fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

71% 2956 hlasů
film / hororový, akční, dobrodružný, science fiction, USA, , 124 min., od 11 let
The Mummy
Kinopremiéra v ČR 19.8.1999, DVD od 6.10.2003 Universal, Blu-Ray od 7.6.2017 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:10V tisícíletém vězení čeká na propuštění síla takové velikosti, která se lidskými slovy ani nedá popsat.
Nejúspěšnější film roku 1999. Egyptoložka Evelyn chce objevit tajemné Město mrtvých a učinit ta k zásadní vědecký objev. O tomo místě ví muž jménem Rick. Společně s Evelyným bratrem se musí vypořádat s tajemnými pouštními jezdci, skaraby a oživlým veleknězem Imhotepem.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Asi nebudu patřit mezi velké fanoušky Mumie. Nikdy mě tenhle film moc nelákal, snad jen pouze kvůli Egyptské mytologii, ale neměla jsem zvláštní potřebu ho vidět a ani bych o nic nepřišla. Je tam spousta akce, to je velké plus a samotná mumie je občas dost děsivá, ale jinak mě to ničím zvlášť neoslovilo.
Všechny komentáře k filmu 67+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Tihle faraóni, to museli být dobří vypatlanci. K tomu, aby si udrželi žiletky ostré si stavěli pyramidy., po smrti si nechali vytahat orgány a uložit je do takových divných šejkru, místo toho aby je flambovali v osvědčené strašnické peci, a když někdy náhodou po pár stoletích vylezli ze svého sarkofágu, neměli nic lepšího na práci, než se zpráchnivěle šourat za nějakými ječícími maníky a manicemi, výhružně hučet, předvádět se v ohozu z olezlých fáčů, který by na sebe nevzal snad ani místopředseda vlády, a šířit kolem sebe nezaměnitelný odér ústní vody Hnijící zub. Respektive tak to ještě donedávna bylo. Možná je to tím, že mumie ve filmu Mumie vlastně vůbec není faraón, možná je to tím, že dostal tak neskutečné prachy na počítačové triky, faktem je, že komicky neškodné image mumie, které přetrvávalo od dob svého vzniku v roce 1932, bylo tímhle filmem docela brutálně remastrováno.    Scénárista a režisér Stephen Sommers, který se u diváků i producentů uvedl béčkově smrťoidní... Celá recenze
Archinek, 5 z 10

Popis filmu Mumie

obrazek
Ve starověkém Egyptě přistihl faraon svou milenku Anck-Su-Namun v náručí velekněze Imhotepa. Milenci ho zabili a pokusili se uprchnout. Imhotepovi se to podařilo, jeho milenka však neměla tolik štěstí a aby unikla strážím, spáchala sebevraždu. Imhotep ukradl ve městě mrtvých její tělo, než ji však dokázal s pomocí magické knihy vrátit život, byl dopaden a krutě potrestán tím, že byl zaživa mumifikován v sarkofágu s brouky skarabey. Legenda praví, že pokud by ho někdo oživil, znamenalo by to katastrofu pro celou zemi. Roku 1926 pracuje v káhirském muzeu mladá knihovnice a nadšená egyptoložka Evy Camanah.
obrazek
Její bratr, lehkomyslný bonviván Jonathan jí ukáže rozkládací krabičku s mapou zaniklého Města mrtvých. Patřila dobrodruhovi Rickovi O'Connellovi, který prý zná cestu k legendárnímu místu. Toho se však právě chystají v místní věznici popravit. Evy se dohodne se zkorumpovaným ředitelem věznice a vymění Ricka za podíl na velkém faraonově pokladu, který je prý v Hanupatře, Městě mrtvých, ukryt. Zanedlouho vyráží z Káhiry výprava, k níž se vedle Evy, Ricka a zadluženého Jonathana, přidá také ředitel věznice. Stejným směrem však vyráží také výprava Američanů doprovázených zkušeným egyptologem. Obě výpravy se snaží dosáhnout cíle jako první, současně se však musí společně bránit útokům strážců Hanupatry, které vede Ardeth Bey. Ve městě mrtvých se výpravám podaří objevit nejen Imhotepův sarkofág, ale také truhlu s legendární knihou mrtvých. Evy se podaří knihu otevřít pomocí krabičky s mapou, nevědomky však přitom oživí Imhotepa. Výpravy jsou vzápětí napadeny hejnem sarančat a Ardeth Bey oznámí Američanům, že zlo bylo uvolněno a je potřeba najít způsob, jak ho zastavit dřív, než se stane neporazitelným a zničí celou zemi.
obrazek
Rick chce okamžitě odjet, Evy ho však donutí zůstat. Podle ní musí napravit, co nevědomky způsobili a to znamená najít legendární Zlatou knihu boha Amu-Raa. Imhotep zabíjí jednoho člena americké výpravy za druhým a jeho moc roste. Když se mu podaří unést Evy, vydají se Jonathan, Rick a Ardeth Bey zpět k ruinám Města mrtvých a zatímco tu svádějí boj s oživlými mumiemi Imhotepových kněží, provádí velekněz nad spoutanou Evy rituál k oživení své dávné milenky Anck-Su-Namun. Jedinou nadějí na záchranu výpravy se stává Jonathan, který objeví Zlatou knihu. Dokáže v ní však číst a zachránit tak ostatní?


Podobné filmy

Jeden den v New Yorku
(New York Minute) Dvojčata Jane a Roxy jsou si k nerozeznání podobná a přece každá jiná. A...
dnes 08.35
Nova Cinema
Hafan hasičem
(Firehouse Dog) Nejslavnější hollywoodský psí akční hrdina jménem Rex si dosud užíval živo...
dnes 10.50
Nova Cinema
Mumie se vrací
(Mummy Returns) Osudy lidstva visí na vlásku a zachránit ho mohou jen Brendan Fraser a Rac...
dnes 15.20
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 4. 3. 2021 Svátek má Stela
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz