fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

78% 960 hlasů
film / drama, USA, , 124 min., od 12 let
Ordinary People

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1980, Oskar, Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli, Timothy Hutton
1980, Oskar, Nejlepší režie, Robert Redford
1980, Oskar, Nejlepší film
1980, Oskar, Nejlepší adaptovaný scénář, Alvin Sargent


Ukázka
02:20Komorní příběh tří lidí, kteří se přestali slyšet.
Komorní příběh jedné zdánlivě "docela obyčejné" středostavovské finančně zajištěné rodiny vypráví o komunikaci a schopnosti slyšet své nejbližší. Dospívající Conrad žije pod dohledem korektního a spravedlivého otce, daňového poradce Calvina Jarretta, a své vždy pečlivě upravené a spořádané matky Beth. Proč tedy dojde k jeho nervovému selhání a téměř zhroucení? Kde vlastně začalo trauma, které s chlapcem postupně na svých sezeních rozkrývá otcem doporučený psychiatr? Conradův těžký pocit viny pramení z rodinné tragedie, skládající se před divákem střípek po střípku z jeho výpovědi. Tragédie však může odkrýt i nové a dosud nepoznané emoce. Právě tak se může proměnit jedna docela obyčejná rodina.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Kdyby to po mně steklo, tak by to asi ještě bylo celkem prima, ale já jsem se tím doslova a do písmene protrápil. To byla mučírna, nekonečná n......u......d........áááá! Vůbec mi nesedl představitel toho hlavního hrdiny, ten jejich příběh mě nezaujal a to zpracování - bída běda. Fakt nepochopím, že se nějakej mladej kluk, kterej se topí v prachách a baby z něj na ulicích omdlívaj, rozhodne natočit něco tak šíleně všedního a ufňukanýho. Taky to podle toho dopadlo. Lidi mu tady vysekávaj poklony, ve skutečnosti si ale stejně jako já hryzali nehty s jediným přáním - ať už to, kua, skončí! Jeden z těch filmů, na kterých jsou nejlepší závěrečný titulky.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Obyčejní lidé

Jedná se o jednoduchý, avšak bolestně emotivní příběh o rozpadu jedné zdánlivě dokonalé rodiny. Dospívající Conrad (Timothy Hutton) je sužován těžkým pocitem viny poté, co se jeho bratr utopí, když se s nimi převrhla loď na michiganském jezeře. I navzdory intenzivním terapeutickým sezením s psychiatrem (Judd Hirsch) se Conradovi nedaří zbavit přesvědčení, že měl místo bratra zemřít on sám. Jeho vytížení rodiče (Donald Sutherland a Mary Tyler Mooreová) mu také neskýtají mnoho útěchy. Chlapec se ze své frustrace vymaní až díky romantickému vztahu s Jeannine (Elizabeth McGovern). Snímek Obyčejní lidé, natočený podle románu Judith Guestové, se stal vítězem ve všech ohledech, nejpůsobivější je však ve scénách s Mary Tyler Mooreovou, jež skvěle ztvárnila úzkoprsou, stále se usmívající maloměšťáckou manželku a matku, pro kterou je vnější dojem tím nejdůležitějším na světě. Film byl oceněn celkem čtyřmi Oscary.


Podobné filmy

Zakladatel
(The Founder) V roce 1954 dostal obchodní cestující Ray Kroc objednávku na šest mixérů na ...
dnes 15.45
Nova Cinema
Dánská dívka
(The Danish Girl) Einar Wegener patří k nejlepším dánským malířům své doby. Také jeho žena...
dnes 22.00
Nova Cinema
Nelítostný souboj
(Adieu poulet) Lino Ventura a Patrick Dewaere jako policajti, kteří odmítají poslouchat po...
zítra 20.00
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 19. 5. 2022 Svátek má Ivo
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz