fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

79% 1890 hlasů
film / thriller, krimi, mysteriózní, Švédsko/Dánsko/Německo/Norsko, , 180 min., od 13 let
Män som hatar kvinnor
Kinopremiéra v ČR 1.7.2010 v SK 16.9.2010, DVD od 8.11.2010 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:43Před čtyřiceti lety zmizela Harriet Vangerová z rodinného setkání konaného na ostrově, který vlastnil a obýval mocný klan Vangerů.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tuhle verzi jsem dlouho odkládal, ale musím říct, že se mi líbila víc než Fincherova. Zatímco ta působí temněji, Oplevův originál je syrovější a atmosféra sevřenější. Příběh je jedna ku jedné, ale o dost lépe jsou zde vykresleni protagonisté. Konečně chápu, co čtenáře předlohy tolik přitahuje na Lisbeth. Nehledě na to, že na Noomi Rapace je také podstatně příjemnější koukat než na Rooney Maru. Určitě se podívám na pokračování a snad se díky tomu už dokopu i ke knihám.
Všechny komentáře k filmu 35+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Muži, kteří nenávidí ženy

Přestože nebylo Harrietino tělo nikdy nalezeno, je její strýc přesvědčen, že šlo o vraždu, jejímž pachatelem je někdo z jeho rodiny. Rodiny, jejíž členové jsou mezi sebou sice spjati pevnými pouty, ale která je jinak zcela nefunkční. K vyšetření tohoto případu si proto najme investigativního novináře Mikaela Blomkvista (Michael Nyqvist), kterému pomáhá drsná potetovaná počítačová hackerka Lisbeth Salanderová (Noomi Rapace). Lisbeth Salanderová je mladá žena jako vystřižená z Tarantinových filmů, s tajemnou minulostí, za kterou se mstí a která z ní učinila skutečného outsidera. Je hackerkou světového formátu - s naprostou samozřejmostí se pohybuje ve virtuálním světe, kde je schopná získat jakoukoliv informaci, kterou chce. Kromě toho je neobyčejně inteligentní a má skvělou fotografickou paměť. Jakmile Blomkvist a Salanderová zasadí Harrietino zmizení do rámce četných podivných vražd, které se staly téměř před čtyřiceti lety, začíná se rozplétat temná a děsivá rodinná historie.


O filmu

obrazek
Série
Série Milénium vychází ze tří obsáhlých knih - knižních thrillerů, které jsou samy o sobě naprosto mimořádným příběhem. Zájem, který knihy vzbudily jak ve Švédsku, tak v zahraničí, byl nečekaný. Mýty provázející autora i knihy jsou tragické a fascinující. Autor, Stieg Larsson, sám investigativní novinář v časopise Expo, napsal tři knihy o 600 stranách ještě předtím, než je nabídl vydavatelské společnosti Norstedts. Bohužel Stieg Larsson nečekaně zemřel ještě předtím, než vyšla jeho první kniha. V tu dobu už se však rozruch kolem jeho knih začal rychle šířit, takže následná marketingová kampaň byla přímo úměrná vzrůstajícímu zájmu. Bylo vytištěno 60 000 výtisků, což je zatím největší první edice švédského debutanta v žánru knižního thrilleru. V současnosti se ve Švédsku prodalo více než 2 miliony výtisků těchto tří knih a téměř 3,5 milionů výtisků v Evropě. Knihy se prodávají nebo budou brzy v prodeji v Norsku, Dánsku, Finsku, Velké Británii, USA, SRN, Francii, Holandsku, Belgii a v Izraeli.

Příběhy
Série Milénium je jedinečnou a novou formou knižního příběhu o spiknutí a zločinu, napsanou po důkladném bádání s patrným vypravěčským nadšením. První kniha má charakter klasického detektivního pátrání, druhá je spíše nervy drásajícím thrillerem a třetí je thrillerem obsahujícím také skvělé ukázky soudního dramatu. Namísto klasické postavy superintendanta jsou v sérii Milénium hlavními postavami investigativní novinář Mikael Blomkvist a rebelka Lisbeth Salanderová, hackerka světového formátu s jednoznačným problémem v sociálním chování. Příběhy se odehrávají ve Stockholmu, Göteborgu Alingsås (Nosseberga) a v Hedeby, malé vesnici na severu.

obrazek
Milénium

Největší část první knihy Muži, kteří nenávidí ženy se skládá z klasického detektivního pátrání - dalo by se říci z modernizované Dorothy Sayers - které končí nechutným a krvavým rodinným dramatem s řadou mrtvol ve skříních.

Knihy číslo 2 a 3 jsou čistými akčními thrillery s prvky kriminálních příběhů, které se před čtenářem odehrávají v ucelené formě a ve svižném tempu.

Plejáda postav, které se představily v první knize, se opět objevuje v knize druhé a třetí, kde se k nim přidávají další postavy. Ve středu dění stojí nesourodý, ale neporazitelný pár: Mikael Blomkvist a Lisbeth Salanderová. Předlohou těchto postav byly pro Stiega Larssona dospělé verze dvou velmi populárních postaviček Astrid Lindgrenové - Kalle Blomkvista a Pipi Dlouhé punčochy.

Mikael Blomkvist je investigativní novinář středního věku vášnivě oddaný své práci. Je spoluvlastníkem a vydavatelem časopisu Milénium, který kriticky hodnotí současnou společnost - tento časopis slouží jako základ velké části příběhu celé série. Blomkvist je poctivý a celkem obyčejný nenápadný občan s kouzlem osobnosti, které mu zaručuje stálou přízeň žen.

Lisbeth Salanderová je jeho pravý opak. Mladá žena jako vystřižená z Tarantinových filmů, s tajemnou minulostí, za kterou se mstí a která z ní učinila skutečného outsidera. Je jí 24, ale vypadá spíše na 14; má obarvené černé vlasy, je potetovaná a s piercingy. Vzhledem ke své minulosti má Salanderová oficiálně přiděleného poručníka, který na ni má dohlížet, ale naprosto nedůvěřuje jakýmkoliv autoritám a institucím, vůči kterým je značně podezíravá. To vše vedlo k vytvoření jejího vlastního morálního postoje. Je hackerkou světového formátu - s naprostou samozřejmostí se pohybuje ve virtuálním světe, kde je schopná získat jakoukoliv informaci, kterou chce. Bohužel právě tak, jak dobře se cítí ve virtuálním světě, je naprosto ztracená ve světě skutečném, mezi skutečnými lidmi. Kromě toho je neobyčejně inteligentní a má skvělou fotografickou paměť. Blomkvist a Salanderová tvoří dohromady skvěle se doplňující dvojici.

obrazek
Muži, kteří nenávidí ženy
První díl série Milénium

Mikael Blomkvist je investigativní novinář specializovaný na finanční kriminalitu. Na začátku knihy je Mikael zrovna odsouzený ke krátkému trestu odnětí svobody za urážku na cti finančníka Wennerströma. To znamená, že si musí dát načas pracovní „pauzu”, aby jako spoluvlastník a vydavatel časopisu Milénium nebyl příliš na očích. V této době je osloven Henrikem Vengerem, který býval hlavou Vangerova rodinného koncernu se základnou v malém městečku v severním Švédsku.

Henrik Vanger žádá Mikaela Blomkvista, aby přišel na kloub nikdy neobjasněné kriminální záhadě. Tehdy šestnáctiletá Harriet Vangerová zmizela beze stopy téměř před 40 lety a předpokládá se, že byla zavražděna. Každý rok na výročí jejích narozenin dostává Henrik Vanger poštou připomínku, díky které není schopen setřást podezření, že může být Harriet stále naživu. Pomocí slibu tučné odměny a návnady ve formě informací o špinavých kšeftech finančníka Wennerströma se Henriku Vangerovi podaří Blomkvista přesvědčit, aby tuto práci přijal. Oficiální verze zní tak, že Blomkvist pracuje na sepsání historie Vangerovy rodiny.

Blomkvist brzy zachytí stopu, která vede přímo ke skrytým krvavým rodinným tajemstvím. K dalšímu zkoumání ale potřebuje pomoc a proto využije talentu Lisbeth Salanderové.

Od té chvíle pracují oba protagonisté společně. Napětí se stupňuje, když zjistí, že člen Vangerovy rodiny je zapleten do řady sadistických trestných činů a dosáhne vrcholu, když Salanderová zachrání Blomkvista ze situace, která ho téměř stojí život.

Slíbená odměna, která kromě peněz obsahuje také důležité informace o Wennerströmovi, se ukáže být nedostatečnou. V tomto okamžiku opět nastupuje Salanderová se svými hackerskými dovednostmi, díky kterým se jí podaří získat přesvědčivé důkazy proti Wennerströmovi. Blomkvist tak dostává do ruky pomstu za rozsudek, který proti němu byl vynesen za urážku na cti a Salanderové se - s pomocí jejích nekonvenčních metod - podaří dostat k velké části Wennerströmova utajeného bohatství.

Podobné filmy

Jurský svět
(Jurassic World) Vedení zmodernizovaného parku jménem Jurský svět stále hledá nové způsoby...
dnes 13.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Den před krizí
(Margin Call) Buď první. Buď chytřejší. Nebo podváděj. Americký film o tom, jak se dopraco...
dnes 21.45
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
V domě
(Within aka Crawlspace) John Alexander se s dcerou Hannah a svou novou manželkou Melanií p...
dnes 22.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 1. 6. 2020 Svátek má Laura
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz