fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

72% 442 hlasů
dobrodružný / krimi / thriller, USA, , 100 min., od 16 let
Night Moves

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:13Soukromé očko G. Hackman pátrá po ztracené M. Griffithové!
Americký krimi film s Genem Hackmanem v roli soukromého detektiva, který přijal zdánlivě bezvýznamný případ, aby vzápětí zjistil, že se ocitl uprostřed smrtící pasti.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Noc postupuje / Noční šachová partie

obrazek
Bývalý profesionální fotbalista Harry Moseby se živí jako bezvýznamný soukromý detektiv, který se zatím nezmohl na víc, než je sledování rozvádějících se partnerů a podobné podřadné úkoly z úplného dna detektivní činnosti. Jenže to platí jen do okamžiku, než je pověřen úkolem najít sedmnáctiletou Dellu Grastnerovou, která utekla z domu. Její matka, bývalá herečka, která prohrála boj s tloušťkou a alkoholem, je ochotná zaplatit opravdu tučný honorář, pokud Harry dívku, která má přes svůj nízký věk za sebou značně dlouhý seznam problémů s muži a dokonce i s drogami. Moseby se nejprve obrátí na jejího přítele Quentina, od něhož se dozví, že odešla s jeho sokem, kaskadérem Marvem Ellmanem, nebo je u svého nevlastního otce Toma Iversona na Floridě. Také další kaskadér pošle Mosebyho na Floridu. A tak se detektiv, jehož manželství se zhroutilo, když odhalil vášnivou pletku své ženy Ellen, rozhodne nechat osobní život stranou a vyrazí na Floridu. Tady skutečně Delly najde s jejím nevlastním otcem a dívkou Paulou. Než však stačí prozradit, kdo je a proč tam je, objeví dívka při potápění vrak letadla s mrtvým pilotem. Harry ji v šoku odveze zpět k matce, tím však případ zdaleka nekončí. Spíš naopak. Zanedlouho totiž Delly zahyne při kaskadérské scéně, najevo vyjde, že mrtvý pilot byl Ellman a její smrt stejně jako havárie letadla nemusely být náhody. Objeví se další mrtvý a také Moseby, který se vrátil na Floridu, aby zjistil víc, se ocitá v smrtelném nebezpečí.

<>Obrázek nenalezen<> Americký krimi snímek vyznačující se poněkud komplikovaným psychologickým napětím a dobře propracovanou, i když poněkud složitou zápletkou, vznikl v roce 1975.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 28. 9. 2020 Svátek má Václav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz