fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

62% 1284 hlasů
film / komedie, romantický, USA, , 100 min., od 10 let
Intolerable Cruelty
Kinopremiéra v ČR 1.1.2004, DVD od 24.5.2004 Universal

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


V TV televize pá. 24.9. ZDFneo 21.35Ukázka
02:13Romantická komedie, která Vás má na háku.
Nesnesitelná krutost je příběh Milese Masseyho, velice úspěšného prominentního rozvodového advokáta z Los Angeles. Setkání se zatím-manželkou jeho klienta Marylin Rexrothovou, která se rozvodem snaží získat finanční nezávislost, se pro něho stane novou výzvou. Po procesu, ve kterém se mu opět podaří prokázat svou kvalitu a Marylin Rexrothovou doslova zruinuje, se však neočekávaně sám zaplete do její rozvodové hry.
Celý film se nese v duchu velice vtipných dialogů a nečekaných dějových zvratů až k závěrečnému vyvrcholení, které diváky nepochybně zaujme.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Docela zajímavý film, v některých okamžicích nepředvídatelný, takový jiný. Pokud bych mu měla něco vytknout, možná by to byl moc rychlý konec, ale jinak se mi film líbil, co bych na něm pochválila asi nejvíc by byl konec, kdy se dali dohromady, zase, i když bych mohla napsat, spoustu výtek, ale myslím si, že ty intriky a způsob, jakým byl film natočený se nedá shodit. Pokud se chcete trošku pobavit a máte chvilku času, podívejte se, myslím, že se skvěle pobavíte.
Všechny komentáře k filmu 13+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Nesnesitelná krutost

obrazek
Film Nesnesitelná krutost je o muži, který soudy vyhrává a o ženě, která se soudí, aby vyhrála.
Směsice romantického kouzla Beverly Hills a škodolibé radosti ze soutěžení "kdo z koho" svedla dohromady Oscarem ověnčeného producenta Briana Grazera s Joelem a Ethanem Coenovými a dvě oslnivé hvězdy, Georga Clooneyho a čerstvou nositelku Oscara Catherine Zeta-Jonesovou a další významné herce jako je Billy Bob Thornton, Geoffrey Rush, Cedric The Entertainer, Edward Herrmann a Richard Jenkins.

Clooney představuje Milese Masseyho, prominentního rozvodového advokáta v Los Angeles, který žije na vysoké úrovni. Navzdory prominentním klientům, úžasnému počtu vyhraných sporů, respektu svých kolegů a neprůstřelné předsvatební smlouvě, kterou sestavil a je podle něho nazvána Masseyho kontrakt, ocitl se na křižovatce svého života. Je přesycen úspěchem, který ho již nudí a hledá v životě novou šanci.

<>Obrázek nenalezen<> To všechno se rázem změní, když se Miles setká se svým protějškem, který ztělesňuje destruktivní Marylin Rexrothová.

Marylin se právě rozvádí s Milesovým klientem, bohatým realitním makléřem Rexem Rexrothem, notorickým záletníkem. S pomocí soukromého detektiva Guse Petche, si Marylin opatří dostatečné argumenty, aby rozvodem získala zajištění a bohatství, po kterém touží. Avšak díky Milesovým příslovečným právnickým kličkám skončí rozvod vítězstvím Rexe a Marylin odejde s prázdnýma rukama.
S tím se ovšem snadno nesmíří. Okamžitě se znova provdá za olejářského magnáta. Ani Miles, ani jeho asistent Wrigley netuší, že se zaplétají do léčky, kterou na ně Marylin nastražila. Nevypočitatelné taktizování na obou stranách, podvody, ale současně vzájemná přitažlivost mezi hlavními hrdiny, vede ke klasickému boji pohlaví.O natáčení

<>Obrázek nenalezen<> Na Nesnesitelné krutosti se pracovalo skoro osm let. "Naštěstí takový námět totiž nezestárne," říká scenárista a režisér Joel Coen s ohledem na dobu vzniku tohoto tématu, jehož ústřední myšlenkou je boj pohlaví.

"Je tomu tak," přisvědčuje scenárista a producent Ethan Coen, "nemyslím si, že těch osm let mohlo něco na námětu změnit."
Původní projekt vznikl nezávisle na Coenových, ale zalíbil se jim a dále ho zpracovali. "Původně jsme to brali jako scenáristickou zakázku pro společnost Universal a ta pak nějakou dobu zůstala ležet ve studiu," vysvětluje Joel dlouhou prodlevu od napsání scénáře do jeho natočení. "Pak se k nám scénář vrátil když o něj projevil zájem George Clooney. To byl důvod, proč jsme se scénáře znova ujali se záměrem, že ho sami natočíme."

<>Obrázek nenalezen<> A pokud jde o příběh a místo natáčení: "Je to zábavná a zlomyslná komedie z právnického prostředí," vysvětluje Joel. "Komunita z Los Angeles a z Beverly Hills jsou v tomto příběhu významnými činiteli."
"Je o bohatých lidech, jako mnoho crazy komedií," pokračuje Ethan, "jde o způsob jejich života, styl oblékání a chování."

Fakt, že se Joel a Ethan Coenovi pustili do hvězdného hollywoodského filmu, by mohl být pokládán za ústup od nezávislých projektů, které je proslavily; získali Zlatou palmu v Cannes za film Barton fink, Oscara za černou komedii Fargo a nominaci na Oscara pro film Bratříčku, kde jsi?
Ale Oscarem ověnčený producent Brian Grazer, který produkoval komedie jako je Parenthood, Bláznivý profesor nebo Liar Liar, zde využil lákavou příležitost spolupracovat na komedii, sice hvězdné jako doposud, ale zcela výjimečné a odlišné od hlavního proudu hollywoodských komedií.

<>Obrázek nenalezen<> Grazer vysvětluje: "Joel a Ethan jsou těmi nejsuverénnějšími a stylově nejčistšími tvůrci moderního filmu. Zde máte romantickou komedii s hvězdami. A když k tomu přidáte nevážný a originální přístup Coenových - vznikne romantická komedie, velice sexy, přitažlivá a nevypočitatelná."

"Je to mnohem nablýskanější, než co jsme doposud dělali," připouští Joel.
Navzdory povrchním charakterům, oba představitelé - Catherine Zeta-Jonesová (jako Marylin Rexrothová) a Geoffrey Rush (hraje TV producenta Donovana Donalyho), cítí tvůrčí přístup Coenových jako velmi rozdílný od jejich předchozího díla.
"Je tu ale černý humor," komentuje to Zeta-Jonesová "a oni jsou v tomto oboru mistry. Myslím dokonce, že je nedílnou součástí jejich filmů i scénářů."
Geoffrey Rush říká: "Každý jejich film je jako výlet na novou planetu, ale všechny patří do "solárního systému" Coenových. Toto je dokonale konstruovaný scénář, který vás na začátku uvádí do nového světa - ale už na druhé stránce vás přiměje k hlasitému smíchu."

Bratři Coenové vysvětlují: "Skoro u všech našich filmů jsme předem věděli, koho obsadíme do hlavních rolí. Zde tomu tak nebylo, protože jsme původně nepředpokládali, že tento film budeme také točit."

obrazek
S výjimkou George Clooneyho, Richarda Jenkinse a Billyho Boba Thorntona s ostatními herci dosud Coenovi nepracovali. "Film je báječná věc už proto, že je to příležitost seznamovat se a pracovat stále s novými lidmi," říká Joel.
Producent Grazer dodává: "Joel a Ethan jsou vynikající právě ve volbě obsazení. Pro mne bylo úžasné, získat pro hlavní roli George Clooneyho a najít k němu perfektní partnerku, jakou je Catherine Zeta-Jonesová. Ti dva se k sobě úžasně hodí. A podobné je to i s dalším obsazením.

Zeta-Jonesová o svém filmovém partnerovi Clooneym říká: "George vnáší do své postavy úžasnou energii, jeho přístup je prostě neodolatelný. Myslím, že naše vztahy fungovaly od začátku skvěle."
Clooney dodává: "Oba jsme určitým způsobem romantici a jsme k sobě přitahováni vzájemnou nedůvěrou." Zeta-Jonesová: "Od okamžiku, kdy se ti dva poprvé setkají, stojí sice každý na jiné straně, ale existuje tu jasný předpoklad, že tito lidé se později dají dohromady. Oba se snaží podvést toho druhého, to vede k báječným slovním přestřelkám - a to je také na této hře kočky s myší atraktivní."

obrazek
Co se týče charakteru postavy, Zeta-Jonesová ji charakterizuje jako "sirénu", která však nemá štěstí v lásce. V protikladu k dojmu, jaký na lidi dělá, je vlastně dost opuštěná. "Nemá ani potuchy, jaký chaos za sebou dnes a denně svým jednáním zanechává."
Jedna z komických postav tohoto vyprávění o manželství a rozvodech je zámožný Rex Rexroth, jehož představuje filmový veterán Edward Herrmann. "Když jsem poprvé četl scénář", vzpomíná Herrmann, řekl jsem si že to je úplně střelený příběh. Všechny postav jsou komické, je tu asi pět rolí, které bych hrál, ale Rex je prostě báječný." Věčný optimista Rex, sice bohatý, ale nepříliš chytrý, se líbil Herrmannovi z mnoha důvodů. Jeden z nich byl, že podobně jako Herrmann miluje vlaky.

<>Obrázek nenalezen<> Pokud jde o advokáta protistrany Fredy Bendera, jehož hraje Richard Jenkins, Ethan říká: "Kdykoli jsme potřebovali ve filmu advokáta, vždycky jsme obsadili Richarda Jenkinse." Billy Bob Thornton vidí svou postavu Howarda Doyla jako "nápadného, primitivního Texasana." A říká: "Jeho charakter je trochu přehnaný - ale my se později dozvíme, proč tomu tak bylo." Dále je tu postava Milesova vyrovnaného asistenta Wrigleye v podání Paula Adelsteina, který ji charakterizuje takto: "Nesmírně obdivuje způsob, jakým pracuje Miles. Dělá také všechno stejně jako Miles, nosí stejné hodinky, stejný oblek, jezdí se stejným vozem Porsche, jen o pár let starším typem. Je velmi dobrým rozvodovým právníkem, ale nemůže si pomoci, aby na svatbách nebyl dojatý, protože v tom se projevuje jeho vnitřní citlivý charakter.

<>Obrázek nenalezen<> Celá tato bláznivá komedie se odehrává v Los Angeles, které je právě pro ten přepych i všechny jeho stinné stránky charakteristický. Natáčelo se také v Los Angeles a přilehlých oblastech od Encina do Malibu, v Huntingtonské knihovně a Botanické zahradě.
Pro návrhářku kostýmů Mary Zophresovou znamenal tento film velmi odlišnou práci, než jakou odvedla na předchozích filmech bratří Coenových. "Tento film patří vlastně k hlavnímu proudu," říká Zophresová, Všechno vychází z reality, ale pokud jde o kostýmy, bylo třeba od sebe jednotlivé charaktery odlišit.

U George bylo jasné, že musí mít stále stejnou siluetu, pouze s lehkými obměnami jeho obleků. U Catherine naopak ąlo o to, aby se její zjev stále proměňoval."
Zeta-Jonesová souhlasí, že je nutné, aby byla stále elegantní, ale také trochu nápadná. "Je zajímavé," říká Joel, "jak kostým podtrhl Catherinin charakter, její oblečení už samo o postavě vypovídá. "Ve všem, co na sebe obléká," říká Zophresová, "je něco dramatického, i když to není výstřední. Prostě jsme chtěli, aby vytvářela sexy siluetu s bohatou paletou barev."

obrazek
Zeta-Jonesová dodává: "Marylin má velmi dobrý vkus, pokus jde o oblékání i zařízení interiéru. jen její výběr manželů je příšerný."
Pokud jde o Milese, ten je oblečen jednoduše, klasicky, s vybranou elegancí, ale v jeho oblékání, stejně jako v jeho chování, jsou určité prvky humoru.

"Zatímco svatba, rozvod a chaos, který tento proces přináší, jsou celkem vážná témata, mohou být také předmětem ironické komedie" říká Ethan. "Ukazujeme tu tvrdou, odhodlanou a všeho schopnou ženu a muže, který navzdory dojmu, jakým působí, je citlivý a jemný. A takoví naši hrdinové opravdu jsou."
"Myslím, že příběh lidem přinese zábavu, budou se bavit a pak, až přijdou domů, zamyslí se nad svým manželstvím," směje se Zeta-Jonesová. "Film nezaujímá žádné pevné stanovisko k instituci manželství. Ale určitě tu každý najde nějakou podobnost s někým, koho zná."
Je to příběh, který mluví jak pro manželství, tak pro rozvod," říká Ethan diplomaticky. Ale je těžké předpovědět, jaká budoucnost očekává Marylin a Milese.
"Myslím, že happy-end," tvrdí Ethan, a Joel ho s ohledem na reakci publika doplňuje: "Hlavně doufáme, že se lidé zasmějí. Vždyť je to koneckonců komedie!"

O hercích

George Clooney
obrazek Herec, producent a režisér.
Clooney jako svůj debut režíroval v r. 2002 film Confessions of a dangerous mind, v němž i hrál a získal za něj ocenění Special Achievement in Film od National Board of Reveiw. Nedávno jsme ho viděli ve snímku Dannyho parťáci, který režíroval Steven Soderbergh. Za roli ve filmu bratří Coenových Bratříčku, kde jsi? získal v r. 2000 Zlatý globus jako nejlepší herec v muzikálu nebo komedii.
Clooney je partnerem Stevena Soderbergha ve filmové a televizní produkční společnosti Section Eight, kde vytvořili film Vítejte v Collinwoodu (v němž sehrál epizodní roli), a byl koproducentem na dvou významných projektech, Insomnie a Daleko do nebe.
Clooney si původně získal popularitu postavou sympatického pediatra v TV seriálu ER, který byl uváděn v roce 1994 a Clooney za ní získal řadu ocenění, mj. Zlatý globus.

Catherine Zeta-Jonesová
obrazek Nedávno získala Oscara za vedlejší roli v muzikálu Chicago, kde hrála po boku Renée Zelwegerové a Richarda Gera. V roce 2001 byla nominována na Zlatý Globus za svůj výkon v Soderberghově filmu Traffic - Nadvláda gangů. Do povědomí mezinárodního publika se zapsala svým výkonem ve filmu Zoro: Tajemná tvář, kde byli jejími partnery Antonio Banderas a Anthony Hopkins.

Geoffrey Rush
obrazek Autralský herec, vedle cca 70 divadelních postav hrál ve 20 filmech.
Za svou postavu klavíristy v životopisném dramatu Záře získal v r. 1996 Oscara, Cenu newyorských a losangeleských filmových kritiků, Cenu australských filmových kritiků, Zlatý globus, Cenu BAFTA aj.
V r. 1997 natáčel v Česku ve filmovém přepisu románu V. Huga Bídníci v režii Bille Augusta.

Cedric the Entertainer
obrazek Populární komediální představitel, vytvořil významnou roli ve filmovém hitu The original kings of comedy, který pro MTV režíroval Spike Lee. Tento film vznikl na základě velkolepého komediálního turné v letech 1997 - 2000.
Hrál ve filmu Barbershop, který byl jedním z nejnavštěvovanějších snímků v r. 2002.

Billy Bob Thornton
obrazek Oscarem vyznamenaný autor, herec, režisér a hudebník. Patří dnes mezi nejvšestrannější a nejvýraznější umělce ve filmu, televizi i na divadle, Je to charismatický a výjimečný talent mezi umělci své generace.
Svůj všestranný talent prokázal ve filmu Banditi rež. Barry Lewinsona s partnery Cate Blanchettovou a Brucem Willisem , v černé komedii Muž, který nebyl, a dramatu Ples příšer s partnerkou Hale Berryovou.
Všechny tři postavy mu vynesly příznivý kritický ohlas a ocenění Nejlepší herec roku 2001 od National Board of Review, nominaci na Zlatý globus za film Muž, který nebyl, a cenu nejlepšímu herci v muzikálu a komedii za film Banditi.
Thornton v r. 1996 vytvořil film Smrtící bumerang, k němuž si napsal scénář, režíroval ho a sehrál v něm hlavní roli. Za tento film získal Oscara za scénář a nominaci na Oscara za herecký výkon.
Vedle Bruce Willise se objevil v hitu Armageddon, spolu se Seanem Pennem a Nickem Noltem hrál ve filmu Olivera Stonea U-turn, ve filmu rež. Mika Nicholse Barvy moci, ...

O tvůrci

Joel Coen
obrazek Narozen v roce 1955. V roce 2001 získal na MFF v Cannes ocenění jako Nejlepší režisér za film Muž, který nebyl a v roce 1991 stejné ocenění za film Barton fink. V r. 1996 mu film Fargo vynesl nejen hodnocení Kruhu newyorských filmových kritiků, dále National Board of Review a Cenu BAFTA za režii, ale za originální scénář k tomuto filmu, který napsal spolu s bratrem Ethanem, získali i Oscara.

Podobné filmy

Zaříkávač koní
(The Horse Whisperer) Robert Redford - žije sám na ranči uprostřed nádherné přírody, když ...
zítra 04.20
Nova Cinema
Toy Story: Příběh hraček
(Toy Story) Kdo si myslí, že hračky nemají vlastní život, se mýlí. Pod vedením kovboje Woo...
zítra 10.55
Nova Cinema
Neobyčejný život Timothyho Greena
(The Odd Life of Timothy Green) Manželé Cindy a Jim zjistí, že nemohou mít děti a v ten ok...
zítra 12.25
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 17. 9. 2021 Svátek má Naděžda
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz