fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

54% 102 hlasů
film / komedie, Česká republika,
Kinopremiéra v ČR 5.8.2004

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:30Nás fotbal vůbec nezajímá, fotbal je jen záminka.
Scénář Non plus ultras vychází ze skutečných událostí. Hlavní hrdinové žijí mezi námi, jen už se své "oblíbené činnosti" - fotbalovému chuligánství nevěnují s takovou vervou, jak tomu bylo v minulosti. Film je humorným pohledem na krátký časový výsek v životě dospělých chlapů, z nichž někteří "zestárli" předčasně a někteří naopak ještě "nedospěli".
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Po letech jsem si dal tyhle drsňáky znova a musím říct, že každá scéna působí jako improvizace. Střídání témat se také zdá dost nahodilé, ale nakonec to všechno smysl dává. Kdyby ale nic z toho neplatilo, tak film stojí za to aspoň kvůli hereckým výkonům a pro fotbalové fandy kvůli prostředí.
Všechny komentáře k filmu 21+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Non plus ultras

obrazek
K tvrdému jádru sparťanských fandů se počítá také parta, kterou vede Jirka Jíra přezdívaný Bejčák. Dále sem patří postpubertální bijec Vočko, prostomyslný hromotluk přezdívaný Potápěč, koktavý milovník Anglie přezdívaný Pejsek a postarší tichý chlapík přezdívaný Tyčka, který se mezi ostatní příliš nehodí. Jejich druhým domovem je hospoda a kromě chlastu pro ně existuje už jen fotbal a, kterou vede zatrpklý hostinský Lojza. Celý příběh, který je mozaikou několika historek. Tou první je cesta na ligový zápas do Ostravy, na který parta přes všechny výmluvy, vytáhne hostinského Lojzu. Ten se partě několikrát marně pokusí zmizet a nakonec se dostane do rvačky fandů a je zatčen policí.
obrazek
Druhou, hlavní historkou, je setkání se dvěma anglickými rowdies, které Vočko poznal přes internet a pozval je do Prahy. Vyklubou se z nich dva obstarožní a věčně opilí burani, se kterými má parta jen potíže. Ze spousty dalších epizodek ze života fotbalových fanoušků se výrazněji odděluje ještě příběh Bejčáka, který má sice oddanou dívku Táňu, ale nečekaně se zakouká do Petry, kamarádky své sestry. Pozve ji na fotbal, ale dívka tvrdí, že už má jiné plány. Je totiž pozvaná na koncert do Rudolfina. Bejčák je ochoten obětovat jí nejen fotbal, ale i kamarády, jeho snaha však dojde hořkého zklamání.


O filmu

obrazek
Non plus ultras je komedie se sociálním podtextem, je to satirický pohled na krátký časový úsek života pětice fotbalových "fanoušků" jednoho pražského klubu, kteří se řadí k tvrdému fanouškovskému jádru - tzv. ultras. Členové party žijí a dýchají fotbalem, obdivují své celosvětově "proslulé" kolegy z Anglie a nekriticky je vnímají jako své vzory. Každý však trochu jinak a po svém. Nepsaným vůdcem party je cca třicetiletý Bejčák, charismatický mladý muž, z něhož sálá přirozený respekt. Není hloupý, rád používá cizí slova, ovšem vždy v poněkud nesprávném kontextu. Nejstarším členem party je cca čtyřicetiletý osamělý Tyčka, jehož vzal Bejčák pod ochranné křídlo party. Fanatickým milovníkem všeho "anglického" je koktavý mladík Pejsek, jemuž statečně sekundují ne příliš bystrý Potapěč s agilním šlachovitým Vočkem, kteří neustále vymýšlí nové a nové "ultras" lumpárny. Jestli můžeme naší pětici k něčemu přirovnat, tak jsou to jakési Rychlé šípy současnosti.
obrazek
Hlavní zápletku komedie tvoří tolik očekávaný příjezd dvou anglických fotbalových chuligánů londýnského West Hamu do Prahy. Čeští "ultras" vždycky pohlíželi na své anglické protějšky jako na polobohy, v našem případě to platí dvojnásob, neboť Angličané pozvání přijali a do Prahy skutečně dorazí. Naše parta se těší, jak Angličanům předvede, že se v anonymitě fotbalového davu i mimo něj vyzná stejně tak dobře jako oni, ne-li lépe, že se nebojí rozdat nějakou tu ránu a postavit se přesile fanoušků soupeře. Kluci jim zkrátka chtějí dokázat, že na "tomto poli" již dávno "vstoupili do Evropy". Angličané, příslušníci nejnižší sociální třídy přijedou do Prahy, ale naši hrdinové si s nimi moc nepopovídají, protože nikdo z nich neumí anglicky a Angličané jsou v jednom kuse na mol, neustále vyvolávají nějaké konflikty a jediné co je zajímá je české pivo. Bejčák je vezme na nocleh domů, kde žije s matkou a mladší sestrou, netuší však, že mezitím přijel na návštěvu strýc se svou rodinou.
obrazek
Vzniklá situace začne být neúnosná, Angličané jsou opilí a okamžitě vyvolávají doma konflikt. Bejčák se jich druhý den zbaví, na starost je dostává "milovník všeho anglického" Pejsek. To však není jediný důvod, proč jdou "pryč", on se totiž zamiluje. Láska se prostě nevyhýbá ani těm nejzarytějším skalním fandům...

O hercích

David Novotný
obrazek Sebejistý a pohledný mladý muž. Je statný, má vysportovanou postavu, protože pravidelně posiluje. Nosí kratší sestřih. Budí přirozený respekt. Dovede se ohnat pěstí, na druhou stranu dokáže být galantní či pozorný, zejména ke svým bližním. V partě mluví vulgárně, slyšíme celou řadu specifických obhroublých prupovídek, před ženami si však dává pozor na jazyk. Rád používá cizí slova, obvykle ale ve špatném kontextu. Pracuje na "volné noze" - vesměs obchoduje se zbožím lehce pochybného původu. Fotbal je pro něj jen "záminka". Při bitkách si vždy zachovává roli "šedé eminence" v pozadí - dokáže bitku vyvolat, ale většinou se potom stáhne do pozadí a baví se pohledem na "aktivitu" svých nohsledů. Divákovi je od počátku "něčím" sympatický, je to styčná postava filmu.

Vladimír Dlouhý
obrazek Hubený, mírně prošedivělý muž. Tyčka je náš vypravěč. Působí plachým dojmem, je inteligentní, ale nechává si to pro sebe. K partě se dostal náhodou, díky ní prolomil bariéru osamělosti. Není hrubý a bitkám se nenápadně vyhýbá. Tajně miluje Petru.

Matěj Hádek
obrazek Lehce nazrzlý mladík. Z nějaké fotbalové bitky má "poznamenané" jedno oko. Velmi agilní fotbalový fanoušek, neustále sršící novými "nápady". S fotbalem "procestoval" téměř celou Evropu. Rád se vytahuje, často jeho historky působí nevěrohodně. Dovede být vtipný, ale někdy také dost obtížný. Žije fotbalem.

Karel Zima
obrazek Nejmenší člen party, nejagilnější při bitkách, obzvláště při jejich vyvolávání. Koktá. Fotbalem i dýchá, nic jiného pro něj nemá v podstatě cenu. Miluje vše "anglické" a to zcela nekriticky. Není příliš inteligentní, ale divák si Pejska oblíbí, pro jeho komické vlastnosti. Ve filmu skončí jako zcela zlomený, když mu homosexuální orientace největších životních idolů - anglických rowdies/ultras - vážně nabourá celoživotní neotřesitelnou víru v mužnost těchto fotbalových chuligánů.

Oldřích Kaiser
obrazek Majitel a číšník hospody U věčného náhradníka. Neustále spíše nešťastný muž středního věku, někdy ale i přešťastný. Dovede být vtipný, občas se i odváže. Má rád svůj klid a nevyhledává problémy, což se mu ovšem s partou okolo Bejčáka příliš nedaří.

Podobné filmy

Policejní akademie
(Police Academy) Starostka amerického města se rozhodla otevřít dveře policejní akademie n...
dnes 08.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Croodsovi
(The Croods) Pravěká rodinka Croodsových žije v jeskyni pod ochranou veleopatrného táty Gr...
dnes 18.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Čtvery Vánoce
(Four Christmases) Každý rok na Vánoce unikají Vince Vaughn a Reese Witherspoon svým rozve...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 8. 7. 2020 Svátek má Nora
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz