fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

85%
film / krimi, drama, mysteriózní, thriller, Velká Británie/Německo/USA, , 106 min., od 18 let
The Usual Suspects / Die Üblichen Verdächtigen
Kinopremiéra v ČR 20.6.1996, DVD od 1.11.2004 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1995, Oskar, Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli, Kevin Spacey
1995, Oskar, Nejlepší původní scénář, Christopher Mcquarrie


Ukázka
01:58Všichni lžou… ale jen jeden z nich je obávaný Keyzer Soze.
Obvyklých podezřelých je celkem pět, bývalý policajt Dean Keaton, horkokrevný maniak McManus, tvrďák Hockney, nevypočitatelný Fenster a kulhavý, nenápadný Verbal. Spojuje je podezření ze spáchané krádeže auta se zbraněmi, jež jim není dokázána. Jejich další akce, loupež ukradených smaragdů, jim vynese slušnou sumu a navíc při ní odhalí bandu zkorumpovaných policistů. Nabídku od tajemného šéfa podsvětí Keyzera Sozeho na pomoc při likvidaci konkurenčního gangu dost dobře nemohou odmítnout, neboť mu dluží ze starých časů službu, i když by na něho raději zapomněli. Jméno Keyzer Soze totiž vzbuzuje čirou hrůzu, ač ho nikdy nikdo neviděl.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Vytříbená režie Bryana Singera, která je rámována výborným příběhem a perfektními hereckými výkony, z nichž nejvýrazněji dominuje Kevin Spacey. „After that my guess is that you will never hear from him again. The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he did not exist. And like that... he is gone.“
Všechny komentáře k filmu 40+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Obvyklí podezřelí

obrazek
Před šesti týdny zatkl zvláštní agent celní služby Dave Kujan se svým kolegou Jackem Bearem pětici mužů podezřelých z krádeže auta se zbraněmi. Konfrontace se svědky však nepřinesla očekávané výsledky a tak museli být elegantní zločinec Keaton, brutální Hockney, nevypočitatelný Fenster, horkokrevný McManus a kulhavý podvodníček Roger "Verbal" Kint propuštěni. Nyní mají vyšetřovatelé před sebou Kinta, jediného, kdo z pětice zločinců zůstal naživu a ten začíná vyprávět příběh, který skončil předchozí noci výbuchem argentinské pašerácké lodi Tanger, kterému předcházel krvavý masakr, při kterém zahynuli všichni jeho komplicové a také všichni námořníci s výjimkou Maďara, který právě umírá v nemocnici na popáleniny.
obrazek
Kujan je přesvědčen, že přežil také zkušený Keaton, kterého zatím nikdo nedokázal doběhnout a svou smrt jen fingoval, stejně jako před dvěma lety. Kujan slibuje Kintovi beztrestnost a policejní ochranu, pokud bude vypovídat, a zatímco umírající maďarský pašerák blouzní o záhadném zločinci, který si říká Keyzer Soze a je prý ztělesněným ďáblem, vystrašený podvodníček Verbal Kint se dá do vyprávění. Popíše úspěšnou loupež, která však místo kufříku plného drahokamů přinesla lupičům pouze kufřík plný drog, které jim nebyly k užitku, o gangsterském právníkovi Kobayashim, který pracoval pro Keyzera, a také o Keyzerovi samotném, kterého prý před časem omylem okradli a proto mu pak dlužili službu.
obrazek
Tou mělo být zlikvidování konkurenčního gangu a vyhození lodi do povětří. Místo toho, aby se případ a jeho okolnosti Kintovou výpovědí objasňoval, vše se stále více zamotává.


Podobné filmy

Hra snů
(For Love of the Game) Stárnoucího hráče baseballu Kevina Costnera čeká nejen nejdůležitěj...
dnes 06.10
Nova Cinema
Jak zničit vlastní mužstvo
Detektivní příběh ze sportovního prostředí. Fotbalový hráč je nalezen mrtvý ve vlastním au...
dnes 07.15
ČT1
Příbuzenstvo
Jak známo, příbuzné si nevybíráme. Rudolf Hrušínský, Viktor Preiss a Slávka Budínová, od j...
dnes 16.05
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 21. 4. 2024 Svátek má Alexandra
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz