fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

drama, Česká republika, , 99 min.

Režie:
Herci: , , , ,

Televizní hra o neopětované lásce a neblahém soucitu podle románu S. Zweiga.
"Je dvojí soucit. Jeden, ten zbabělý a sentimentální, který je vlastně jen netrpělivostí srdce, aby se co nejrychleji zbavilo trapného dojetí cizím neštěstím... A ten druhý, který jediný má smysl - ten nesentimentální, avšak tvořivý soucit, který ví, co chce, a je odhodlán trpělivě a s účastenstvím vydržet až do konce svých sil a ještě za něj."
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVDPopis filmu Netrpělivost srdce

Příběh vypráví o tragické lásce Edity z Kekesfalvy k poručíkovi od hulánů Hofmilerovi a odehrává se těsně před první světovou válkou v malém posádkovém městě rakousko-uherské monarchie. Edita, půvabná dívka obklopená bohatstvím a přepychem, je postižená paraplegií, a mladý poručík není s to její vzrůstající vášnivý cit opětovat. Může jí nabídnout jen přátelství a soucit, který však má pro invalidní Editu neblahé důsledky. Editina smrt zanechá v Hofmilerovi doživotní hořký pocit viny.


O filmu

Netrpělivost srdce patří k nesporným klenotům světové literatury. Příběh o složitostech lidské psychiky dodnes poutá čtenáře a doufáme, že stejnojmenná adaptace tohoto díla upoutá i televizní diváky.

Stefan Zweig
Stefan Zweig (1881-1942), vynikající rakouský básník, spisovatel a esejista, obohatil světovou literaturu vytříbeným vypravěčským stylem, důsledně uplatňovanou psychoanalytickou metodou psaní a ušlechtilým myšlenkovým poselstvím, založeném na bytostném humanismu. Jeho jediný dokončený román je Netrpělivost srdce (1938).


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 28. 2. 2020 Svátek má Lumír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz