fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

57% 22 hlasů
film / drama, Slovensko, , 95 min., od 15 let
Nebo, peklo... zem
Kinopremiéra v ČR 28.1.2010 v SK 16.4.2009

Režie:
Herci: , , , ,


Ukázka
01:50Mladá, sebevědomá baletka Klára dostane nabídku tančit v jenom z nejlepších baletních souborů na světě. Trénuje jako o život, aby si splnila svůj sen. V této emočně vypjaté době, kdy potřebuje spřízněnou duši přistihne svého přítele Tomáše při nevěře. Jejich dlouhodobý vztah se rozpadá a složitá rodinná situace vše jen komplikuje. Aby toho nebylo málo zlomí si nohu a životní sen se jí vzdaluje čím dál víc. Cítí se mizerně a v okamžiku, kdy si myslí, že nemůže být hůř se setká s charismatickým 54 letým chirurgem Rudolfem, se kterým ji spojuje podobný osud. Opustila ho manželka Marta a on se teď stará sám o jejich 13 letou dceru. Klára si s ní postupem času vybuduje kamarádský vztah a kariéra pro ni rázem přestává být číslem jedna. Všechno vypadá ideálně, ale jen do chvíle, kdy se opět na scéně objeví manželka Marta.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jedná se o vztahový příběh zabývající se mladou, sebevědomou baletkou, která po odhalení nevěry svého přítele začne hledat své místo v životě a hlavně pevnou půdu pod nohama. Podobných snímků je v České kinematografii vcelku hodně, avšak tento překvapuje hlavně tím, že se jedná o snímek slovenský, což není zase až tak časté. Příběh sleduje veškeré počínaní hrdinky děje a vlastně se dá říci, že jejíma očima. Její osud je tak trochu k zamyšlení. Má být varováním pro ostatní? Snové sekvence směřují laťku do artových končin, čímž je přizpůsobena i veškerá atmosféra vyprávění. Na city se tu v žádném případě nehraje, i když je to místy tak tak na hraně. Film je určen hlavně pro dámskou část publika, mezi nimiž se určitě najde někdo s podobnými zážitky a starostmi. Tak trochu vážné téma, které je vedeno s lehkostí a ohromnou skromností.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Nebe, peklo... zem

Hlavní hrdinkou příběhu je mladičká Klára, které v životě zdánlivě nic nechybí. Má před sebou úspěšnou kariéru baletky v uznávaném světovém souboru, avšak během několika okamžiků se všechny její jistoty zhroutí. Náhlé zranění přeruší nejen její strmý vzestup, ale i vztah s dlouholetým přítelem, kterého přistihne při nevěře. V citovém propadu potkává čtyřiapadesátiletého Rudolfa s třináctiletou dcerou, kterého opustila manželka. Klára hledá oporu v hlubokém lidském vztahu, ale zaplétá se do nové hry na lásku, nedostupnost i zodpovědnost k vlastní profesi a práci. Přesto nachází ztracené jistoty a kariéra už pro ni není tou nejdůležitější věcí v životě. Teprve zhroucení iluzí ji dodá skutečnou životní sebejistotu. "Ženu z velké části utvářejí muži, kteří ji mohou i potopit. Ale také to může být šance k objevení vlastních sil", říká o své látce režisérka Laura Siváková.


Podobné filmy

Osamělý vlk McQuade
(Lone Wolf McQuade) J. J. McQuade je svérázný ochránce zákona. Spolu s mladým kolegou Kaye...
dnes 22.00
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Kokain
(Blow) Psal se začátek šedesátých let a Johnny Depp žil v obyčejné americké rodině. Jeho o...
zítra 01.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Madisonské mosty
(The Bridges of Madison County) Náhodné setkání fotografa Clinta Eastwooda a vdané ženy Me...
zítra 08.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 9. 7. 2020 Svátek má Drahoslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz