fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

67% 75 hlasů
film / drama, Česká republika/Slovensko, , 166 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR 13.2.1997

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1997, Český Lev, Střih (L. Hudec), Zvuk (M. Houdek), Herečka ve vedlejši roli (K. Issová), Hudba (O. Soukup, J. Jirásek)


Ukázka
02:10O tom, že svět není kulatý a láska je vždy hříšná, aneb o vlcích v nás a kolem nás...
Ve velkoryse pojatém mnohoznačném obrazu vycházejícím z varovných Nostradámových proroctví jsou zachyceny různé polohy lásky a nenávisti, zrodu a zmaru, štěstí a tragédie, svobody a podřízenosti, života a smrti.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Žánr drama mě nijak zvláště neoslovuje a nemám k němu nějaký osobní vztah. Když bych si měl vybrat v tomhle žánru, tak si radši nevyber, ale jinak tenhle film působí celkem přívětivě a můžu o něm říct, že i přes mojí malou vášeň k tomuto žánru mě dokázal oslovit a líbil se mi.
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Nejasná zpráva o konci světa

obrazek
Byla nebyla jedna vesnice skoro na konci světa - skryta někde v horách poskytovala svým prapodivným obyvatelům dostatek možnosti hřešit i chovat se andělsky tak nějak v rozumné, neškodné míře. Nebyl by to však režisér Juraj Jakubisko, aby z poklidné selanky nevykouzlil skoro hororové drama - najednou vesnici přepadnou vlci a ti přímo před očima diváka sežerou všechny ženy ve vesnici.
obrazek
Jednoho dne však z velkého města přijíždí na samotu cirkus, a světe div se, plný žen. I zahrají si o ně principál (Radoslav Brzobohatý) a starosta vesnice (Pavel Landovský) karty. Principál prohraje a muži si rozeberou ženy do svých domovů. Avšak ženy se sebou přinášejí městský způsob života. A hříšky a dobříčka, které se v rámci vesnice daly ještě unést, povyšují na hříchy a přehnaná dobra, na něž najednou začnou vesničané doplácet. Povětšinou životem.

Ve své nejnovější fresce o tom, jak vidí svět, nabízí Juraj Jakubisko možnost konfrontace. Ačkoliv ve vesnici opravdu najdeme spoustu podivných, snad zmutovaných osob - například manželství liliputána (Jiří Krytinář) a dvoumetrové čahounky nepatří ke všedním projevům života - přesto jejich život oplývá jakousi naivní prostotou a viny jim nemohou být odplaceny, protože rozhled vesničanů není příliš veliký. Když však "prozřou", a přesto se chovají nadále stejně špatně, tu přichází trest.


O hercích

Deana Horváthová
Výjimečná herečka, kromě TV inscenací hrála ve filmech "Sedím na konári a je mi dobre", "Lepšie byť bohatý a zdravý ako chudobný a chorý",je manželkou režiséra Juraje Jakubiska.

Milan Bahul
Především divadelní herec, do podvědomí se dostal rolí zubaře ve filmu "Playgirls I".

Klára Issová
Za roli Veroniky v tomto filmu získala Českého lva za vedlejší ženskou roli, hrála v TV inscenaci "Lékárníkových holka", a ve filmu "Indiánské léto".

Tvůrci

Juraj Jakubisko (režisér)
Jeden z nejvýraznějších režisérských talentů, natočil třináct celovečerních snímků, např. "Mlčenie", "Čekání na Godota"", Zbehovia a pútnici", "Tisícročná včela", "Perinbaba", "Vtáčkovia a blázni", "Kristove roky","Sedím na konári a je mi dobre", "Dovidenia v pekle, priatelia, "Lepšie byť bohatý a zdravý ako chudobný a chorý". Získal mnoho mezinárodních cen a domácích ocenění...

O natáčení

Nejasná zpráva o konci světa je nejen skutečně nejasná i svým nedořečeným závěrem, ale patří také k českým filmům s několika nej. Natáčení trvalo nejdéle - od května 1996 do ledna 1997. Snímek je nejdražším dokončeným projektem - hovoří se zhruba o sedmdesáti až sto miliónech korun. A také v něm uvidíme největší množství českých a slovenských herců - celkem 157. Mezi nimi Miroslava Bahúla, Janu Švandovou, Deanu Horváthovou-Jakubiskovou, Kláru Issovou a Lucku Vondráčkovou a omlouvám se všem, které jsem musel opomenout.

Podobné filmy

Lovci mafie
(Gangster Squad) Obávaný král podsvětí Sean Penn má Los Angeles v roce 1949 plně pod kontr...
zítra 02.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Doktor Flastr
(Patch Adams) Robin Williams studuje v pokročilejším věku medicínu, aby mohl v praxi prosa...
zítra 05.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Emilie Richards: Nezapomenutelný ráj
(Emilie Richards: Sehnsucht nach Paradise Island) Ženy si prý často vybírají muže podobné ...
zítra 10.25
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 28. 2. 2021 Svátek má Lumír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz