fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

77% 2628 hlasů
film / akční, krimi, drama, thriller, USA/Mexiko, , 146 min., od 14 let
Man on Fire
Kinopremiéra v ČR 23.9.2004, DVD od 1.5.2005 Bonton, Blu-Ray od 7.4.2021 Magic Box

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:23Touhu po pomstě neuhasil.
Mexické podsvětí se začalo bavit novým sportem - únosy pro peníze. Mezi majetnými obyvateli, zejména těmi, kteří mají děti, se šíří panický strach. Řada z nich pro své potomky najímá osobní ochranku. Do tohoto světa vstupuje John Creasy, bývalý tajný agent a zabiják, který už v podstatě rezignoval na život. Jeho přítel Rayburn ho ve snaze vytrhnout z letargie přivede do Mexika City a dohodí mu práci tělesného strážce devítileté Pity Ramosové. Creasy sice o práci ochranky nemá zájem, a už vůbec ne o ochranu malého děvčátka, ale vědomí, že nemá na práci nic lepšího, ho přiměje tento úkol přijmout. Předčasně vyspělou dívku a její dotěrné otázky týkající se jeho života sice zpočátku těžce snáší, ale ona pomalu proniká do jeho zdánlivě nepřístupného nitra. Vzájemné pouto a Creasyho nově nalezený smysl života se zhroutí v okamžiku, kdy je Pita unesena. Přestože je v průběhu únosu těžce raněn, stává se Creasy "mužem v ohni". Přísahá, že zabije každého, kdo se do tohoto únosu namočil. A nikdo ho nezastaví.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jednoduchý příběh videoklipově střihaný a značně se táhnoucí kupodivu vytváří fenomenální filmovou podívanou. Denzel Washington ztvárnil muže v zajetí alkoholismu, v zoufalství života plného bolesti a lítosti. Charakter postavy se vyvíjí velmi pozvolna, avšak divácky poutavě. Děj táhne emocionální linka skromnosti s následnou touho po pomstě. Děj tedy obsahuje všechny psychologické podklady jako je láska, přátelství či žánrově drama, napětí a akci. Je to odvážný, krvavý a velmi násilný příběh a to všechno s uměleckou vizí o skutečné životní tragédii. První polovina se veze v melodramatu, zatímco ta druhá se mění v akční thriller. V jistém smyslu se jedná o milý smutný film, který po citové stránce dokáže vyronit slzu. Tony Scott vytvořil podceňované mistrovské dílo hodné k ocenění.
Všechny komentáře k filmu 37+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Muž v ohni

obrazek
Mexikem se přehnala vlna únosů a mezi majetnými obyvateli, zejména těmi, kteří mají děti, se rozšířil panický strach. Za šest dnů, došlo k 24 únosům. Vzrostl zájem o osobní ochranku dětí.
Do tohoto světa vstupuje John Creasy, bývalý CIA tajný agent/zabiják, který vzdal život. Jeho přítel Rayburn ho přivede do Mexika City, aby se stal tělesným strážcem devítileté Pity Ramosové dceři průmyslníka Samuela Ramose a jeho manželky. Creasy nemá zájem o práci ochranky, a už vůbec ne o ochranu mladé dívky, ale nemá nic lepšího, tak přijímá tento úkol.

Creasy těžce snáší předčasně vyspělou dívku a její dotěrné otázky týkající se jeho života. Ale ona pomalu proniká pod jeho zdánlivě neproniknutelný exteriér, pod jeho obrannou slupku.
Creasyho nově nalezený smysl života se zhroutí v okamžiku, kdy je Pita unesena. Přestože je v průběhu únosu smrtelně raněn, Creasy je "muž v ohni". Přísahá, že zabije kohokoli, kdo souvisí, nebo těží z tohoto únosu. A nikdo ho nezastaví.O filmu

obrazek
Režisérovi Tonymu Scottovi a společnosti Regency Enterprises trvalo 20 let než přenesla tento projekt na filmové plátno. Majitel a zakladatel společnosti Regency Arnon Milchan koupil filmová práva k románu A.J.Quinnella Muž v ohni v roce 1980. (A.J.Quinnell je až do současnosti pseudonym, skutečné jméno autora zůstává veřejnosti utajeno). Protagonista příběhu, CIA agent- terorista John Creasy, se objevil ve třech pokračováních Quinnellových thrillerů: The Perfect Kill, The Blue Ring a Message from Hell.

Milchan vycítil filmový potenciál knihy a oslovil režiséra Tonyho Scotta, který právě natáčel The Hunger, aby podle tohoto románu natočil film.
Přesto, že se Scott pro tento projekt nadchl, ochladl a ujal se režie filmu Top Gun. Nicméně, téměř dvě desetiletí trval Scottův zájem o film Muž v ohni. "Neustále jsem myslel na tento projekt," říká. "Nikdy jsem ho neztratil ze zřetele."

obrazek
Za několik let, producent Lucas Foster se spojil s Regency a vytvořil jinou adaptaci Muž v ohni a scénárista Brian Helgeland (2x nominovaný na Oscara - L.A.Confidential, Mystic River) napsal nový scénář. V roce 2003, Tony Scott, se kterým Foster spolupracoval na filmu Crimson tide, slíbil režii, téměř dvacet let poté co se s tímto projektem setkal poprvé.

Helgelandův původní scénář, stejně jako román, se odehrávaly v Itálii. Ale Foster a Scott, uvědomujíce si, že tato lokalita a její mafiánští antagonisté jsou unaveni - a že únosy byly v Itálii eliminovány, díky novým přísným zákonům - přesunuli místo děje do Brazílie, Guatemaly a Mexika. Filmaři zjistili, že únosy se staly životním stylem v Mexicu City. "Únosy se staly obrovským obchodem," říká Scott," jsou kontrolované a organizované. Je to současný průmysl." Scott zkoumal historii únosů v Mexiku a scénárista Brian Helgeland podle toho upravil příběh.

Scott říká, že Helgelandův přínos projektu je neocenitelný. "Brian vytvořil dva příběhy," říká režisér. " První příběh, první polovina filmu, je o člověku, který nachází cestu zpátky k životu, prostřednictvím dítěte. Druhý příběh je o jeho touze se pomstít.

obrazek
Helgeland přirovnává Muže v ohni ke "Krásce a zvířeti." "Pita ví, že V Creasyho nitru bije srdce, i když on neví, že ho tam má," říká "Když unesou toho, kdo ho probudil k životu, rozzuří se, protože nyní mu znovu bije srdce.

Roli "muže v ohni" přijal dvojnásobný nositel Oscara Denzel Washington, který předtím pracoval s Tonym Scottem na thrilleru Crimson tide. Scott říká: "Mám rád Denzelovu posedlost a jeho vnitřní temnotu." "Denzel má v sobě zajímavou drsnost. Ví kdy ji efektivně použít. "Creasy se utápěl v alkoholu, ztratil smysl života a nemohl se vyrovnat s tím co dělal jako tajný agent /zabiják," říká Washington. "Je izolovaný a to se stává, když zabíjíte lidi za peníze. Creasy je ztracená duše, která už neumí milovat a prostřednictvím holčičky, najde sám sebe a probudí svou duši a začne znovu žít."

Tony Scott a producent Lucas Foster obsadili do role Pity Dakotu Fanningovou poté co ji viděli po boku Seana Penna v dramatu I am Sam. "Dakota patří k nejtalentovanějším herečkám, se kterými jsem kdy pracoval a to je jí teprve devět!" říká Foster. "Je jako sluníčko - výbuch energie."

obrazek
Creasyho seznámil s Pitou a s její rodinou, Rayburn, Creasyho dávný přítel, který dosáhl na jižní hranici úspěchu. Scott chtěl svěřit Christopherovi Walkenovi roli zkorumpovaného právníka Jordana Kalfuse (roli, kterou nakonec hrál Mickey Rourke). "Ale řekl jsem Tonymu, že mám po krk rolí padouchů," říká Walken se smíchem. "Chtěl jsem hrát kladnou postavu!" Scott svěřil Walkenovi roli Rayburna. "Chris umí přečíst i telefonní seznam zajímavě a zábavně."

Rodilá Australanka Radha Mitchelová hraje Pitinu matku, Lisu Ramosovou, americkou manželku mladého mexického průmyslníka. Její manžel, Samuel, je příslušník mexické aristokracie. "Samuel prožívá velké napětí, protože nemá peníze, které kdysi měl a jeho žena ráda utrácí," říká hudební superstar a herec Marc Anthony, který hraje tuto roli. "Zbožňuje svou dceru, ale vzhledem k častým služebním cestám na ni nemá tolik času, kolik by chtěl."

O hercích

Denzel Washington
obrazek Narodil se 28. prosince 1954 v Mt. Vernon, New York. Patří mezi ty úspěšné americké herce jejichž cesta na vrchol byla přímá a bez zakolísání. Původně vystudoval medicínu, ale brzy se přeorientoval na divadlo a novinařinu. Obě znalosti pak spojil v úspěšném thrilleru Případ pelikán. Nasazení, ale také vysoká dávka inteligence, to jsou vlastnosti, které jej dostaly tam, kde je. Začal navštěvováním dvouletých hereckých kurzů v sanfranciském American Conservatory Theatre a po návratu do rodného města začal hrát v shakespearovském repertoáru.

První větší filmovou příležitost dostal díky nabídce Normana Jewisona ztvárnit svoji postavu z divadelního kusu Vojákova hra i na plátně ve snímku A Soldier's Story. Ale teprve silná antirasistická story afrického bojovníka za práva černochů Steve Bika v Attenboroughově politickém dramatu Volání svobody mu zajistila pevné filmové postavení, včetně nominace na Oscara. Následovala další historická role - postava uprchlého otroka Trippa ve válečném filmu Glory a ta už mu vynesla Zlatý globus i Oscara. Následovala další postava bojující proti bezpráví: právník zaštiťující Toma Hankse nakaženého AIDS před jeho bývalými zaměstnavateli v diváckém hitu Philadelphia.

Christopher Walken
obrazek Narozen 31. 3. 1943 v Astorii, New York, USA. S hraním a tancem začal Walken již ve svých 10 letech. Velkou popularitu získal jako moderátor pořadu Saturday Night Live. V šestnácti letech debutoval na Broadwayi pod režijním vedením Elii Kazana, později se na divadelním jevišti prosadil ve velkých dramatických rolích. Počátkem 70. let se začal objevovat před filmovou kamerou. Mezinárodní úspěch a Oscara 1978 mu vynesla role oceláře Nicka z válečného dramatu Lovec jelenů. V roce 2003 byl nominován za nejlepší vedlejší mužskou roli za svůj výkon otce mladého umělce (Leonardo DiCaprio) ve filmu Stevena Spielberga Chyť mě, když to dokážeš.

Marc Anthony
obrazek Narodil se jako Marco Antonio Muniz v new yorském španělském Harlemu. Jeho muzikální otec ho pojmenoval po slavném mexickém zpěvákovi téhož jména. Anthony si změnil své jméno, aby si ho lidé nepletli s tímto legendárním zpěvákem.
Je nositel ceny Grammy, mezinárodně známá superstar a herec.

O tvůrcích

Arnon Milchan
Jeden z nejúspěšnějších nezávislých filmových producentů posledních 20. let s více než šedesáti celovečerními filmy na kontě. Narodil se v Izraeli, studoval na University of Geneva. Jeho první obchodní počin byla transformace otcova malého podniku do obrovské agro-chemické společnosti, největší v zemi.
Tento skutek se stal základem Milchanovy legendární obchodní pověsti na mezinárodním trhu.
Milchan začal brzy realizovat své projekty v oblasti, která ho odjakživa mimořádně zajímala - v oblasti filmu, televize a divadla. Patří k nim divadelní představení Romana Polanského "Amadeus", "Dizengoff 99", "L Menace", "Dotek Medúzy" a miniseriál "Masada."

Paul Cameron
Narodil se v Kanadě, studoval na State University of New York v Purchase a zahájil kariéru jako osvětlovač koncertů pro rockové kapely. Cameron natočil mnoho reklam, video klipů a krátkých filmů.
Stál za kamerou vysokorozpočtového filmu poprvé při natáčení snímku 60 sekund. Předtím už ale s celovečerním filmem získal bohaté zkušenosti. Začal svoji kariéru filmaře v osmdesátých letech jako kameraman. Později spoluzaložil firmu Propaganda Films, pro kterou natočil množství úspěšných reklam a videoklipů. Videoklipů bylo něco kolem stovky a vystupovali v nich takoví umělci jako David Bowie, Tina Turnerová, Janet Jacksonová nebo Bryan Adams.

Louise Frogleyová
Kariéru zahájila prací v Londýně a v Paříži jako kostýmní návrhářka a jevištní výtvarnice pro různé reklamní společnosti včetně RSA, kterou vedla skupina nadšených mladých filmařů - včetně Ridleyho Scotta, Tonyho Scotta, Adriana Lynea a Hugha Hudsona - z nichž všichni později natočili pozoruhodné hrané filmy.
Frogleyová poprvé pracovala jako asistentka návrhů kostýmů na filmu Ohnivé vozy.

Podobné filmy

Deník Bridget Jones
(Bridget Jones´s Diary) Bridget Jones je trochu kulatější "třicítka" a má zdánlivě jednodu...
dnes 16.20
Nova Cinema
Hněv Titánů
(Wrath of the Titans) Perseus si užívá zaslouženého válečného odpočinku a živí se jako ryb...
dnes 18.15
Nova Cinema
Greenland: Poslední úkryt
(Greenland) Gerard Butler s manželkou a malým synem se vydávají na útěk před obrovskou kom...
dnes 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 31. 1. 2023 Svátek má Marika
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz