fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    

82% 1842 hlasů
animovaný / dobrodružný / fantasy / mysteriozní / pohádka / rodinný, Japonsko, , 86 min.
Tonari no Totoro

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:09Film, po kterém se postava Totora stala ikonou studia Ghibli. Okouzlující japonský animovaný film pro děti každého věku od světově uznávaného animačního studia Ghibli vycházející většinou z bezbřehé fantastické fantazie režiséra, scenáristy a producenta Hajaa Mijazakiho. Díky tomuto neobyčejnému filmu se figura lesního ducha Totora i jako hračka objevila ve filmu Toy Story 3 - Příběh hraček, čímž vlastně překonala neosobní pop-kulturní ikony jako Mickey Mouse. I proto sbírá nadšené uznání od kritiků i dětských psychologů.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Príjemná atmosféra letných prázdnin v zapadákove, dobré na relax. Dojem kazia nevkusné Mijazakiho tvory typu bus-o-mačka. Ledva 3*.
Všechny komentáře k filmu 8+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Můj soused Totoro

Okouzlující snímek Můj soused Totoro, který je současně zábavný, roztomilý i jímavý, nabízí podobně jako původní Medvídek Pú od A. A. Milneho vyprávění, v němž se bezešvě spojuje oslava dětské fantazie, rozverné dobrodružství i podnětná úvaha o přerodu dětství a dospívání. Vše při tom začíná obyčejným stěhováním na venkov. Dvě sestry, starší Sacuki a malá Mei, spolu s tatínkem přijíždí do nového domu v malebné krajině stranou městského shonu. Jejich maminka se v nedaleké nemocnici léčí z dlouhodobé nemoci a tak musí asi desetiletá Sacuki zastat její roli v rodině. Při tom ale nové prostředí skýtá tolik fantastických příležitostí pro dětskou zábavu. Namísto křiklavých atrakcí se soustředí na vykreslení bezprostřední atmosféry poklidných, sluncem zalitých dní a budování velkých opravdových emocí. Díky tomu také ústřední figura lesního ducha Totora v popularitě překonala neosobní a citů prosté popkulturní ikony jako Mickey Mouse. Vedle toho, že se snímek stal v domácím Japonsku senzací, setkal se s masivní popularitou také v desítkách jiných zemí, při čemž vedle divácké obliby sbírá také nadšené uznání od kritiků i dětských psychologů. Pravidelně se objevuje v rámci bilančních žebříčků nejrůznějších časopisů mezi nejlepšími animovanými filmy všech dob, nejlepšími snímky pro děti či celou rodinu, ale také mezi vůbec nejlepšími filmy všech dob napříč žánry a zpracováními. Můj soused Totoro patří mezi přední díla věhlasného japonského animačního studia Ghibli, které se specializuje na snímky pro celou rodinu. Na rozdíl od odosobněného továrního přístupu Disneyho, který svůj úspěch vystavěl na přejímání a přepisování klasických pohádek a příběhů dětské literatury, nejslavnější filmy studia Ghibli z převážné části vycházejí z fascinující fantazie režiséra, scenáristy a producenta Hajaa Mijazakiho.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 13. 6. 2021 Svátek má Antonín
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz