fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

70% 195 hlasů
film / pohádka, pro děti, Československo, , 87 min.
DVD od 1.3.2004

Režie:
Herci: , , , , , více...


Archiv
01:39Filmová pohádka o princezně a chytrém ševci Jírovi, ztracených střevíčkách a nalezené lásce.
Pohádka o mladém ševcovském tovaryšovi Jírovi, který si vyrobil z jemné kůže křídla, s jejichž pomocí vysvobodil z věže královského hradu princeznu Jasněnku, kam ji zavřel její otec v marné snaze zabránit věštbě zlé čarodějnice, a posléze ji vymanil i z moci samotné čarodějnice a její dcery Černavy.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Pohádka pěkná, paní Růžičková a Yvetta Blanarovičová zahrály skvostně.....ale Michaela Kuklová mi celý dojem z pohádky zkazila. Její neustálý vřískot, brečení a pištivý hlas byli hodně nepříjemné pro uši.
Všechny komentáře k filmu 32+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu O princezně Jasněnce a létajícím ševci

obrazek
Jednoho rána nevyjde slunce, jenže králi se nechce vstávat a zabývat se problémem odloženého svítání. Vzápětí se na hrad dostaví Sluneční paní se stížností na čarodějnici z Černých lesů, která zabila a upekla jejího zlatého kohouta, budícího slunce. Král pořád váhá, ale nakonec, po dlouhém přemlouvání chůvy a své dcery Jasněnky, rozhodne ve prospěch Sluneční paní. Kohout obživne, slunce vyjde, ale rozzlobená čarodějnice, která se na zámek dostavila i se svou hubatou dcerou Černavou, předpoví králi, že se Jasněnka provdá za usmoleného ševce. Princezně to pranic nevadí, ale panu králi zjevně ano, takže nechá dceru zavřít do vysoké věže, aby tak kletbě zabránil. Mezitím čarodějnice objeví v lese dva chasníky, kteří se přou, kdo z nich je ve svém oboru lepší. Poskytne jim materiál a lhůtu tří dnů, během níž má každý vyrobit to nejlepší, co dokáže. <>Obrázek nenalezen<> Zatímco kovářský tovaryš Ondra vyrobí železnou slepici, která běhá jako živá a snáší železná vejce, švec Jíra si vyrobí z jemné kůže křídla a odletí. Když se pak dozví o princezně ve věži, vyletí na ochoz, aby se na ni podíval. Oba se do sebe okamžitě zamilují, a když je další noc přistihne král, podaří se jim v poslední chvíli na Jírových křídlech uletět. Žijí v malé světničce, kde Jíra dělá boty a Jasněnka je prodává na trhu. Černava však začne Jasněnce její štěstí závidět a tak ji čarodějnice unese a uvězní na svém hradě. Jírovi po princezně sice zůstane jen jeden z červených střevíčků, které jí daroval z lásky, ale ten mu ukazuje cestu. Jíra hledá s pomocí střevíčku princeznu a dorazí až ke sluneční paní. Od ní dostane výměnou za opravu střevíce radu, kde hledat princeznu a kouzelný prsten. S jeho pomocí se mu podaří zachránit princeznu a zapálit hrad, kde obě čarodějnice uhoří.
obrazek
Mladík se však napije kouzelného lektvaru zapomnění, vyrobeného čarodějnicemi pro Jasněnku, a na svou milou zapomene. Podle kletby si vzpomene pouze pokud najde něco, co nikdy neztratil a protože jde o pohádku, je víc než jisté, že něco takového opravdu najde.


Podobné filmy

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň
(The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe) Sourozenci Lucinka, Edmun...
dnes 13.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Kdo probudí Pindruše?
Pohádka o svérázných strašidýlkách (1989). Hrají: J. Paulová, A. Pyško, Z. Hadrbolcová, V....
čt. 9.7. 10.30
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Život brouka
(Bug's Life, A) Na Ostrov mravenců se každé léto slétne banda chamtivých kobylek a dožaduj...
pá. 10.7. 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 7. 7. 2020 Svátek má Bohuslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz