fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

65% 1003 hlasů
film / thriller, krimi, drama, USA/Austrálie, , 113 min., od 15 let
Don't Say a Word
Kinopremiéra v ČR 29.11.2001, DVD od 10.6.2002 , Blu-Ray od 7.9.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:23... neřeknu
Vynikající newyorský psychiatr Dr. Nathan Conrad má velmi úspěšnou praxi, krásnou ženu a okouzlující dceru. Na cestě domů, před svátky Díkůvzdání, ho zavolá jeho kolega, aby vyšetřil jednu mladou ženu. Elisabeth Burrowsová prožívá stav, jaký Nathan zažil dříve než se stal příslušníkem "vyšší společnosti". Je její poslední šancí. Nathanova zvědavost je podnícena tajemnými slovy, která Elisabeth řekla: "Vy chcete to co oni, je to tak? Nikdy to neřeknu nikomu z vás."
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Trafiť tu správnu šesticu čísel môže byť parádny zážitok, hlavne ak by to bola prvá cena v nejakej lotérii. Ak sa nevyhraje, nič sa nestane, riziko prehry je síce vysoké, samotný vklad však zanedbateľne malý. Dr. Nathan R. Conrad má podobnú úlohu, zistiť 6 pridrbaných čísel od svojej pacientky a musí to byť rýchlo, pretože v stávka nie je žiadnych 50 centov, ale život jeho najdrahších. Napínavý atmosferický thriller, ktorý sa tak trochu zhadzuje svojim vyvrcholením, ale čo už nie je vyvrcholenie ako vyvrcholenie...
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Neříkej ani slovo

Nathana ani v nejmenším nenapadne, že Elisabeth a její záhadná slova úzce souvisí s ním a s jeho rodinou. Nathaninu dceru unesou zloději a k tomu, aby ji zachránil, musí přijít na šestimístné digitální číslo, uložené někde v Elisabethině sužované mysli. Žádné diskuse, žádné vyjednávání. Pokud chce Nathan ještě spatřit svou dceru živou, musí mlčet. Andrew Klavan, který byl oceněn cenou "Edgara" za nejlepší tajemný román roku.. Inspiraci ke svým románům čerpá z mnoha pramenů. Poté co se mu narodila dcera, budil se každou noc po několika hodinách a říkal si: "Co když se na ni půjdu podívat a ona tam nebude?" "Z této znepokojivé myšlenky se přede mnou začal odvíjet celý příběh." K nemalé manželčině radosti, Klavan umístil děj příběhu do svého vlastního newyorského bytu.


O natáčení

<>Obrázek nenalezen<> Producenti Arnold a Anne Kopelsonovi odkoupili od Klavana filmová práva.. Kopelson vzpomíná: "Nestačil jsem obracet stránky, měl jsem husí kůži a bušilo mi srdce." Další dva roky Kopelsonovi pracovali na tom projektu. Byl to začátek dlouhého procesu. Scénárista Anthony Peckham poznamenává: "Kniha je velmi napínavá, ale bylo velmi těžké ji upravit pro film." Peckham a scénárista Patrick Smith Kelly, pracovali každý zvlášť. Přestože došlo k mnoha změnám ve vedení Studia, Kopelsonovi stále věřili tomuto materiálu. Stejně tak jako fanoušek románu: Michael Douglas, který měl zájem jak o projekt tak i o roli Nathana Conrada. "Ostatně, role byla pro Douglase napsána," říká Anthony Peckham. Douglas říká: "Neříkej ani slovo" je klasický thriller. Jeho síla spočívá v netušených kvalitách jeho postav. Např. Nathan Conrad je člověk, který má zdánlivě všechno. Najednou přijde o tu, kterou miluje nejvíc - a závodí s časem, aby ji získal zpátky. Nathan musí při záchraně své dcery překonat svět šílenců (smyšlená Bridgeview Psychiatric Hospital - vytvořená podle známé Bellevue Hospital) a svět mrtvých (obrovský hřbitov). Nathan projde radikálními změnami. "Nathan si nikdy nezašpiní ruce," poznamenává Patrick Smith Kelly. Na konci vypadá jako pračlověk, odhodlaný raději zemřít, než dopustit, aby byla jeho dcera zabita." Nathan, jako klasický Hitchcockův hrdina, se ocitne v nesprávnou dobu na nesprávném místě.

<>Obrázek nenalezen<> Toto téma velmi láká režiséra Gary Fledera. Tématicky navazuje na jeho předchozí filmy. "Things to Do in Denver When You ´re Dead," kde Andy Garcia zachrání členy svého gangu před mafií. V kasovním hitu "Kiss the Girls," se musí Ashley Juddová, změnit z oběti v hrdinku, a v science fiction thrilleru "Imposter," Gary Sinise hraje muže, který si vezme jeden den volno z práce, jen proto, aby se dal na útěk, neboť je obviněn z toho, že je syntetickou verzí sebe sama. "Gary je skutečný mistr svého oboru," říká Arnold Kopelson. Fleder spolupracuje na scénáři s Patrickem Smith Kellym a filmovým konzultantem, slavným soudním psychiatrem Dr. Robertem Bergerem. Fleder chtěl lépe porozumět postavě Elisabeth Burrowsové.. "Nechápal jsem jak se mohla dostat do takového psychického zmatku," říká Fleder. "vyhledal jsem Dr. Bergera, aby nám přiblížil skutečnou narušenou, ohroženou mladou ženu.

obrazek
Berger také pomáhal Flederovi zachytit vztah mezi Nathanem a Elisabeth. "Vzhledem k jejímu duševnímu stavu, jde o to, že Nathanovi se musí podařit to, co se nepovedlo žádnému lékaři: získat její důvěru," říká Fleder. "Berger mi ukázal, že jedna možnost, jak to dokázat, znamená ukázat svou vlastní zranitelnost. Nathan tím, že ji přesvědčí, aby pomohla jemu a jeho unesenému dítěti, pomáhá Elisabeth. Pochopil jsem, že vztah mezi Burrowsovou a Conradem je oboustranný." Tento oboustranný vztah nás přenese do klíčové sekvence , odehrávající se v newyorské stanici metra v Čínské čtvrti. Tam se Elisabeth stala před 10 léty svědkyní otcovy vraždy spáchané rukou téhož člověka, který teď unesl Nathanovu dceru. Nathan řekne Elisabeth, že kdyby to zažila znovu, mohla by dosáhnout klidu. "Nakonec Elisabeth konfrontuje minulost a tím pomáhá Nathanovi," dodává Fleder. Nathan, ve snaze o záchranu své dcery, také zachraňuje Elisabeth.

obrazek
Roli Elisabeth Burrowsové hraje Brittany Murphyová. Fleder poznal tuto mladou hvězdu, která hrála ve filmech "Clueless" a "Girl Interrupted" při konkurzu na roli v životopisném filmu o Janis Joplinové, který měl režírovat Fleder. Murphyová vyhrála konkurz jako jedna ze sta uchazeček, ale film nebyl nikdy natočen. Fleder, který si pamatoval její pozoruhodný výkon při konkurzu, ji pozval na schůzku s Kopelsonovými. "Brittany doopravdy vystihla Elisabethinu rtuťovitou povahu a mezi ní a Michaelem to fungovalo skvěle." Od prvního pohledu na zdánlivě strnulou Elisabeth, bezvládně sedící v pokoji v nemocnici na psychiatrickém oddělení, Murphyová utváří postavu po svém. "Elisabeth má v sobě něco velmi poetického a krásného," říká herečka. "Bylo to pro mě velmi osvobozující, stát se někým, kdo se nepřetvařuje, tak jako většina "normálních" lidí. Je to niterné, něco co nedokážu popsat. Instinktivně vím, jestli tu postavu do sebe na tři nebo na čtyři měsíce vstřebám nebo ne.. Věděla jsem, že postavu Elisabeth ano."

<>Obrázek nenalezen<> Elisabeth je pacientka dr. Louise Sachse, soudního psychiatra v Bridgeview Psychiatric Hospital. (Psychiatrické léčebně Bridgeview). Sachs, kterému se nedaří proniknout krunýřem Elisabethiny zdánlivé strnulosti a orientovat se v jejích nesčetných diagnózách, zavolá na pomoc Nathana. Postava Louise, byla napsána podle dr. Bergera. Tuto roli přijal Oliver Platt. "Jakoby role byla napsána pro Olivera," říká Arnold Kopelson. "Oliver, stejně jako Dr. Berger, je trochu nerudný, jako velký plyšový medvěd." Platt se radoval z příležitosti zahrát si postavu, která člověku nabízí překvapení. "Ta postava má svá tajemství, "falše" jak tomu rád říkám," poznamenává. "Nic není jak vypadá a takové role je radost hrát."

obrazek
Postava Nathanovy manželky, Aggie, také skrývá překvapení i pro ty, kteří znají román. K zahájení příběhu a ve snaze dodat postavě nový rozměr, ji filmaři uvěznili v bytě, se zlomenou nohou. Aggiena úzkost a její obavy jsou v důsledku její nehybnosti, ještě trýznivější. Famke Janssenová, která hraje Aggie, viděla dramatické možnosti v postavě a jejím handicapu. "Každý rodič se, v případě, když je ohroženo jeho dítě, chce pohybovat a Aggie nemůže," říká Janssenová."Aggie je aktivní žena - zlomila si nohu na lyžích - to že se nemůže pohybovat je pro ni nesnesitelné. Je v pasti a myslí si, že nemůže nijak pomoct ani svému manželovi ani dítěti." Za únosem se skrývá Koster, bezohledný a profesionální zločinec, který deset let seděl ve vězení a spřádal plány jak získat to co považuje za své: drahocenný diamant jehož úkryt nějak souvisí s mladou ženou hospitalizovanou na psychiatrické klinice. "Je to profesionál," říká režisér.

obrazek
"Všechno - únos, vražda - pro něj znamená pouze obchod. Je jako únosce Roberta Shawa ve filmu "The Taking of Pelham 1-2-3." Podle Fledera, britský herec Sean Bean má dynamiku potřebnou k tomu, aby se stal báječným protivníkem Nathanovi, v podání Michaela Douglase. Bean není nováček v rolích padouchů, hrál v Bondovském filmu "Zlaté Oko" a v thrilleru Toma Clancyho "Hry patriotů." Ale v postavě Kostera našel nové a úrodné pole. Je úžasný, nekompromisní a přesný," říká herec. "vyřizuje záležitosti s vojenskou přesností. Chce získat diamant a udělá pro to všechno. Další postava je newyorská policejní komisařka Sandra Cassidyová. Vyšetřuje vraždu, která na první pohled ani s Kosterem ani s únosem nesouvisí. Nicméně, později při vyšetřování narazí na Kosterův únos osmileté Nathanovy dcery.

<>Obrázek nenalezen<> Cassidyovou, kterou hraje Jennifer Esposito, vytvořili scénáristé , aby přidali ještě jeden příběh. Jeden příběh probíhá mezi Nathanem, který pracuje s Elisabeth na záchraně své unesené dcery. V dalším příběhu Aggie bojuje s pocitem bezmocnosti, že se nemůže podílet na záchraně své dcery. Třetí příběh sleduje Cassidyovou,která vyšetřuje případ vraždy a dostane se tak k Nathanovi a ke Kosterovi. "Miluji filmy v několika vyprávěcích rovinách," říká Fleder. "Nejedná se jen o jeden nebo dva příběhy, ale o několik příběhů, které probíhají současně - a všechny nevyhnutelně vedou ke srážce." Ve víru těch narážejících sil se ocitne Nathan Conrad, v podání Michaela Douglase, jehož pohodlný život v Upper West Side, je únosem obrácen naruby. Jeho bolest a úzkost, potom co se dozví, že jeho dcera zmizela je zaznamenána Flederovou citlivou kamerou, která odhaluje Douglasův talent. Fleder vysvětluje: "Scéna, kdy Nathan procitne, je příklad toho jak dosáhnout ve spolupráci herce a kamery, mimořádného napětí. Michael je nejen obrovská hvězda, ale také obrovský herec. Síla, kterou předvede v této scéně, spočívá v tichu, v naslouchání. Kamera kolem něj bezohledně krouží, odhaluje Nathanovy niterné pocity úzkosti, zoufalství, zlosti a pocitu naprostého obklíčení."

<>Obrázek nenalezen<> Flederovu kameru doplňují filmařské schopnosti Amira Mokriho a výtvarníka Nelsona Coatese. Fleder pracoval s oběma již dříve. Svou tvorbou vzdávali hold úspěšnému filmařskému stylu sedmdesátých let režisérů Martina Scorsese, Alana J. Pakuly. Johna Schlesingera a Williama Friedkina. Mokriho světlo a Coatesova výprava vytváří kontrastní prostředí a rozporuplné pocity. Conradův domov je bohatě osvětlen a interiér je vybaven teplými barvami. V nemocnici Bridgeview převládají chladnější tóny modré a zelené, interiér je spoře osvětlen. Scény v nemocnici Bridgeview byly natáčeny v opuštěné psychiatrické nemocnici v Torontu. Pro fantastickou sekvenci, která se odehrává na odlehlém newyorském Sound Islandu, Coates navrhnul, aby byl postaven v jednom torontském velkoskladu. Filmaři tam navezli 4.000 tun ornice, nasázeli 38 stromů a okrasné keře. K dosažení podzimního dojmu, byly na stromy zavěšeny hedvábné listy. Nathan Conrad svádí zoufalý boj s časem, se strašnými vzpomínkami mladé ženy a s únosci své dcery. Michael Douglas říká, že na pouť jeho postavy, diváci hned tak nezapomenou. "Když jsem si přečetl knihu Andrew Klavana," napadlo mě, že je to napínavá jízda na toboganu, plná skvělých postav a neustálého napětí," vysvětluje. "Myslím, že diváci budou mít stejný pocit."

Michael Douglas
obrazek Přdstavuje Dr. Nathana Conrada, prvotřídního psychiatra, který je po únosu své dcery, vytržen ze své pohodlné manhattanské praxe do strašného dnu. Douglas, který má více než 25 let zkušeností v divadle, filmu a v televizi jako herec a herec-producent, prokázal málem zázračnou schopnost k výběru různorodých projektů. Od filmu "Přelet nad kukaččím hnízdem" a "Čínský syndrom" k takovým filmům jako je "Osudová přitažlivost" a "Honba za diamantem." Douglas získal za svůj nejnovější film "Báječní Hoši," ve kterém hrál s Toby Maguirem, Frances McDormandovou a Robertem Downey Jr., v režii Curtise Hansena, cenu v kategorii nejlepšího herce Los Angelskou Filmovou Asociací kritiky a Zlatý Globus a nominaci Orange British Academy. "Traffic," kde hraje s Don Cheadlem, Beniciem del Toro, Amy Irvingem, Dennis Quaid a Catherine Zetou-Jonesovou, byl odměněn pěti Oscary. Dále produkoval a také hrál ve filmu "Začalo to jedné žhavé noci," s Liv Tylerovou, Matt Dillonem, John Goodmanem a Paulem Reiserem, v režii Haralda Zwarta.

V roce 1998. Douglas hrál s Gwyneth Paltrowovou a Viggo Mortensenem v Kopelsonově záhadném thrilleru "Dokonalá vražda." V červenci 1998 ho jmenoval generální tajemník Spojených Národů Kofi Annan, poslem míru. V roce 1992 hrál Douglas se Sharon Stoneovou v erotickém thrilleru Paula Verhoevenea, "Základní Instinkt". Jeden ze svých nejlepších výkonů předvedl ve filmu Joela Schumachera "Volný Pád." Rovněž v produkci Kopelsonových. Téhož roku také produkoval úspěšnou komedii "Made in America," s Whoopi Goldbergovou. V roce 1994 hrál s Demi Mooreovou ve filmu Barry Levinsona "Skandální odhalení," natočeného podle bestselleru Michaela Crichtona. V roce 1995, vytvořil Douglas hlavní roli v romantické komedii Roba Reinera "The American President" po boku Annette Beningové a v roce 1997 hrál spolu se Sean Pennem ve filmu "The Game" v režii Davida Finchera.

V květnu 1994 založil Douglas/Reuther Productions s partnerem Stevenem Reutherem. Produkovali filmy "Lovci lvů," "Vyvolávač deště" v režii Francise Forda Coppoly s Mattem Damonem, Claire Danesovou a Danny De Vitem, a akční thriller Johna Woo "Face/Off", s Johnem Travoltou a Nicolasem Cagem v hlavních rolích. V roce 1988, Douglas založil společnost Stonebridge Entertainment, Inc., v jejíž produkci vznikly filmy "Flatliners," "Radio Flyer," a "Záblesk." Jeho kariéra herce/producenta vyvrcholila v roce 1984 uvedením filmu "Honba za diamantem" kde hrála Kathleen Turnerová a Danny De Vito. Film dosáhl více než 100 mil. US dolarů na B.O. V roce 1984 National Association of Theatre Owners (Státní Asociace Majitelů kin) ho jmenovala producentem roku. Douglas , Turner a De Vito znovu vytvořili team v roce 1985 k natočení úspěšného pokračování, "Honba za klenotem Nilu." V této době produkoval film "Starman", za který získal Jeff Bridges nominaci na Oscara. V roce 1986 vytvořil Douglas televizní seriál s Robertem Haysem v hlavní roli pro ABC.

Douglas se objevil ve dvou nejúspěšnějších filmech roku 1987. V psychologickém thrilleru Glenna Close "Osudová přitažlivost," a ve filmu Olivera Stonea "Wall Street," který mu vynesl Cenu Akademie v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon. Dále hrál ve filmu Ridley Scotta "Black Rain" a znovu spolupracoval s Kathleen Turnerovou a Danny De Vitem v černé komedii "Válka Roseových,"- V osmdesátých letech také hrál ve filmech "It´s My Turn," "The Star Chamber," a "Chorus Line." V roce 1975, Douglas zakoupil filmová práva k románu Kena Keseye "Přelet nad kukaččím hnízdem," od svého otce, uzavřel partnerství se Saulem Zaentzem na produkci filmu. Mimořádně úspěšný film "Přelet nad kukaččím hnízdem" získal pět Oscarů, včetně ceny za nejlepší film, nejlepšího režiséra, nejlepší scénář, nejlepší mužský i ženský herecký výkon a přinesl více než 180 milionů dolarů B.O. Pak následoval "Čínský Syndrom," s Jane Fondovou.

Film byl oceněn nominací na Oscara pro Jacka Lemmona a Jane Fondovou Také scénář byl nominován na cenu Oscara. Institucí The National Board of Review byl jmenován nejlepším filmem roku. Douglas se narodil v New Jersey, Kirkovi a Dianě Douglasovým, v roce 1968 absolvoval University of California, přestěhoval se do New Yorku, aby pokračoval v hereckém vzdělání. V roce 1969 debutoval v televizi. Jeho první film byl "Vítej, hrdino!" Následoval film "Adam v šest ráno," "Letní strom," a "Napoleon a Samantha." Douglas žije v New Yorku se svou manželkou, Catherine Zetou-Jonesovou a má dva syny Camerona a Dylana.

Sean Bean
obrazek Hraje Kostera, bankovního lupiče, který se dostane ke své kořisti pokud rozluští "klíč" ukrytý v narušené mysli jedné pacientky psychiatrické léčebny. Bean je známý svými rolemi ve filmech "Hry Patriotů," "Ronin," "Zlaté oko," "Stormy Monday" a "The Field." V tomto roce má tři hlavní role ve třech filmech major společností. Vedle filmu "Neříkej ani slovo," Bean hraje ve filmu "The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring,". První část trilogie J.R.R. Tolkiena, se Sirem Ian McKellenem, Sirem Ian Holmem, Cate Blanchettovou a Liv Tylerovou. Hraje "Boromira," hrdinného přítele Hobbitsů a člověka, který věří v lidi. Chystá se také premiéra thrilleru "Librium," ve kterém hraje Bean vedle Christian Bale a Emily Watsonové v roli policejního komisaře, který je pověřen dohledem nad denní dávkou libria pro jednoho občana. Beanova postava "Partridge" přestane užívat svoji dávku a vidí, že společnost se řítí k tragickým koncům. Bean bude hrát hlavní roli v nezávislém filmu "Thom and Thomas." Dále hrál ve filmech "Anna Karenina," "When Saturday Comes," "Shopping," "Black Beauty" a "Caravaggio." Narodil se v Sheffieldu, v Anglii, navštěvoval Royal Academy of Dramatic Arts.

Brittany Murphyová
obrazek Hraje Elisabeth Burrowsovou, mladou ženu, která prožila v ranném mládí traumatický zážitek, stala se svědkyní otcovy vraždy. Následně byla deset let hospitalizována v psychiatrické léčebně. Po deseti létech, její narušená mysl skrývá klíč, který může zachránit život mladé unesené oběti. Murphyová v současnosti hraje v dramatu Eda Burnse "Sidewalks of New York." Dále bude hrát po boku Drew Barrymora ve filmu Penny Marshallové "Riding in Cars with Boys" a ve filmu Jonase Akerlunda "Spun". Murphyová hrála po boku Winony Ryderové a Angeliny Jolieové ve filmu "Girl Interrupted," a ve filmu Alana Rudolpha "Trixie" po boku Emily Watsonové. Pozornost diváků získala za svůj výkon v roli "Tai Fraiser" ve filmu "Clueless." Mezi další filmy patří "Summer Catch," "Cherry Falls" a "Drop Dead Gorgeous." Murphyová hrála na Broadwayi s Allison Janney ve hře Arthura Millera "Pohled z mostu."

Guy Torry
Hraje Dolea, příslušníka proradného gangu únosců a drží dívenku jako rukojmí. Torrymu se dostalo ocenění za jeho ztvárnění postavy spoluvězně, který se spřátelí a osvítí skinheda, kterého představuje Edward Norton ve filmu "American History X." Následně se objevil v komedii "Life" s Eddie Murphym a Martinem Lawrencem, a v další komedii "Trippin." Ve filmu "Pearl Harbor," si zahrál kuchaře, objevil se v komedii "Zvíře," a hrál ochrnutého bezdomovce ve filmu "Tara."

Jennifer Espositová
Ztvárnila roli Sandry Cassidyové, chytré policejní komisařky v New York City, která v průběhu vyšetřování vraždy narazí na scénář únosu, který zdánlivě s jejím případem nesouvisí. Espositová vytvořila skvělou roli Spike Lee ve filmu "Krvavé léto." Ve filmu dále hráli John Leguizamo a Mira Sorvino. Další její film byl "Wes Craven Presents: Dracula 2000" s Christopherem Plummerem, Omarem Eppsem a Johny Lee Millerem. Dalším filmem, ve kterém Espositová hraje, je "Welcome to Collinwood," s Georgem Clooneym, Ray Liottou a Samem Rockwellem, v produkci Stevena Soderbergha v režii Anthony a Joe Russo. a film "Princess of Paradise Park," s Valem Kilmerem a Jamesem Caviezelem, podle scénáře Michaela Seitzmana.

Famke Janssenová
obrazek Hraje roli Aggie Conradové. Roli matky, která je po únosu své dcery zoufalá. Janssenová se v poslední době objevila ve filmu Jona Favreau "Made." V loňském roce hrála po boku Hugh Jackmana a Ian McKellena mezi jinými, ve filmu společnosti Twentieth Century Fox "X-MEN", v režii Bryana Singera. Janssenová si získala ocenění kritiky za svůj výkon po boku Jona Favreau ve filmu "Love and Sexy," který byl poprvé uveden na 2000 Sundance Filmovém Festivalu. Mezi její předchozí tituly patří "House on Haunted Hill," režie Robert Rodriguez, "The Faculty," "Rounders" a film Woody Allena "Celebrity," ve kterém hrála s Kenneth Branaghem a Leonardem Di Capriem.

Oliver Platt
obrazek Hraje roli dr. Louise Sachse, psychiatra, který se dostane do nepříjemné situace, týkající se jeho mladé pacientky. Platt získal ocenění kritiky v kontroverzním politickém dramatu "Bulworth," jako politický poradce Warrena Beatty. Následně hrál v komedii Eddie Murphyho "Dr. Dolittle." Platt hrál ve filmu "Simon Birch" a ve filmu "The Imposters," spolu s Tucci, Isabellou Roselliniovou, Lili Taylorovou a Stevem Buscemim. Diváci ho ocenili v takových filmech jako např. "Boeing 747 v ohrožení", "Čas zabíjet," "Neslušný návrh," "Married to the Mob," "Postcards from the Edge," "Working Girls," a v mnoha dalších. Platt, syn diplomata, se narodil ve Washingtonu, D.C., část svého dětství prožil v Asii a na Středním Východě. Studoval herectví, získal diplom na Tufts University a okamžitě začal hrát divadlo.

Skye McCole Bartusiaková
Hraje Jessie Conradovou, osmiletou unesenou dívenku, jejíž otec musí závodit s časem, aby jí vybojoval svobodu. Bartusiaková, nyní devítiletá, hrála nedávno ve filmu "Riding in Cars with Boys," s Drew Barrymore, Jamesem Woodsem a s Brittany Murphyovou. Hrála také ve filmu "Patriot" s Mel Gibsonem a debutovala ve filmu "The Cider House Rules." Po filmu "Neříkej ani slovo" hrála ve filmu "Beyond the Prairie, Part II: The True Story of Laura Ingalls-Wilder." Narodila se v Houstonu, svou kariéru začala v šesti měsících jako modelka, šla ve šlépějích svého staršího bratra, Stephena Dylana Bartusiaka, který byl úspěšným manekýnem, pak se stal hercem. Bartusiaková účinkovala v reklamách, v pěti létech debutovala v televizi v miniseriálu "Storm of the Century." Hraje na kytaru, zpívá, provádí kouzla , má svoji vlastní webovskou stránku.

Conrad Goode
Hraje Maxe, únosce, který ukáže ve vztahu ke své mladičké unesené oběti i svou lepší stránku. Při své výšce přes sto devadesát centimetrů vypadá Goode na plátně impozantně. V poslední době se objevil ve filmech "Tomcats," "Highway" a "New Guy." Narodil se a vyrůstal v Missouri, navštěvoval University of Missouri. V roce 1984 byl přijat do NFL (Národní Fotbalové Ligy). Od roku 1984 do roku 1988 hrál za kluby The Giants a The Buccaneers. Začal hrát v reklamě, pak přešel na TV hudební programy. V roce 1991 Goode začal studovat v Los Angeles herectví. V roce 1993 debutoval v TV filmu "New Eden," po boku Stephena Baldwina.

O tvůrcích

Gary Fleder (režisér)
Debutoval filmem "Things to Do In Denver When You´re Dead." Tento film byl uveden na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes v roce 1995. Film a jeho představitelé byli oceněni několika cenami na různých mezinárodních filmových festivalech. Flederův druhý film, společnosti Paramount "Kiss the Girls," byl natočen podle románu Jamese Pattersona. Hlavními představiteli byli Morgan Freeman a Ashley Juddová. Několik týdnů před zahájením natáčení "Neříkej ani slovo" dokončil Fleder svůj třetí film "Imposter," ve kterém hrají Gary Sinise, Vincent d´Onofrio, Madeline Stowe a Mekhi Phifer. Premiéra je plánována na podzim. Fleder pracoval velmi intenzivně pro televizi. V roce 1993 byl na Sundance Film Festivalu uveden Flederův dokumentární film o boxerovi v lehké váze Phil Paolinovi. V současnosti Fleder režíruje dokument s názvem "Trust Me On This," pohled na technické nároky kladené na filmové herce.

Arnold Kopelson (producent)
Byl oceněn Oscarem za produkci filmu "Četa". Kopelson byl nominován na Oscara za nejlepší film - "Uprchlík." Jeho filmy získaly dohromady 17 nominací na Oscara a více než dva biliony dolarů na hrubých tržbách po celém světě. ( B.O.) Kopelson byl dále poctěn Cenou za celoživotní přínos filmové tvorbě od Cinema Expo International, byl jmenován Producentem roku Státní Asociací Majitelů Kin, obdržel cenu od Publicists Guild of America, a byl přijat do síně slávy Variety s Show Biz Expo. Byl také oceněn na Filmovém Festivalu v Deauville za významný přínos v oboru zábavního průmyslu. Kopelson produkoval novou komedii společnosti Twentieth Century Fox/New Regency "Joe Somebody." Produkoval "Dokonalou vraždu," s Michaelem Douglasem a Gwyneth Paltrowovou, a film "U.S.Marshals," v hlavní roli s Tommy Lee Jonesem. Rovněž produkoval "Mad City," s Dustinem Hoffmanem a Johnem Travoltou, v režii Costy Gavrase a "Ďáblova Advokáta," s Al Pacinem a Keanem Reevesem. Jeho další film je "Likvidátor" s Arnoldem Schwarzenegerem, "Seven," v hlavních rolích s Bradem Pittem a Morganem Freemanem.

"Smrtící epidemie," s Dustinem Hoffmanem, René Russo a Morganem Freemanem. "Volný pád," s Michaelem Douglasem a Robertem Duvallem. "Out for Justice," se Stevenem Seagalem.
"Triumph of the Spirit," s Willemem Dafoe a "Vražda v Bílém domě," s Wesley Snipesem a Diane Laneovou.
Kopelson je výkonný producent televizního seriálu "Thieves," s Johnem Stamosem v hlavní roli pro Warne Bros. Television a ABC.
Po získání doktorátu na newyorské právnické fakultě, pracoval Kopelson v oboru zábavního a bankovního práva, se specializací na filmové finančnictví. Spooustu let pracoval jako poradce mnohých bank a finančních institucí působících ve filmovém průmyslu. Kopelson později založil společnost Inter - Ocean Film Sales, Ltd, s Anne Feinbergovou (která se stala jeho ženou), zastupující nezávislé filmové producenty při prodávání licencí k jejich filmů do celého světa a financovala filmovou produkci. V roce 1975 založili společnost Kopelson Entertainment.
Kopelson přednášel na mnohých vysokých školách a psal články o financování filmů. V květnu 1998 byl Kopelson oceněn právnickou New York Law School cenou za celoživotní činnost.

Anne Kopelsonová (produkční)
Byla přijata do Síně slávy za své významné přispění zábavnému průmyslu. Spolupracovala na mnoha filmech se svým manželem a partnerem producentem Arnoldem Kopelsonem.

Arnold MIlchan (producent)
Je znám jako jeden z nejplodnějších a nejúspěšnějších nezávislých filmových producentů za uplynulých 20 let s více než 60 filmy na svém kontě. Narodil se v Izraeli, studoval na London School of Economics a the University of Geneva. Jeho první obchodní úspěch byl v transformaci otcova skromného obchodu v jednu z největších agro-chemických společností. Tento počin byl předzvěstí nynější legendární Milchanovy pověsti na mezinárodním trhu. Brzy se Milchan začal projevovat v oblasti, o kterou měl vždycky velký zájem - v oblasti filmu, televize a divadla. Mezi jeho první projekty patří divadelní produkce Romana Polanského "Amadeus," "Dizengoff 99," "La Menace," "The Medusa Touch" a miniseriál "Masada." Koncem osmdesátých let, Milchan produkoval filmy "The King of Comedy," rež. Martina Scorsese, "Tenkrát na Západě" a Sergia Leoneho a "Brazil" Terry Gilliama.

Po mimořádném úspěchu "Pretty Woman" a "Válce Roseových," Milchan založil New Regency Productions a pokračoval v produkci řady úspěšných filmů, včetně "J.F.K.," "Návratu Sommersbyho," "Čas zabíjet," "Zachraňte Willyho,""Nebezpečný Klient," "Zelený svět," "Přepadení v Pacifiku," "L.A.Confidential," "Ďáblův advokát," "The Negotiator," "City of Angels," "Entrapment," "Pushing Tin," "Tigerland," "Joy Ride," "Klub rváčů" a kasovní trhák "Big Momma s House."
Nadcházející projekty jsou "Black Knight," komedie v hlavní roli s Martinem Lawrencem, "High Crimes," s Ashley Juddovou, Morganem Freemanem, Jimem Caviezelem a Amandou Peetovou. "Joe Somebody," komedie s Timem Allenem. A "Life, Or Something Like It," romantická komedie s Angelinou Jolieovou a Edwardem Burnsem.
Neříkej ani slovo je první významný scénář ANTHONY PECKHAMA. Nyní píše původní scénář pro Twentieth Century Fox, "Absolute Zero," na kterém se bude podílet Sean Connery jako producent i jako herec.
Peckham se narodil a vyrůstal v Jižní Africe. Studoval na Státní filmové škole v San Franciscu a svůj první scénář prodal jako student.

Patrick Smith Kelly (scénárista)
Napsal scénář k filmu "Dokonalá Vražda" s Michaelem Douglasem a Gwyneth Paltrowovou v hlavní roli, v produkci Anne a Arnolda Kopelsonových. Svůj režijní debut uskuteční filmem "Dare," filmovou adaptací filmu produkce BBC z roku 1997 "Truth or Dare" pro Regency Enterprises. Napíše také scénář. Vyrůstal v Coloradu, studoval na University of Colorado at Boulder. Přestěhoval se do New Yorku, kde účinkoval pět let v komediích. Následně se přemístil do Los Angeles a pokračoval v kariéře scénáristy.

Amir Mokri (kameraman)
V poslední době natočil "Salton Sea," v hlavní roli s Val Kilmerem, v režii D. J. Caruso. Mezi dalšími tituly jsou "Coyote Ugly," "Eye for an Eye," "Joy Luck Club," "Freejack," a mnoho dalších. Mokri se narodil v Teheránu, v Iránu, pak emigroval do Spojených Států v jednadvaceti letech, aby studoval film na Emerson College a Boston University, absolvoval jako Bakalář Výtvarných umění. Ve studiu pokračoval v Los Angeles, na American Film Institute získal titul Mistr výtvarných umění, obor kinematografie. V roce 1984 debutoval ve svém prvním celovečerním filmu "Slamdance," v režii Wayna Wanga.

Podobné filmy

Nevědomí
(Oblivion) Osamocený strážce Tom Cruise dostal za úkol získat zbývající zemské zdroje na p...
zítra 00.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Kult hákového kříže
(American History X) Z mladého studenta Edwarda Nortona se, po smrti svého otce, stává sto...
zítra 02.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Seabiscuit
Malého a svéhlavého koně Seabiscuita považují všichni za outsidera, ale jen do té doby, kd...
zítra 11.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 1. 12. 2020 Svátek má Iva
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz