fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

62%
film / thriller, hororový, USA/Kanada, , 90 min., od 12 let
Final Destination 2
Kinopremiéra v ČR 10.4.2003, DVD od 7.11.2003 Warner, Blu-Ray od 7.9.2011 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:27Každý začátek má také svůj konec. A okamžik vaší smrti může být blíž, než si myslíte.
Clear Riversová jediná přežila katastrofu letu 180. Všichni ostatní pasažéři, kteří stejně jako ona nejprve unikli pádu letadla, se později jeden po druhém odporoučeli do chladné náruče smrti. Nezvratný osud si postupně vybral jejich životy a srovnal tak číslici náhodně přeživších takřka na nulu. Clear ví, že je teď na řadě ona. Že smrt ji už má v hledáčku a jen náhoda ji může zachránit. Bohužel je jediná, kdo tomu věří. Všichni ostatní si myslí, že šok ze smrti jejích přátel byl natolik silný až jí zamlžil soudnost. Proto ji teď drží pod zámkem na psychiatrické klinice, kde si ji může smrt najít při jedné a tisíci příležitostí ...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Pro mě je druhý díl o něco lepší než ten první. Postavy jsou sympatičtější a ikdyž všechny smrti jsou moc okaté jsou " efektivní ". ( 20.1.15/PC )
Všechny komentáře k filmu 71+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Nezvratný osud 2

obrazek
Smrt se nedá ošálit a pokud člověk jednou ocitne na seznamu, osud už se postará, aby byl dodržen. Jedním z mála lidí, kteří to poznali, je dívka Clear Rivers, poslední člověk, který přežil katastrofu letu č. 180. Díky vizi jejího spolužáka sice několik lidí uniklo smrti v troskách letadla, vzápětí však jeden po druhém zemřeli jako oběti bizarních nehod. Clear je poslední a ví, že tentokrát je na řadě ona. Bohužel je jediná, kdo to ví. Ostatní se domnívají, že je následek šoku ze smrti přátel a proto je pro ni nejlepším řešením dočasný pobyt na psychiatrické klinice. Clear se snaží být ve střehu, bizarní souhra náhod, na jejímž konci by byla její smrt, však stále nepřichází. Není divu, smrt má právě další problém. Středoškolačka Kimberly Corman si vyrazila se třemi kamarády na výlet. Těsně před nájezdem na dálnici č. 23 má velmi sugestivní vizi hromadné havárie, při které zahyne ona i její přátelé a také řada dalších lidí. Přes protesty přátel se jí podaří vjezd na dálnici na chvíli zablokovat. K nehodě tak sice dojde, ale zahynou při ní jiní lidé. Kimberly samotnou zachrání před smrtí mladý policista Thomas Burke.
obrazek
Na policejní stanici se těm, kteří jako zázrakem přežili, vybaví události, kde kterým došlo před rokem, po katastrofě letu 180. O tom, že jejich obavy nebyly plané se Kimberly přesvědčí když při požáru způsobeném sérií bizarních náhod uhoří mladík Ewan Lewis. Vyhledá proto na psychiatrické klinice Clear. Dívka jí upozorní na význam předtuch, které předznamenávají smrt a také na pořadí obětí na seznamu smrti, který je tentokrát zřejmě odškrtáván v opačném pořadí. Osobně však odmítne jít a Kimberly v záchraně ostatních pomáhat. Potom si však uvědomí, že se nemůže celý život schovávat v blázinci a když při další nehodě zahyne děsivou smrtí malý chlapec Kim přímo před očima své matky Nory Carpenterové, vezme Kimberly do krematoria za cynickým znalcem smrti Bludworthem, který jim poradí, že naplnění seznamu smrti může přerušit pouze nový život. Kimberly de domnívá, že pochopila. Až porodí těhotná žena, kterou viděla ve své vizi, budou ostatní zachráněni. Policista Burke vyhlásí po těhotné Isabelle Hudsonové pátrání a svolá všechny, kteří ještě žijí, do svého bytu. Nora Carpenterová se však do bytu nedostane, protože zahyne ve výtahu. <>Obrázek nenalezen<> . Při dalším rozhovoru si všichni přítomní uvědomí, že ve své minulosti už jednou smrti s pomocí náhody unikli. Cestou do porodnice, na které všichni ze seznamu smrti doprovázejí Isabellu, dojde k nehodě, po které vzápětí zahyne ješitná dívka Kat a se smrtí smířený feťák Rory. Ostatní spěchají do nemocnice. Kimberly si však uvědomí, že její předpoklad byl mylný. Isabella na seznamu smrti ve skutečnosti nebyla, protože i v její vizi nehodu přežila. V nemocnici smrt dostihne další oběti. A v tu chvíli Kimberly pochopí co musí udělat, aby ostatní přežili.


O hercích

Ali Larterová
obrazek Narodila se 28. února 1976, v Cherry Hill, New Jersey. Od třinácti let byla modelkou. Hrála v seriálech Dawsonův svět, Just Shoot Me a Nemocnice Chicago Hope. Objevila se již v prvním dílu filmu Nezvratný osud. Před filmovou kamerou debutovala snímkem Varsity Blues. Objevila se též v hororu Dům hrůzy a v titulech Drive Me Crazy, nebo Casanova Falling.

A. J. Cooková
obrazek Narodila se v kanadském Ontariu. Před filmovou kamerou debutovala po boku Kirsten Dunstové a Joshe Hartnetta snímkem The Virgin Suicides. Dále jsme ji mohli vidět v hororu Rozparovač: Dopis z pekla a komedii Šílenci na prknech. Objevila se též ve snímku Wishmaster III. Hrála též v několika seriálech: Cesta vzhůru, Blue Moon a cenou Emmy oceněný seriál In His Father's Shoes.

Tony Tood
Mr. Bludworthse hrál už i v prvním díle. Vedle sci-fi snímků a seriálů jako Vrána, Noc oživlých mrtvých, Akta X, Pán šelem: Braxovo oko, Star Trek: Příští generace, Hercules) se také objevil - většinou v záporné roli - v několika snímích jiných žánrů. Patří sem Četa, Bird, Barvy, nebo Sabotáž. Pro Četu (role seržanta Warrena), která jej spolu s rolí fantaskního zabijáka s hákem v hororu Candyman, nejvíc proslavila, Todda objevil Oliver Stone. Stalo se tak díky Toddově výkonu v divadelní hře Johnny Got His Gun v New York's Westbank Theater. Stone byl tak unesen jeho výkonem, že mu přednesl svoji nabídku ještě ten večer po skončení představení.

Tony Todd pochází z Washingtonu, DC. Byly mu tři roky, když se jeho rodiče rozvedli a on vyrůstal u tety Clary v Hartfordu. Jeho pěstounka silně věřila, že osobní růst spočívá ve vzdělání a znalosti literatury, dopřála mu proto důkladné vzdělání. Díky své výšce se stal členem školního basketbalového týmu a později i velmi dobrým plavcem. Tony Todd mimo to ještě ve skautu cvičil přednes a schopnost komunikace. Začal studovat University of Connecticut, pak se přesunul do renomovaného Eugene O'Neill National Theater Institute a později do Hartman Conservatory ve Stamfordu a Trinity Square Repertory Theater Conservatory v Providence na Rhode Islandu.

Účinkoval v mnoha klasických a experimentálních hrách a při tom ještě stačil učit studenty psaní divadelních kusů na Hartford public school. Stal se organizátorem organizace Free Me Truth Troupe, která pracuje s nejproblémovějšími dětmi v mnoha městech země.

O tvůrcích

David R. Ellis
Režijně debutoval filmem Homeward Bound II: Lost in San Francisco. Nezvratný osud 2 je jeho druhým celovečerním filmem. Ellis má za sebou třicet let kariéry kaskadéra, koordinátora kaskadérů a byl také na několika filmech druhým režisérem. Patří sem Harry Potter a kámen mudrců, Dokonalá bouře, nebo další dvě pokračování filmu Matrix.

Shirley Walkerová
Složila už hudbu k prvnímu dílu Nezvratný osud. Již na střední škole hrála jako sólistka na klavír s San Francisco Symphony. Na poli děsivé hudby není žádným nováčkem, diváci obdivovali už její práci pro hororové laděný seriál The Others. Její hudba též výrazně pomohla kvalitě celovečerního snímku určeného pro kina, který je k dispozici v našich videopůjčovnách pod názvem Mystery Men. Walkerová začala poprvé skládat hudbu pro filmový průmysl, když ji ke spolupráci k filmu Útěk z L.A. přizval roku 1995 režisér a skladatel John Carpenter. Později získala pozornost hudbou, kterou složila k filmu Turbulence. A ještě větší úspěch získala hudbou k animovanému snímku Batman: Maska smrti. Napsala hudbu k animovaným seriálům Batman, Superman a Batman budoucnosti. Pro televizi pracovala na filmu Disappearance, seriálu Spawn, na filmovém projektu Majority Rule a na seriálu Vesmír 2063.

Podobné filmy

Já, legenda
(I Am Legend) Většinu obyvatel naší planety proměnil zmutovaný virus v krvežíznivé bestie....
dnes 20.00
Nova Cinema
La Llorona: Prokletá žena
(The Curse of La Llorona) Když ještě La Llorona žila, utopila v záchvatu zuřivého vzteku s...
zítra 01.45
Nova Cinema
Jonah Hex
Během americké občanské války sloužil Jonah Hex jako kavalerista, až do té doby, dokud jeh...
zítra 22.30
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 4. 10. 2023 Svátek má František
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz