fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

76% 45 hlasů
film / komedie, Československo, , 95 min.
Kinopremiéra v ČR 11.9.1931, DVD od 1.6.2006 Filmexport

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize ne. 23.5. CS Film 12.00, so. 15.5. ČT3 20.05 /ST/
CS Film 12.00
Ukázka
02:41Pan Načeradec i otec a syn Habáskovi holdují fotbalovému nadšení snad i ve spánku, taková je jejich klubová vášeň.
Majitel obchodu s konfekcí, pan Richard Načeradec ze Žižkova, je nadšeným fandou S. K. Slavia a přes odpor své ženy chodí každou neděli na fotbal. Krejčí Emanuel Habásko žije osaměle s dospělým synem Emanem a oba jsou nadšenými fandy Viktorie Žižkov. A tak není divu, že když se jednou na utkání Slavie proti Viktorii Načeradec s Emanem střetne, ukončí jejich bouřlivou rozpravu až strážník a odsoudí oba k pořádkové pokutě. Eman je však nezaměstnaný a a tudíž insolventní. Načeradec tedy zaplatí i za něj a dokonce mu nabídne práci ve svém obchodě. A právě tady potká Eman Emilku Šefelínovou, do které se zamiluje.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Fajna komedia o futbalovej rivalite este z Prvej Republiky. 76 %
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Muži v offsidu

Majitel obchodu s konfekcí, pan Richard Načeradec ze Žižkova, je nadšeným fandou S. K. Slavie a přes odpor své ženy chodí každou neděli na fotbal. Krejčí Emanuel Habásko žije osaměle s dospělým synem Emanem. Krejčího nekonečně uhání vdova Ouholičková, ale otec Habásko statečně odolává. Habáskové neuznávají jiný klub kromě S. K. Viktorie. Jednou na utkání Slavie - Viktorie se střetne Načeradec s Emanem. Jejich bouřlivou rozpravu ukončí až strážník a odsoudí oba k pořádkové pokutě. Eman, který je nezaměstnaný, nemá na pokutu peníze. Načeradec zaplatí i za něho a nabídne mu práci ve svém obchodě. V novém zaměstnání se Eman zamiluje do Emilky Šefelínové z Nuslí. Tuto známost chce otec Šefelín bez milosti ukončit. Ale oblíbí si otce Habáska pro jeho bodrou povahu. Proto může všechno skončit svatbou Emana s Emilkou v kostele svaté Ludmily.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Není snad diváka, který by neznal svéráznou postavu vášnivého fotbalového fanouška pana Načeradce, hlavní postavu slavného humoristického románu Karla Poláčka, který také posloužil jako předloha pro filmový scénář. V roce 1931 jej natočil režisér Svatopluk Innemann jako tehdy (a vlastně dodnes) poměrně ojedinělou sportovní veselohru, třebaže její zcela mimořádný úspěch přímo vybízel k dalším projektům. Už v době svého uvedení běžel v pražských premiérách celých dvanáct týdnů, měl velmi pochvalné kritiky a v roce 1969 se dokonce dočkal v našich kinech obnovené premiéry. O úspěch se stejnou měrou zasloužila jak Poláčkova vtipná a mezi čtenáři stále oblíbená předloha, tak i vynikající herecké výkony, především pak znamenitý Hugo Haas, který tu vytvořil svou první velkou filmovou roli (stejně nezapomenutelná je i jeho role doktora Galéna v adaptaci Čapkovy hry Bílá nemoc, kterou sám režíroval). Po jeho boku se objevili Eman Fiala (také autor hudby k filmu) jako mladý Eman, Jindřich Plachta jako Emanův otec - krejčí Habásko, Theodor Pištěk jako holič Šefelín, Jiřina Štepničková jako jeho dcera Emilka nebo Jaroslav Vojta ve vedlejší roli Antonína Hátle. Jde o jeden z mála filmů režiséra Svatopluka Innemanna, autora řady nepříliš hodnotných veseloher často až kýčovitých, který přežil svou dobu a ještě dnes, po více než šedesáti letech skutečně pobaví.

Podobné filmy

Byl jednou jeden polda 2: Major Maisner opět zasahuje!
Ladislav Potměšil se vydal na zkušenou za velkou louži a doma má pak z toho jen problémy. ...
dnes 10.40
Nova Cinema
Plán hry
(The Game Plan) Hráč amerického fotbalu Dwayne Johnson má slávu, respekt spoluhráčů, vypra...
dnes 12.50
Nova Cinema
Šíleně bohatí Asiati
(Crazy Rich Asians) Rachel doprovází svého dlouholetého přítele Nicka na svatbu jeho nejle...
dnes 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 12. 5. 2021 Svátek má Pankrác
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz