fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

59% 464 hlasů
dětem / animovaný, komedie, Španělsko, , 90 min., od 7 let
Tad, the Lost Explorer
Kinopremiéra v ČR a SK 9.5.2013

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize pá. 31.3. FilmBox Premium (hr) 08.20, st. 5.4. Filmbox Extra HD 17.45, ne. 9.4. Filmbox Family 13.05, so. 1.4. Filmbox Premium 07.40
FilmBox Premium (hr) 08.20
Filmbox Extra HD 17.45
Filmbox Premium 07.40
Ukázka
00:50Rodinný animovaný film o záchraně bájného Ztraceného města Inků.
Tad, snílek pracující na stavbě, je díky záměně za slavného archeologa poslán na expedici do Peru. S pomocí Jeffa - svého věrného psa, neohrožené archeoložky, němého papouška a podvodníčka, se pokusí zachránit bájné Ztracené město Inků před zlou skupinou lovců pokladů.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Klasický Indiana Jones, akorát animovaný. Kvůli zdařilé animaci, vedlejších vtipných postaviček a pěknému prostředí jsem dokoukala do konce. Příště by to chtělo více fantazie a nový nápad.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Neuveřitelná dobrodružství Tada Stonese

Tad se vždy chtěl stát dobrodruhem a slavným archeologem. Nicméně celé své dny tráví sněním mezi jeřáby a cementem na stavbě, kde pracuje. Šance na splnění jeho snu se objeví ve chvíli, kdy jeho přítel, slavný archeolog, dostane záhadnou kamennou desku, klíč k cestě do Ztraceného města Paititi a jeho legendárního pokladu. Právě v okamžiku, kdy je připraven vyrazit na cestu, stane se archeologovi nešťastná nehoda a jeho místo v expedici zaujme Tad. Když dorazí do Peru, zjistí, že na cestě do Ztraceného město Paititi je také Oddyseus, vlivný gang lovců pokladů, který nic nezastaví. S pomocí neohrožené archeoložky Sáry, němého papouška se silným charakterem Belzoniho, divným průvodcem Freddym a svým nerozlučným psem Jeffem podnikne riskantní dobrodružství, které je provádí celou zemí.


O filmu

obrazek
Z deníku režiséra

V roce 2003 jsem měl příležitost natočit svůj první krátký animovaný film na 35 mm film. Jmenoval se Tad Jones. Tento krátký film měl velký úspěch, takže všichni, kdo na něm spolupracovali, pochopili, že musíme vypracovat strategii pro dosažení našeho společného snu a položit základy pro vytvoření animačního studia.

Proto jsme se rozhodli natočit druhou část, Tad Jones and the Basement of Doom, který byl víc ambiciózní a měl větší finanční podporu, pracovali jsme na celovečerní verzi, která by měla pokud možno svou původní verzi v angličtině a stereoskopickém formátu 3D. V červnu 2008 jsme začali s produkcí filmu Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese.

Od začátku bylo naším záměrem udělat film, který bude dobrý a dost zábavný na to, aby byl úspěšný, jak doma tak v zahraničí, a který nám umožní pokračovat v dalších produkcích. Je to naším snem, že když tato naše velká snaha najednou skončí, bude tam nějaké pokračování, jsou to zkušenosti a lidské zdroje, které určují úspěšnost společností.

Investovali jsme více než 8 let svých životů do dobrodružství. Investovali jsme hodně času a obrovskou snahu následující strategii založenou na přesvědčení společnosti, že sázkou na animované filmy ve 3D, se náš průmysl může stát konkurenční na mezinárodním poli, a ne nechat naše fantastické profesionály emigrovat do jiných států.

Scénář

V době, kdy vznikal scénář i filmu Neuvěřitelná dobrodružství Tadea Stonese, se nejvíce opíral o film z roku 1954 The Secret Of The Incas, v režii Jerryho Hoppera v hlavní roli s Charltonem Hestonem. Film ovlivnily také mytologické ságy jako Tintin, Allan Quatermain, Indiana Jones nebo akčně pojaté filmy Tomb Rider nebo The Mummy, stejně jako lehkomyslné akční filmy s Jackie Chanem.

Neuvěřitelná dobrodružství Tadea Stonese čítají jedny z nejúžasnějších dobrodružství, které může archeolog podniknout: hledání Ztraceného města Paititi, skutečný příběh, ze kterého vycházejí fiktivní příběhy s přídavkem magických prvků, jako ve skvělých dobrodružných filmech.

Na rozdíl od psaní konvenčních fiktivních příběhů a příběhů pro následnou animaci je v přidané hodnotě fantazie, které ten posledně jmenovaný musí mít. Animace nabízí úžasnou svobodu pro vytváření jakéhokoliv typu situace.

Nicméně Neuvěřitelná dobrodružství Tadea Stonese nabízí mnohem více než jen dobrodružství. Je to rodinná komedie pro každého: děti zaujme děj a vizuální stránka, zatímco dospělí budou schopni zajít dál a najít v v dialozích jiný podtext. Snahou filmu Neuvěřitelná dobrodružství Tadea Stonese je pobavit diváka, přenést ho do magických míst a připomenout mu, že skutečný poklad najdeme uvnitř každého z nás.

obrazek
Postavy

Tad Stones
Jsem Tad Stones, jsem notorický snílek a velký fanoušek archeologie. Už od dětství jsem sbíral různé předměty v naději, že z některého z nich by se mohl vyklubat vzácný nález. Mám dětského ducha, díky čemu se každá situace může vyvinout ve velké dobrodružství, dokonce převrátit můj život vzhůru nohama. Jsem zanícený zamilovaný dobrodruh, kterého v sobě máme my všichni.

Sára
Sára Lavrof je dcerou slavného archeologa, která se vydala ve stopách svého otce. I přesto, že byla vždy knihomolkou, je také dívkou činu. Sára je krásná, inteligentní, kultivovaná, nesmírně praktická a má skvělý charakter. Nicméně zatímco já jsem jen posedlý amatérský archeolog, ona je skutečná profesionálka, které bere své výzkumy a vše co k nim patří velmi vážně.

Freddy
Freddy je neobvyklý peruánský průvodce s překvapivě multifunkčním pláštěm, plným všemožných krámů na prodej. Je doslova pochodující obchod. Jeho největší zbraní je humor, za jakékoliv situace se pokusí prodat celý arsenál předmětů, které má vždy u sebe.

Kopponen
Kopponen je největším lovcem pokladů ve světě archeologie. On a jeho doprovodná skupina vybavená nejlepšími technologiemi zvaná Oddyseus, je skupinou drancovníků, kteří hledají poklady jen proto, aby je mohli zpeněžit. Jsou to doslova žoldáci, kteří se nabízí nejvyšší nabídce a který se pokouší zabránit Sáře, Freddymu a mně, abychom se dostali do Paititi dříve, než oni.

Jeff
Znám Jeffa už hodně dlouho a jsme skvělí přátelé, no spíše, jsme nerozlučitelní. Musím přiznat, že má rád suchary a někdy mě přivede do problému nebo do více problémů. Je to pes, říkal jsem vám to?

Belzoni
Belzoni je papoušek Sáry a má silný charakter. Moc nemluví, ale je rozený spisovatel: pokud nám chce něco říct, napíše to ihned na jednu ze svých tabulek.

Profesor Humbert
Je okouzlujícím ředitelem Metropolitního muzea v Chicagu, kde tráví hodiny, hodiny a hodiny.

Profesor Lavrof
Je světově uznávaný, archeologem a je také otcem Sáry. Samozřejmě, ihned mi bylo jasné, od koho zdědila svou inteligenci.

Max Mordon
Může být více dokonalý? Jak uvidíte, je akademickým ekvivalentem rockové hvězdy: krásný, bohatý, inteligentní a velmi ambiciózní. A možná také, je nejlepším archeologem světa.

Podobné filmy

Simpsonovi XVI (4)
Kamarádky na život a na smrt Taková normální žlutá rodinka... Americký kultovní animovaný...
dnes 13.25
Prima Cool
Bernieho dobrodružství
(The Adventures of Bernie) Bernie je ztracen na dně oceánu, v tomto nepřátelském prostředí...
so. 1.4. 05.55
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 28. 3. 2023 Svátek má Soňa
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz