neila Younga. Hlavní postavu v něm ztvárnil dívčí idol Johnny Depp, jenž zde - po boku dalších hvězd (Iggy Pop, Gybriel Byrne, Robert Mitchum) - předvádí vskutku výborný výkon.

Podobné filmy

Jak ulovit Dr.Lewise
(The Grand Seduction) Kdysi býval Tickle Head v Newfoundlandu hrdým rybářským přístavem, k...
dnes 17.45
Nova Cinema
Mamka a taťka
(Mom and Dad) Ryanovi jsou čtyřčlenná rodina, kde panují napjaté vztahy. A za této situace...
dnes 22.20
Nova Cinema
Requiem pro panenku
Něha, sobectví, nelidskost i naděje v českém filmu režiséra Filipa Renče s Annou Geislerov...
dnes 22.51
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 29. 11. 2023 Svátek má Zina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz