fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

50% 1045 hlasů
film / komedie, mysteriózní, USA, , 101 min.
Herbie: Fully Loaded
Kinopremiéra v ČR 25.8.2005, DVD od 7.12.2005 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:24Úžasné malé autíčko s tělem brouka a srdcem šampióna.
Rodina Peytonova se už několik let účastní automobilových závodů NASCAR. Nejmladší dcera Maggie by také chtěla závodit, ale její otec jí v jakékoliv kariéře s vůní benzínu brání, protože nechce, aby se jí něco stalo. Proto dostane Maggie od otce k úspěšnému zakončení studia jako dárek starý Volkswagen Brouk z vrakoviště. Maggie ho se svým kamarádem opraví a ke svému překvapení zjistí, že Brouk má jméno Herbie. Jak se brzy ukáže, není Brouk jen obyčejný kus rezavé karoserie s motorem, ale kouzelné auto, které Maggie pomůže splnit její velké sny.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Herbie je starý brouk. Od doby, kdy zemřel jeho majitel a závodník byl v garáži a pak odvezen na šrotiště. Kde ho koupil otec Maggie Peyton k její promoci. Maggie ze zečátku moc ráda není, ale po čase, když ji Tripp Marphy vyzval na závod. Maggie s Herbiem to samozřejmě vyhrála a pak začala závodit jako Mexx. Pod falešným jménem kvůli svému otci, který nechtěl, aby závodila, protože se její maminka zabila při závodu. Nakonec stejně vyjde na jevo, že Mexx je Maggie. A Heribieho prohraje, vsadí se totiž s Tripem, že vyhraje o své auto. No a prohrála. Nakonec to ale skončí dobře. Vřele tento film doporučuji. Je super s chytrým autem :-D .
Všechny komentáře k filmu 34+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2, Oficiální stránka 3, Oficiální stránka 4    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Můj auťák Brouk

Maggie Peyton, jejíž rodina se už po tři generace věnuje účasti v automobilových závodech NASCAR, má závodění v krvi. Díky svému otci Rayovi, který se ji snaží přehnaně chránit před veškerým nebezpečím, jsou však všechny její snahy o kariéru špičkové závodnice odsouzeny k nezdaru. Ray jí nabídne jako odměnu za úspěšné dokončení univerzitního studia auto, ale místo do obchodu zamíří na vrakoviště. Maggie se zamlouvá starý Nissan, ale zdá se, že o její pozornost usiluje také jistý zrezivělý Volkswagen Brouk, se kterým - ke svému nemalému překvapení - nakonec skládku opustí. Jak se brzy ukáže, starý Brouk jménem Herbie není jen obyčejný kus rezavé karoserie s motorem, ale kouzelné auto, které Maggie pomůže splnit její velké sny.


O filmu

obrazek
Psal se rok 1969, když Amerika poprvé objevila Herbieho - úžasné malé auto s tělem Brouka a srdcem šampióna, které přišlo k životu ve velmi úspěšné rodinné komedii. Příběh o autíčku s velmi živým duchem a závodním elánem, odehrávající se v láskou prosycené atmosféře San Francisca 60. let, se ihned stal populárním u publika všech věkových kategorií. Později vznikla další tři pokračování a několik televizních pořadů.

O více než třicet let později si producenti filmu Můj auťák Brouk uvědomili, že mnozí z těch, kteří s příběhy Herbieho v 60., 70. a 80. letech vyrostli, nyní mají vlastní děti, jež by nová dobrodružství prvního auta na světě, které má vlastní rozum, pocity a touhu hledat si přátele, mohla zaujmout. Jejich základní myšlenkou bylo zachovat příjemný retrospektivní styl a zároveň Herbieho přenést do 21. století jako závodní auto v soutěži NASCAR.
obrazek
"Neměli jsme sebemenší pochyby, že kdyby se Herbie vrátil v roce 2005 na scénu, ihned by atakoval tu nejvíce vzrušující závodní soutěž, která v Americe v současnosti je: NASCAR. Byli jsme velmi vděční za spolupráci a podporu, kterou nám NASCAR během vývoje projektu poskytoval. Přestože je Herbie hravý a legrační jako kdykoliv předtím, tentokrát to bude muset pořádně osolit, aby se dokázal vyrovnat současným světovým šampiónům," říká producent Robert Simonds.

Představitelé NASCARu byli představou, že by spojili síly s nejslavnějším kouzelným autem na světě, taktéž nadšeni. "Herbieho znají lidé po celém světě a když se řekne ,Herbie bude jezdit NASCAR', ihned vám bleskne hlavou, co všechno se bude dít, všechny ty fantastické věci, které se na dráze odehrají," říká Sarah Nettinga, která se v NASCAR zabývá filmovou, televizní a hudební zábavou. "Kromě toho si myslím, že fanoušci NASCARu a Herbieho mají leccos společného - jsou to upřímní a obyčejní lidé, kteří mají rádi zábavu. Herbie je v NASCAR aréně tak skvělý, protože je úplný outsider - a každý, kdo NASCAR někdy sledoval, ví, že část vzrušení spočívá v tom, že v tomto závodě má vždycky outsider šanci probojovat se z poslední startovní pozice až k vítězství."
obrazek
Když scénář k filmu Můj auťák Brouk dorazil k nadějné začínající režisérce Angele Robinson, přelétla jiskra. Sama Robinson byla velkou fanynkou Herbieho už od dětství a velmi se jí líbila hlavní myšlenka scénáře, pojednávajícího o mladé ženě, která se i přes nepřízeň osudu usilovně snaží splnit si své sny.

"Myslím si, že scénáristům se podařilo najít skvělý nový úhel, který Herbieho činí atraktivním i pro současné publikum - tím, že vytvořili postavu této mladé dívky, která se touží stát závodníkem NASCARu a také je jediným člověkem, který může Herbiemu pomoci vrátit se na závodní dráhu a naplnit jeho osud," říká režisérka. "Příběh je skvělou kombinací velkých závodních scén, humoru, který do příběhu vnáší Herbie, a dějové linie s dívkou, která se snaží prosadit v živém a dynamickém světě závodů NASCAR, jemuž ovšem dominují převážně muži. Tento skvělý mix mě k projektu přilákal."
obrazek
Záměrem filmařů bylo už od začátku zkombinovat úctu k Herbieho minulosti s inovacemi, které by jej potkaly v dnešní moderní době.

"Nakonec jsme navrhli 36 různých verzí Herbieho - od ,Herbieho ze skládky' přes ,Herbieho na demoličním derby' a ,Herbieho pro pouliční závody' po ,NASCAR Herbieho'. Máme ho ve všech možných tvarech, velikostech a podobách, ale pokaždé má tu odhodlanou a láskyplnou povahu, díky níž se stal tak dlouhodobě oblíbenou pohádkovou postavou," říká vedoucí výroby Charles Hirschhorn.

Herbieho životním posláním bylo odjakživa najít závodníka, který by byl jeho opravdovým přítelem a dokázal s ním - ruku ve volant - dosáhnout až na vrchol. Ve filmu Můj auťák Brouk pozná takového kamaráda v člověku, od nějž by to nečekal: v čerstvé absolventce vysoké školy, která si jde vybrat na vrakoviště své budoucí závodní auto. Herbie má štěstí, protože tahle absolventka je shodou okolností Maggie Peyton - dívka z rodiny, která se už po tři generace věnuje závodění v NASCARu, s velkou touhou vydat se na závodní dráhu, i pokud by to mělo být ve Volkswagenu ze 60. let, kterému nikdo nedává šanci.
obrazek
Do role Maggie potřebovali filmaři mladou herečku, která by měla dostatek charismatu, kuráže i komediálního talentu, proto oslovili populární vycházející hvězdu Lindsay Lohan. "Viděla jsem ten původní film a moc se mi líbí, že je to ten druh příběhu, který pouští starší generace mladším," říká herečka. "Na Herbiem je něco magického a speciálního, díky čemuž jej berete jako člověka - je docela těžké o něm byť jen přemýšlet jako o obyčejném autě! A také jsem si říkala, že může být opravdu zajímavé natočit film, který osloví nejen děti, ale také dospělé lidi, kteří s Herbiem vyrostli. A možnost naučit se při tom všem ještě řídit závodní auta byla až příliš lákavá na to, abych dokázala odolat."

Dobrodružství začne nabírat obrátky v okamžiku, kdy se Maggie s Herbiem dostanou do garáže Kevina - jejího kamaráda ze střední školy, který se mezitím stal skutečným esem mezi automechaniky a dokáže se staršími auty doslova zázraky. Je to právě Kevin, kdo Herbieho spraví a promění jej v blyštivé a elegantní závodní žihadlo, čímž si získá sympatie Herbieho i Maggie. <>Obrázek nenalezen<> Role Kevina připadla mladému komediálnímu herci Justinu Longovi, který se zatím naposledy objevil s Benem Stillerem ve snímku Vybíjená: Běž do toho na plný koule. "Je na Herbiem něco, co může člověk nezbožňovat? Má kouzelné schopnosti a velké srdce a umí svádět lidi dohromady," podotýká Long. "A Kevin je člověk, který ví, jaký potenciál se skrývá pod Herbieho kapotou. Tohle se mi na tom příběhu hrozně líbí - je to určitá variace na příběh o ošklivém káčátku."

Trochu složitější vztah má Maggie se svým bratrem Rayem, který by měl dle všech očekávání jít ve stopách svého otce i dědečka a stát se slavným závodníkem. Má to ale jeden háček - Ray není moc dobrý řidič a k velkému zármutku jeho otce mu činí potíže vůbec se udržet na okruhu. Tragikomické postavy se zhostil populární komediální herec Breckin Meyer.
obrazek
"Ray junior ví, že nemá závodního ducha, ale nechce svému otci zlomit srdce," vysvětluje Breckin. "Pokračuje v tom, protože cítí, že kdyby toho nechal, jeho otce by to zabilo. Právě jeho totiž otec považuje za jediného nástupce jejich rodinné tradice, protože si nemyslí, že by jím mohla být Maggie. Přestože má dar ona a nikoliv Ray, jejich otec nechce vystavovat svou malou holčičku žádnému nebezpečí. Takže to je Rayovo největší dilema - jak má dát otci najevo, že nechce v této rodinné tradici pokračovat?"

Člověk, který stojí mezi Maggie a jejími sny o kariéře závodníka, je zároveň člověkem, jehož miluje nejvíc na celém světě: její otec Ray Penton senior v podání Michaela Keatona. "Ray je docela fajn chlap, který se snaží starat o domácnost, přestože postrádá manželku, která by mu v tom pomáhala. Zároveň se snaží udržovat rodinnou závodní tradici, ale je toho na něj trochu moc," vysvětluje herec. "Snaží se být svým dětem co nejlepším otcem, ale někdy se mu to příliš nedaří. Myslím, že má velmi silný vztah k Maggie - má ji hrozně rád - ale někdy to nedokáže dát najevo. A právě to je to, co se naučí v průběhu tohoto příběhu - že by měl člověk lidem, které má rád, projevovat svou lásku každý den."
obrazek
Úhlavního nepřítele Maggie a Herbieho - šampióna NASCARu Tripa Murphyho, jehož nabubřelé ego téměř exploduje ve chvíli, kdy je na závodní dráze pokořen mladou holkou a jejím malým autíčkem - ztvárnil Matt Dillon.

"Trip nemůže odolat nutkání přijmout z legrace výzvu od toho drzého Volkswagenu, ale pak ke svému úžasu prohraje. Nemůže se přes svou porážku přenést, takže začne být posedlý tím, aby přišel na kloub tomu, jaký zázrak se skrývá pod kapotou jeho rivala. A brzy se ukáže, že Herbie není jen tak obyčejná karoserie s motorem - zjistí, že je na něm něco kouzelného," říká herec.

Když se studio Walt Disney Pictures v 60. letech poprvé rozhodlo zfilmovat příběh o živém autě, nemělo nejmenší tušení, jaký typ vozu by se měl objevit v jeho titulní roli. Aby zjistili, jak obyčejní lidé reagují na různá auta, shromáždili za studiem spoustu vozů různých značek a ptali se zaměstnanců, který z nich by nejraději viděli v roli Herbieho. Jak se ukázalo, jediným vozem, kterého se lidé opravdu dotýkali a hladili jej, jako kdyby to byl jejich mazlíček, byl Volkswagen Brouk. Tyto spontánní reakce filmaře přesvědčily, že je pro ,roli' Herbieho tou nejlepší volbou. <>Obrázek nenalezen<> Nyní však stála režisérka Angela Robinson a její technický tým před nelehkým úkolem - přenést Herbieho do 21. století. Herbie byl pořád tím stejným modelem Brouka z roku 1963, ale tentokrát musel obstát ve spoustě nových situací, do kterých jej příběh staví - postavit se tváří v tvář monster truckům na demoličním derby, podstoupit velké úpravy, aby mohl vyrazit na trať v závodech NASCARu a dokonce se zamilovat do krásného, blyštivého Nového brouka.

Robinson se už na začátku rozhodla, že filmový Herbie by měl působit hmatatelným, reálným a okouzlujícím dojmem, což znamenalo, že v oblasti digitálních efektů ... bylo nutné ubrat plyn. Přestože je ve filmu několik virtuálních tratí a několik scén, které vznikaly na zeleném pozadí, jsou Herbieho osobnost a jeho pohybové kreace pevně zakořeněny v použití skutečných automobilů, které byly upraveny tak, aby fungovaly jako obří robotické loutky. <>Obrázek nenalezen<> Jedním z prvních úkolů týmu bylo dát dohromady celý zástup těchto roztomilých aut. Herbie se během filmu mnohokrát "převlékne" a každá jeho podoba vyžadovala jiný automobil. Koordinátor vozového parku Randy White dostal za úkol najít po celém světě staré Volkswageny Brouky v dobrém a plně funkčním stavu.

"Přibližně polovinu aut jsem sehnal přes internet pomocí stránek, které se věnují Volkswagenům. Naše filmová auta pocházejí z celých Spojených států - z Ohia, Nevady, Washingtonu, Oregonu, Utahu, Nového Mexika a Kalifornie," říká White. "Majitelé Brouka a především pak Herbieho fanoušci jsou velmi oddaní a znalí věci a při natáčení filmu nám byli velmi nápomocni. Nejen, že nám pomohli najít tucty aut, ale také nám sdělili spoustu detailů o Herbieho proměnách v předchozích filmech."

Jedním z aut, která se v tomto filmu objeví, je dokonce samotný původní Herbie. Když se White doslechl, že "hvězda na odpočinku" je stále na scéně, vyhledal jejího majitele.

"Zjistili jsme, že původní Herbie je v Ohiu," říká White. "Jeho majitel jej obdařil novým, výkonným motorem a převodovkou, a přestože se nejprve zdráhal nám jej prodat, usoudil, že vrátit Herbieho na výsluní popularity je až příliš skvělá příležitost na to, aby ji propásl."

O hercích

Lindsay Lohanová
Stala se známou díky své roli ve filmu z produkce studia Walt Disney Pictures Past na rodiče, ve kterém si zahrála s Dennisem Quaidem a Natashou Richardson. Lohanová také uváděla předávání MTV Movie Awards a získala cenu za herecký průlom v kategorii hereček. Práci modelky se Lohanová věnuje již od svých tří let a na kontě má přes 60 televizních reklam.

Matt Dillon
Herecké profesi se věnuje již více než dvě desítky let. Prvního významného úspěchu dosáhl díky roli ve filmu The Outsiders. V roce 1990 získal cenu Independent Spirit Award za roli ve snímku Narkomani. Jako režisér debutoval v roce 1997 televizním vězeňským dramatem Oz.

O tvůrcích

Angela Robinsonová
Debutovala na stříbrném plátně komedií D.E.B.S. se Sarou Foster, Jordanou Brewster, ... Robinsonová získala bakalářský titul na Brown University a poté se věnovala postgraduálnímu studiu filmu na New York University. V tomto období natočila několik krátkých filmů a asistovala režisérovi Spikeovi Lee. Byla také jednou ze scénáristek seriálu The L Word.

Thomas Lennon
Lennon začal svou kariéru jako student New York University, na níž spoluzaložil komediální divadelní těleso The State. Skupina oslavila úspěch se stejnojmennou show na stanici MTV, na níž se Lennon podílel jako jeden z herců, producentů a scénáristů. Show, která běžela po tři sezóny, byla v roce 1995 nominována na cenu CableACE v kategorii nejlepší komediální seriál. Poté Lennon vymyslel a produkoval pořad Viva Variety stanice Comedy Central, v němž si také zahrál. Pořad slavil obrovský úspěch a roce 1997 byl nominován na cenu CableACE ve stejné kategorii. Lennon je spoluautorem, vedoucím výroby a hvězdou seriálu RENO 911! Jako hostující herec se objevil v seriálech Přátelé, Jesse a MDs.

Robert Ben Garant
Na začátku 90. let vystupoval s komediálním souborem The State, který se dočkal vlastního televizního pořadu na MTV. Show, která běžela po tři sezóny, byla v roce 1995 nominována na cenu CableACE v kategorii nejlepší komediální seriál. Spolu s Lennonem poté Garant vymyslel a produkoval pořad Viva Variety, ve kterém občas sám vystupoval a podílel se na něm jako scénárista. Show slavila obrovský úspěch a roce 1997 byla nominován na cenu CableACE ve stejné kategorii.

Podobné filmy

Neteř
Svízelná situace... Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři (1979). Hrají: J. Štěpánková, V. B...
dnes 14.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Mámy na pařbě
(Moms' Night Out) Allyson a její kamarádky jsou unaveny jednotvárným a vyčerpávajícím rodi...
dnes 15.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Horší než smrt
(Death at a Funeral) Když umírá šéf rodinného klanu, očekává se důstojné rozloučení. Tenhl...
dnes 22.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 20. 2. 2020 Svátek má Oldřich
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz