fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

70% 375 hlasů
film / western, komedie, USA, , 122 min., od 15 let
North to Alaska

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:57Co všechno se dá najít na dalekém severu.
Úsměvný dobrodružný film o lásce, zlatě a drsném životě zlatokopů. Odehrává se koncem roku 1890 a jeho hlavními hrdiny jsou dva přátelé, Sam McCord a George Pratt, kteří po třech letech dřiny konečně narazí na zlato. Zatímco George zůstane u dolu, Sam se vydá do Seattlu, aby nakoupil stroje na dolování a také přivezl Georgovu snoubenku Jenny. Jenže ta na svého milého nečekala a vdala se za jiného. Ve snaze zmírnit kamarádovo zoufalství, rozhodne se mu Sam přivézt náhradu. Vybral si francouzskou tanečnici Michelle, a ta s ním skutečně odjela, přestože nebo spíše právě proto, že poněkud nepřesně pochopila Samovo vysvětlení. Jak Sam předpokládal, byl George proradností Jenny zdrcen. Michelle se mu sice líbila, ihned však poznal, že ona ve skutečnosti miluje Sama a Sam zase ji. Zosnoval tedy plán, jak svého přítele přimět, aby se ke svým citům přiznal a přemluvil dívku, aby předstírala, že v něm našla zalíbení. Sam však statečně odolává žárlivosti a své city tají. A to se ještě ke všemu objeví dívčin bývalý partner, majitel hotelu Frank Canon, který se rozhodl podvodem získat zlatonosný důl našich přátel.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Zlatokopové a láska. I tady vznikají trable, které nevedou nikam jinam, než k roztržkám a k činům, které mají co do činění s city. John Wayne a jeho westernová komediální role je příjemným a úsměvným pohlazením na duši. Jeho profesionalita je nezpochybnitelná. Příběh je ztvárněn dle standartu své doby, takže se jedná o klasiku, jaký se dnes už netočí. Divák s romantickou duší a se smyslem pro humor si snímek užije a příjemně odpočine. Komediální děj se vyvarovává ztřeštěností a grotesek, byť to při úvodní množstevní rvačce vypadá. Vše ubíhá poklidně a bohužel, místy už krapet nudně, ale to je jen zrychlením dnešní doby. Komediální western patří k těm lepším, jaké s Johnem Wayenem vznikli. A propó, zábavnou rvačkou to začalo, zábavnou rvačkou to taky skončí. Nadsázka potvrzena.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Na sever Aljašky

Jeho děj se odehrává koncem roku 1890 a jeho hlavními hrdiny jsou dva přátelé, Sam McCord a George Pratt, kteří po třech letech dřiny konečně narazí na zlato. Zatímco George zůstane u dolu, Sam se vydá do Seattlu, aby nakoupil stroje na dolování a také přivezl Georgovu snoubenku Jenny. Jenže ta na svého milého nečekala a vdala se za jiného... Ve snaze zmírnit kamarádovo zoufalství, rozhodne se mu Sam přivézt náhradu. Vybere mu francouzskou tanečnici Michelle, a ta s ním skutečně odjede, přesto - nebo spíše právě proto -, že poněkud nepřesně pochopila Samovo vysvětlení. Jak Sam předpokládal, je George proradností Jenny zdrcen. Michelle se mu sice líbí, ihned však pozná, že ona ve skutečnosti miluje Sama a Sam zase ji. Zosnuje tedy plán jak svého přítele přimět, aby se ke svým citům přiznal, a přemluví dívku, aby předstírala, že v něm našla zalíbení. Sam však statečně odolává žárlivosti a své city tají. A to se ještě ke všemu objeví dívčin bývalý partner, majitel hotelu Frank Canon, který se rozhodl podvodem získat zlatonosný důl našich přátel.


Podobné filmy

Beethoven 5
(Beethoven´s 5th) Beethoven náhodně vyhrabe starou desetidolarovku, která pochází ze ztrac...
dnes 05.35
Nova Cinema
Strašidelný dům
(The Haunted Mansion) Úspěšný realitní agent Eddie Murphy je rozhodnutý konečně se o víken...
dnes 14.25
Nova Cinema
Pyžamo
Není oslava jako oslava. Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři (1980). Hrají: M. Kopecký, le...
dnes 14.30
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 18. 5. 2021 Svátek má Nataša
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz