fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

71% 1473 hlasů
drama / romantický, USA, , 113 min., od 12 let
Remember Me
Kinopremiéra v ČR 25.3.2010 v SK 6.5.2010, DVD od 13.8.2010 HCE

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:24Romantický film se současným idolem všech dívek Robertem Pattisonem, který je podle časopisu People jedním z nejvíce sexy mužů planety. Do dívčích srdcí se nesmazatelně zapsal svými rolemi ve filmové sáze Stmívání a v Harry Potterovi. Ve filmu "Nezapomeň na mě" hraje rebelujícího mladíka, jenž se zamiluje do dívky v podání Emilie de Ravin. Jejich nečekaná láska musí projít silnou zkouškou způsobenou tragédií v obou rodinách. Role otců ztvárnili James Bond Pierce Brosnan a oscarový Chris Cooper.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Zbožňuju ten film. Láska, nenávist, odpuštění, závist, každodennost, rarita na druhé straně. Ani jsem nečekal že pan Stmívání umí dobře hrát a umí, umí to super! Takhle má romantickej film vypadat! :-) doporučuji
Všechny komentáře k filmu 46+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Nezapomeň na mě

Tyler Hawkins je bouřlivácký student z lepší rodiny a na výzvu svého nejapného kamaráda se rozhodne emocionálně ranit spolužačku Ally, jejíž otec, policejní seržant Craig, ho nechal (zcela po právu) strávit noc ve vězení. Romance obou mladých lidí, která má podle plánu skončit ošklivým rozchodem, se však postupně vyvine v hluboký a vážný vztah. Oba milenci jsou poznamenáni rodinným zázemím. Tylerovi rodiče jsou rozvedeni, příliš zaměstnaný a citově odtažitý otec si nedokáže k synovi vytvořit bližší pouto, zatímco Ally je zase traumatizována násilnou smrtí matky, jíž byla před lety očitým svědkem. Režisér Allen Coulter je oceňovaným televizním tvůrcem (mj. Původní scénář Willa Fetterse sice neoplývá originalitou, ale jeho nedostatky vyvažují dobře obsazení herci. Hvězda populárních snímků ze série podle románů Stephenie Meyerové Twilight sága Robert Pattinson se už delší dobu snaží přesvědčit o svém hereckém potenciálu a postavy zamilovaných mladíků jsou mu nejbližší. Více než zdatnou partnerkou je mu australská herečka Emilie de Ravinová, známá z TV seriálu Ztraceni. Ve vedlejších rodičovských úlohách zaujmou oba otcové, Chris Cooper a především na minimální ploše Pierce Brosnan.


O filmu

obrazek
Jeden z nejpřitažlivějších herců současnosti, tvář slavné filmové ságy Stmívání a idol současných teenagerů Robert Pattinson.Vedle něj hvězda kultovní televizní série „Ztraceni“ Emilie De Ravin. Navrch dva skvělí zástupci starší generace, Chris Cooper a Pierce Brosnan. Ti všichni spoluutvářejí film, který by se mohl stát „Love Story pro 21. století“. Má být stejným plnokrevným milostným dramatem, které diváky zasáhne na tom nejcitlivějším místě.

Robert Pattinson hraje mladého rozhněvaného muže Tylera, jenž rozhodně není žádným rebelem bez příčiny. Tragické úmrtí bratra v něm zanechalo hlubokou jizvu, kterou ještě víc prohlubuje fatální neporozumění s vlastním otcem a pocit permanentní vykořeněnosti. Tylera by nikdy nenapadlo, že najde spřízněnou duši. Pak ale potká Ally. Jak už to u lásky na život a na smrt bývá, jejich setkání napomůže nevyzpytatelná náhoda, na jejímž začátku je sázka s kámošem a na konci holka, která má šanci vyléčit Tylerovu nemocnou duši. Její velkou výhodou je fakt, že díky na vlastní kůži prožité bolestné ztrátě přesně ví, jak se Tyler cítí. Jenže okolnosti jejich vztahu příliš nepřejí, protože to, co je spojilo, je zároveň může navždy rozdělit. Romantické drama Nezapomeň na mě je nezapomenutelným příběhem o síle lásky, pevnosti rodinných pout a o tom, že každý den života je potřeba žít opravdu na plné pecky.

Ke scénáři

Režisér Allen Coulter, jenž se proslavil televizními seriály Sex ve městě a Rodina Sopránů, charakterizuje film jako neobyčejně silné milostné drama dvou naprosto odlišných lidí, které dá dohromady nepřenositelná tragická zkušenost. „On je z bohaté rodiny, ona typická příslušnice nižší střední třídy. To, co je spojuje, se projeví až v průběhu jejich vzájemného oťukávání a o to víc je sblíží. Je to nádherný milostný příběh,“ říká režisér.

Podle Roberta Pattinsona je Tyler typický „ztracený kluk“. „Má přezíravý postoj všech dvacetiletých, kteří mají pocit, že sežrali všechnu moudrost světa a ostatní lidi mají na háku, ani není lehké mít takovou postavu hned rád,“ říká herec. "Když je hlavním hrdinou filmu mladý kluk, bývá vykreslený jako naivní, životem nedotčený prosťáček. Tyler je jiný, je to hodně vyhraněná postava," dodává Pattinson.

Podle producenta Nicka Osbornea byl klíčovým mužem projeku Nezapomeň na mě scenárista Will Fetters. „Bez Willa by nebyl film. Už od první verze scénáře to měl dokonale promyšlené. Když jsme si ho s Allenem a Robertem Pattinsonem přečetli, bylo nám všem jasné, že to je projekt, kterému se chceme upsat a který chceme dokončit. Protože dokončit film v současném Hollywoodu není vůbec jednoduché. Zvlášť když se jedná o drama,“ říká Osborne.

Kvalitu textu potvrzuje i Pierce Brosnan, jehož názor je díky tomu, co mu za kariéru prošlo rukama, určitě fundovaný. „Will Fetters stvořil plastické a emocemi nabité charaktery, které vrhnul do příběhu kopírujícího skutečný život. Jsem v pozici, kdy si můžu vybírat, jakou roli vezmu. Tohle byla správná volba,“ dodává herec.

obrazek
K Pattinsonovi

Shodou okolností byl Robert Pattinson jasnou volbou pro hlavní roli ještě předtím, než se nesmrtelně proslavil jako dívčí idol v úpírské sáze Stmívání. „Obvykle se stane, že když se herec najednou stane horkým zbožím, zavolá jeho agent a řekne: „Sorry, tuhle roli musíme odpískat.“ Rob ale vytrval a stal se jednou z klíčových veličin nutných pro dokončení filmu,“ říká producent Osborne. Jeho podíl na přípravě filmu prý hraničil se sebeobětováním a aby toho nebylo málo, stal se i jedním z producentů filmu. Když ještě vyčerpaný z natáčení pokračování Stmívání skočil rovnýma nohama do tohoto mnohonásobně menšího projektu, snažil se přispívat novými a novými nápady a řešit každičký detail příběhu, který se mu nezdál, nebo mu připadlo, že by mohl být lepší. „Je to kluk, který se najednou katapultoval mezi hvězdy, přesto zůstal stát pevně na zemi. Má dost odvahy na to, aby si mezi dvěma díly jistého kasovního trháku střihnul náročnou roli v nezávislém filmu a zariskoval tak pověst,“ oceňuje jeho kolega Brosnan.

Příběh filmu Nezapomeň na mě se odehrává v New Yorku a celý se natáčel ve skutečných ulicích a bytech Manhattanu. Natáčení v ulicích komplikovaly zástupy fanoušků Roberta Pattinsona, které celou ulici často zablokovaly a křikem rušily i samotné natáčení scén. Jediný, kdo měl z komplikací škodolibou radost, byl jeho filmový otec a někdejší představil Jamese Bonda "Byla to pro mě obrovská úleva. Všechny ty fanynky mě naprosto ignorovaly. Jediný, kdo je zajímal, byl Robert Pattinson!"

Hledání Emily

Zatímco Robert Patison byl jako představitel hlavní role jasný už ve scénáři, hledání jeho partnerky zabralo mnohem víc času. Castingovým režisérům se ukázalo přibližně 180 hereček, než ukázali prstem na Emily. „Nebylo to vůbec jednoduché,“ vzpomíná režisér Coulter. „Chtěli jsme najít někoho, kdo by se k Robovi vizuálně hodil, aby romance zafungovala, na druhou stranu jsme ale také chtěli holku, která by dokázala být drsná a uměla mu oponovat.“ Ally je totiž podobně komplikovaná postava jako mužský hrdina. Když jí zemřela matka, jako by se dobrovolně provdala za otce. Ztratila chuť do života, zvykla si chodit se sklopenou hlavou, dobře se učit, toužit po dobře placené práci... Pak ale potká kluka, který jí ukáže, že smrtí nejbližšího člověka všechno nekončí, že je možné se zase začít radovat ze života. A Ally je dobrá žačka. Emily de Ravin přesně tohle splňovala. Na jedné straně z ní vyzařuje éterická krása, která ji činí nepřehlédnutelnou, na druhé straně dokáže být zemitá a razantně se postavit komukoliv, včetně vlastního otce, když se jí něco nelíbí.

obrazek
Otcové

Představa Pierce Brosnana jako otce hlavního hrdiny uzrála v režiséru Coulterovi, když viděl herce v dramau Matador, kde toho musel předvést mnohem víc než jen bondovskou nonšalantní objednávku martini „protřepat, nemíchat“. „Navíc jsem potřeboval herce, který by vypadal tak, aby Robert Pattinson mohl hrát jeho syna. Pierce Brosnan mi proto připadl jako dost jasná volba,“ dodává. Chrise Coopera do role otce hlavní hrdinky zase obsadil po oslavných ódách kolegů, kteří s ním spolupracovali. „Říkali mi, že je to výjimečný herec a člověk. Ty superlativy sice byly dost podezřelé, ale musím přiznat, že to byla pravda,“ říká Coulter.

Podle tvůrců je jednou z hlavních předností filmu pravdivé zpodobnění mystérie, kterému se říká zamilovanost. „Doufám, že si diváci užijí romanci, zvraty v příběhu, četná překvapení a podlehnou jeho atmosféře. Samozřejmě taky věřím, že je konec dojme, a že když se z něj vzpamatují, začnou po cestě z kina přemýšlet o vlastním životě,“ uzavírá režisér.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 22. 2. 2020 Svátek má Petr
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz