fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

75% 117 hlasů
film / dokumentární, Česká republika, , 119 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR 31.1.2008 v SK 15.5.2008, DVD od 20.10.2008

Režie: ,
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2008, Český Lev, Nejlepší dokument


Ukázka
02:10Scény z prezidentské kuchyně.
Celovečerní film Občan Havel nahlíží do zákulisí politických i soukromých dramat v době, kdy byl Václav Havel českým prezidentem. Divák má možnost být přítomen mnoha politickým a soukromým událostem.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Občan Havel je velmi obstojně natočený dokumentární film, který tak trošku odkrývá utajované stránky nejen našeho prvního porevolučního prezidenta (a zatím dle mě nejlepšího), ale zároveň nám umožňuje nakouknout do více odlehlých zákoutí politiky, což je velmi zajímavá podívaná.
Všechny komentáře k filmu 26+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Václava Havla netřeba představovat. Jako dramatik, prezident, filozof a humanista se do historie Československa a samostatné České republiky (Česka – chcete-li) nesmazatelně zapsal svým neutuchajícím přístupem k zajištění svobody a alespoň té minimální potřebné dávky lásky. I když ta nenávist pořád trvá.    Snímek Občan Havel začal vznikat za federativní éry Československa s hlavní myšlenkou zmapovat život Václava Havla jako člověka i jako reprezentanta státu. Režijně se ho ujal Pavel Koutecký, avšak po jeho tragické smrti před dvěma lety se dokončení chopil Miroslav Janek. Samozřejmě nelze říci každému občanu České republiky a Slovenska „běžte na ten film, vždyť ten Havel se pral za nás za všechny“, nicméně minimálně každý koho zasáhl minulý režim, by snímek vidět měl (mohl). Hlavně jako odměnu za fakt, že po více než 18 letech máme stále svobodného prezidenta, a také proto, že tím prvním se stal právě Václav Havel.    Z jiného pohledu lze jen dodat, že my „norm... Celá recenze

Popis filmu Občan Havel

Film Občan Havel nahlíží do zákulisí politických i soukromých dramat prezidentského období Václava Havla. Diváci uvidí jeho nervozitu při první volbě českého prezidenta či trápení při nácviku prezidentské děkovací řeči, poznají, že umí recitovat Šrámkův Stříbrný vítr nebo nalít Miloši Zemanovi becherovku. Kamera jej ale sleduje i v situacích, kdy se dokáže pěkně rozčílit a zanadávat na špatně ušité košile. Ve filmu bude také konečně rozluštěno několik dlouholetých záhad české politiky - jak se podařilo Václavu Klausovi proniknout do jazzového klubu a kdo posadil Jacquese Chiraca vedle první dámy. Stejně jako v životě Václava Havla hrají ve filmu důležitou roli obě jeho manželky, Olga a Dagmar, objeví se zde jeho přátelé a spolupracovníci, světoví i čeští politici, ale i členové skupiny Rolling Stones. Režisér Pavel Koutecký začal film natáčet v roce 1992 a sledoval prvního českého prezidenta více než třináct let. Premiéry svého nejzajímavějšího a největšího filmu se bohužel Koutecký nedočkal. Po jeho tragické smrti na jaře 2006 se dokončení filmu ujal režisér Miroslav Janek spolu se svou ženou, střihačkou Toničkou Jankovou.


Podobné filmy

Africa obscura
Skupina českých nadšenců se vydává po stopách amerických manželů Johnsonových, kteří se ve...
so. 28.5. 10.20
ČT2
Pozemšťané, koho budete volit?
Štáb sestavený z mentálně handicapovaných filmařů sleduje předvolební klání. Jejich bystrý...
ne. 29.5. 02.05
ČT2
Feral
Undergroundový písničkář Karel "Charlie" Soukup žil v australském buši, kam se uchýlil v 9...
ne. 29.5. 23.15
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 26. 5. 2022 Svátek má Filip
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz