fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

70% 145 hlasů
film / pohádka, Československo, , 99 min.
DVD od 9.9.2015 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1993, Český Lev, Herečka v hlavní roli, Jiřina Bohdalová


Ukázka
00:34Štěstí pomine, Rozum se ztratí! Jenom já, Závist, jsem věčná.
Pohádkový příběh o vesnickém chasníku Matějovi, který náhle pobral rozum a rozhodl se usilovat o ruku princezny Pavlínky, jejíž otec právě o rozum přišel. Než Matěj princeznu získá, musí svést nejednu šarvátku s „nesmrtelnou tetou“ Závistí, která spřádá své nekalé záměry a ovládne téměř všechny na zámku. Za přátelské pomoci Rozumu a Štěstí jsou však nakonec všechny překážky překonány a Matěj s Pavlínkou spějí ke svatbě. Dojde také k rozuzlení zašmodrchaného klubka zápletek, při němž i Rozum přijde o rozum.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Temperamentní situační pohádková komedie o vesnickém chasníkovi Matějovi, který náhle pobral rozum a rozhodl se usilovat o ruku princezny Pavlínky, jejíž otec právě o rozum přišel. Než ji získá, musí svést nejednu šarvátku s "nesmrtelnou tetou" Závistí, která spřádá své nekalé záměry a ovládne téměř všechny na zámku. Za ořátelské pomoci Rozumu a štěstí spěje pohádka ke šťastné svatbě a k rozuzelní zašmo drchaného klubka zápletek, při němž i Rozum přijde o rozum. Nejnákladnější český film je natočen na profesionální úrovni, oslní bohatou výpravou a zaujme skvělým hereckým výkonem J. Bohdalové, jí byla role Závisti ušita přímo na míru.
Všechny komentáře k filmu 29+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Nesmrtelná teta

Televizní pohádka Nesmrtelná teta, která si získala velkou oblibu diváků, vznikla na motivy klasické pohádky K. J. Erbena "Rozum a Štěstí". Autor scénáře a zároveň renomovaný režisér Zdeněk Zelenka však tuto kouzelnou dvojici, která neustále řeší problém, kdo z nich je důležitější, obohatil o věčně aktuálního protihráče, o postavu Závisti. Do hlavní role obsadil hereckou legendu Jiřinu Bohdalovou. Herečka za tuto roli právem získala ocenění Českého lva 1994. Je to právě ona, nesmrtelná teta Závist ve skvělém podání J. Bohdalové, která je ve svých nekonečných proměnách hlavní hrdinkou této pohádky. Každým svým činem dokazuje pravdu svých vlastních slov: „Štěstí pomine, Rozum se ztratí! Jenom já, Závist, jsem věčná!“ Naštěstí však příběh o zlovolné Závisti je i příběhem dvou zamilovaných lidí - vesnického chasníka Matěje jemuž Rozum nadělí schopnosti nejmoudřejšího z králů, a princezny Pavlínky. Tedy příběhem opravdové lásky, která jediná dokáže zlomit moc nesmrtelné tety Závisti.


Podobné filmy

Žabí král aneb Železný Jindřich
(Der Froschkönig) Krásné princezně Sophii spadne při hraní do vody kouzelná zlatá koule. N...
zítra 05.25
Nova Cinema
Popelka
(Aschenputtel) Do úmoru musí Popelka sloužit zlé maceše a její rozmazlené dceři. Jednoho d...
zítra 06.20
Nova Cinema
Třetí sudička
Pohádka o velké lásce, která přemohla nepřízeň osudu… (1986). Hrají: J. Kolařík, V. Fialov...
so. 28.5. 07.20
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 26. 5. 2022 Svátek má Filip
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz