fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

58% 1269 hlasů
film / thriller, akční, komedie, drama, Kanada/USA, , 95 min., od 10 let
The Pacifier
Kinopremiéra v ČR 9.6.2005, DVD od 5.10.2005 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize zítra Sky Movies Comedy HD 16.50
Sky Movies Comedy HD 16.50
Ukázka
01:43Patřil k elitní vojenské jednotce. Teď se musí stát elitním hlídačem dětí.
Příslušník elitních jednotek SEAL Shane Wolfe žil v domnění, že je připraven zhostit se jakkoliv náročné nebo neuskutečnitelné mise ... dokud nezkusil hlídat děti. Když je pověřen úkolem ochránit pět malých potomků zavražděného vědce, nezbývá mu než se pokusit zkombinovat dvě zdánlivě neslučitelné povinnosti: boj s padouchy a péči o domácnost. Shane, který je postupně donucen vyměnit svůj arzenál zbraní a potápěčských kombinéz za plenky a krabicové džusy, nyní musí kromě zločinců krotit také mladou rebelku Zoe, zasmušilého čtrnáctiletého Setha, osmiletou fanynku bojových umění Lulu, tříletého Petera, o dva roky mladšího Tylera a v neposlední řadě jejich excentrickou rumunskou pečovatelku. Přestože jsou pro něj běžnou rutinou smrtelně nebezpečné mise, jeho představa o přežití v drsných podmínkách dostane reálnou podobu teprve v okamžiku, kdy je postaven tváří v tvář každodenním rodinným povinnostem. A nejdůležitější mise jeho života (udržet pohromadě jednu rodinu) právě začíná ...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Příslušník elitních jednotek SEAL Shane Wolfe (VIN DIESEL) žil v domnění, že je připraven zhostit se jakkoliv náročné nebo neuskutečnitelné mise dokud nezkusil hlídat děti. Když je pověřen úkolem ochránit pět malých potomků zavražděného vědce, nezbývá mu než se pokusit zkombinovat dvě zdánlivě neslučitelné povinnosti: boj s padouchy a péči o domácnost. Shane, který je postupně donucen vyměnit svůj arzenál zbraní a potápěčských kombinéz za plenky a krabicové džusy, nyní musí kromě zločinců krotit také mladou rebelku Zoe (BRITTANY SNOW), zasmušilého čtrnáctiletého Setha (MAX THIERIOT), osmiletou fanynku bojových umění Lulu (MORGAN YORK), tříletého Petera, o dva roky mladšího Tylera a v neposlední řadě jejich excentrickou rumunskou pečovatelku (CAROL KANE). Přestože jsou pro něj běžnou rutinou smrtelně nebezpečné mise, jeho představa o přežití v drsných podmínkách dostane reálnou podobu teprve v okamžiku, kdy je postaven tváří v tvář každodenním rodinným povinnostem. A nejdůležitější mise jeho života - udržet pohromadě jednu rodinu - právě začíná ..
Všechny komentáře k filmu 35+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Ochránce

Poručík Shane Wolfe se vrací po dvou měsících do služby. Při poslední záchranné misi byl zraněn a profesor Plummer, kterého zachraňoval, byl zabit. Profesor byl pro vládu velmi důležitý, neboť byl významným expertem na ministerstvu obrany a vymyslel systém přeprogramování raket na dálku, nazvaný Duch. Přestože byl profesor zabit, únosci Ducha nedostali - a Shane má nový úkol: pohlídat děti profesora Plummera a současně se porozhlédnout v domě po Duchovi. Julie Plummerová zatím pojede s kapitánem Billem Fawcettem do banky ve Švýcarsku, kde je na profesorovo jméno pronajata bezpečnostní schránka... Shane nastoupí do služby k pěti dětem: Zoe, Sethovi, Lulu, Peterovi a miminku Tylerovi, o něhož se stará chůva Helga. Děti se proti Shaneovi bouří a dělají naschvály, až to Helga nevydrží a odejde. Shane chce po dětech disciplínu, ale čím tvrdší k dětem je, tím více děti stávkují. Ve škole se Shane seznámí s nafoukaným zástupcem ředitele Murneyem a začne chápat Setha, který odmítá chodit na hodiny zápasu pod jeho vedením. Ředitelka školy Claire Fletcherová je informována o nebezpečí, které dětem hrozí, a navíc je bývalou poddůstojnicí námořnictva, takže v ní má Shane oporu. Děti stále dělají Shaneovi naschvály, ale když je ochrání před bojovníky, kteří vnikli do domu, začnou k němu kromě vzdorovitého Setha vzhlížet... Seth uteče z domu a Shane ho sleduje. Zjistí tak, že Seth chodí na zkoušky muzikálu. Shane Setha podpoří, dokonce se ujme i režie - a od té doby spolu vycházejí. Julie Plummerová mezitím po čtrnácti dnech přijde na správné heslo a najde ve schránce klíč k trezoru, který převzal kapitán Bill Fawcett. Shane čeká na příjezd kapitána s klíčem, pod garáží totiž objevil tajné chodby, vedoucí k trezoru. Vchod ale nelze bez správného klíče otevřít. Sotva kapitán přijede, přijdou i zloději. Kapitán Shanea omráčí a děti jsou svázány. Prozíravý Shane je ale včas naučil, jak se o sebe mají postarat.


O filmu

obrazek
Vin Diesel si díky rolím v akčních hitech jako xXx nebo Rychle a zběsile vybudoval pověst jednoho z nejdrsnějších - a v současnosti také nejpopulárnějších - akčních hrdinů Hollywoodu. V novém filmu Ochránce se opět představí ve spoustě akčních scén a dechberoucích kaskadérských kousků, avšak tentokrát odhalí také svou méně vážnou a lidštější tvář.

Postava Shanea Wolfa Diesela přitahovala už od okamžiku, kdy si poprvé přečetl scénář. Považoval ji za vhodnou příležitost, jak se diváckému publiku představit v roli, v jaké ho dosud nemělo šanci spatřit. Přestože Shane zpočátku působí jako tvrdý a nemilosrdný voják, brzy objeví také některé komické nedostatky a skrytou touhu být součástí rodiny - a to všechno díky tomu, že je donucen hlídat několik dětí, které po něm vyžadují věci, jež nijak nesouvisejí s odvahou, svaly nebo zvládnutím kliků na jedné ruce.

"Ochránce mi připadal jako plnohodnotná klasická rodinná komedie od Disneyho," říká Diesel. "Pojednává o muži, který nikdy neměl rodinu a jako příslušník Navy S.E.A.L. se vždycky snažil držet si lidi od těla. Nyní je však okolnostmi donucen pokusit se zastat roli otce těchto pěti rozpustilých dětí, na což opravdu žádný výcvik nemá. Shane je skvělý v tom, že ovládá snad každou vojenskou strategii a bojovou techniku na světě, ale každodenní záležitosti, jako je výměna plenek, jej dokáží dostat do kolen. Čeká jej tedy několik velkých změn a také velké překvapení - bude se divit, jak náročný, ale vděčný může být rodinný život, který si nikdy nedokázal dost dobře představit."
obrazek
"Tato role mě zajímala už od začátku, protože jsem tušil, že by to mohla být velká legrace, nehledě na to, že mi připadalo velmi osvobozující zkusit si komediální roli a obsadit postavu, která prochází skutečným vývojem," pokračuje Diesel. "Přestože je v tomto filmu i kopa skvělé akce, přinejmenším stejně tak velký důraz je kladen také na humor, city a vztah, který si Shane vybuduje k rodině Plummerových. Musím říci, že natáčení tohoto filmu bylo zřejmě tou nejzábavnější zkušeností v celé mé herecké kariéře."

Poté, co se jim podařilo získat do hlavní role Vina Diesela, oslovili producenti Adama Shankmana, který se díky hitům jako Svatby podle Mary nebo Dům naruby zařadil k nejžádanějším hollywoodským komediálním režisérům. "Shane Wolfe je cizincem v neznámé zemi," komentuje režisér Dieselovu filmovou postavu. "Když se ocitne v domě Plummerových, je najednou ve světě, který nemá vůbec nic společného s vojenským drilem, jemuž se věnoval celý svůj dosavadní život. Nicméně, když se pokusí aplikovat všechno, čím disponuje - fyzickou zdatnost, strategické myšlení a také city - při výchově těchto pěti dětí, které se zcela vymykají kontrole, začnou se dít úžasné věci. Velice se mi líbila premisa tohoto filmu a její komediální nádech. Říkal jsem si - kde jinde uvidíte Vina Diesela měnit plenky? A hodně se mi líbil ten způsob, jakým je zkombinována s příběhem o znovuobjevování důležitosti rodiny."
obrazek
Aby Diesela obklopili správnou kombinací chaosu a nečekané náklonnosti, dali se filmaři do hledání povedených dětí, které měly ve filmu ztvárnit Plummerovy. "Vhodný výběr představitelů těchto dětských rolí byl zcela klíčový," podotýká Shankman. "Nechtěli jsme pouze milé, chytré a legrační děti, ale soubor talentovaných malých herců, kteří by působili jako skuteční sourozenci."

Shankman začal obsazením role teenagerky Zoe, kterou si zahrála Brittany Snow, známá z televizního pořadu American Dreams. Po ní následovala dvojčata Bo a Luke Vinkovi (během natáčení oslavili první narozeniny) v roli nemluvněte Tylera a tříletá dvojčata Logan a Keegan Hooverovi, která si zahrála batole Petera. Dětské obsazení uzavírají Max Thieriot a Morgan York.

Brittany Snow si Shankmana ihned získala svou rebelskou povahou, kterou považoval za vítaný protipól ke Shaneově posedlosti striktním dodržováním pravidel. "V American Dream hraje Brittany vyloženě kladnou postavu, ale tentokrát využila šance zkusit si ,bad girl' - a dlužno podotknout, že se toho zhostila opravdu svědomitě," říká Shankman. "Zoe je hlasem Plummerovic dětí. Brittany má nejen velké zkušenosti s komediálními rolemi, ale také natolik silnou osobnost, že se dokáže vyrovnat Vinovi."
obrazek
Při hledání vhodného představitele pro roli "rodinného tragéda" Setha se filmaři poohlíželi po někom, kdo by dokázal ztvárnit depresivní postavu s občasnými komediálními problesky. Potřebný talent nakonec našli v mladém herci Maxi Thieriotovi. "Na začátku je Seth velmi smutnou postavou. Trpí skutečnými depresemi, nerad mluví s ostatními lidmi a stále chodí v tmavém oblečení, které odráží jeho pocity," říká herec. "Díky kamarádství se Shanem ale postupně začne věřit tomu, že nakonec bude přece jen všechno fajn. Je to zvláštní, ale Shane je jediným člověkem, který se Setha nesnaží zrazovat od herecké kariéry a říká mu, že opravdu může být tím, čím se uvnitř cítí. A podobným způsobem pomůže každému dítěti z rodiny Plummerových, což je jedna ze skvělých stránek tohoto filmu."

Morgan York obsadila roli Lulu, která je již - navzdory svému nízkému věku - "akční hrdinkou ve fázi tréninku". "Lulu má sportovního ducha a je velmi chytrá a energická. Zbožňuje bojové videohry, akční hrdiny a podobné věci, protože by jednou chtěla sama rozšířit jejich řady," vysvětluje herečka. "Má ráda stejné věci jako Shane Wolfe, ale když se poprvé potkají, Shaneovi naneštěstí připadá především hrozně otravná. Když jej ale požádá, aby se stal duchovním otcem její bojové jednotky, jejich vztah se zásadně změní. Je to opravdu skvělý příběh a lidem se bude moc líbit, až uvidí, jak ta dětská banda přivádí chlapa jako je Vin Diesel k šílenství!"
obrazek
Kromě dětí se Shane setká také s dalšími Plummerovými. Patří mezi ně zejména dvě "matky rodiny" - Julie Plummer, která musí na čas opustit své děti kvůli jedné důležité záležitosti, a tvrdohlavá rumunská chůva Helga. "Faith je skvělá v tom, že je ohledně Shanea velmi skeptická, avšak zároveň má jakýsi mateřský instinkt, který jí propůjčuje důvěru - nakonec, je to ona, kdo svěřuje do jeho rukou tu obrovskou odpovědnost a nechává jej hlídat své vlastní děti," říká Diesel.

Juliino alter-ego zosobňuje východoevropská chůva Helga v podání Carol Lane, která je držitelkou dvou Emmy a byla také nominována na Oscara. Ta mohla využít svého nadání k řeči s cizími přízvuky a dát průchod zálibě v hraní excentrických postav. "Ráda se vžívám do jiných lidí," vysvětluje Lane. "A Helgu, s tím jejím přízvukem a černými vlasy, vyrůstajícími z deseticentimetrových šedých kořínků, jsem si obzvláště vychutnala. Byla to hodně fyzická role - ve filmu na mě zvrací dítě, občas po mně někdo hází jídlem, padám tam ze schodů a v neposlední řadě pokousám Vina Diesela. Stručně řečeno, užila jsem si spoustu legrace."
obrazek
Když začalo natáčení, nikdo si nebyl příliš jistý, co se dá očekávat od situace, kdy se na place sejde drsná akční hvězda s uječenými kojenci, potrhlými batolaty, náladovými teenagery a jednou neposlušnou kachnou. Ze setkání s akčním hrdinou, který je známý spíše jako drtič nosních přepážek než člověk se zálibou v pečování o děti byla zvláště nervózní herecká omladina. "Je zajímavé, že Vin se nakonec ukázal být někým úplně jiným, než jsme si všichni mysleli," říká Brittany Snow. "Všichni moji známí se mě ptali na věci typu ,Jde z něj hrůza?' nebo ,Je velký, tvrdohlavý a chce se s každým hned bít?', ale Vin takový opravdu nebyl. Je skvělý, má stále tolik energie, že by ji mohl rozdávat, a co je nejdůležitější a spousta lidi by to do něj neřekla - je s ním velká legrace. Jasně, umí všechny ty akční vychytávky, ale v tomto filmu má trochu jiné starosti."

Přestože sám Diesel neměl se svými dětskými hereckými kolegy sebemenší problém, starosti mu dělal Gary - domácí kačer Plummerových. "Pořád jsem přemýšlel: jak asi budu vycházet s kačerem? Naštěstí jsme měli pár skvělých cvičitelů, takže se to až na pár drobných nehod obešlo bez problémů," říká herec.
obrazek
Garyho hrálo celkem šest kačerů. Kromě hlavního představitele jménem Whitewater využil film schopností dalších pěti zástupců tohoto zvířecího druhu, z nichž byl každý vytrénován v jedné konkrétní dovednosti (létání, nošení předmětů, kvákání nebo sezení na místě). Jak se ale ukázalo, ani svědomitý trénink nebyl zcela dostatečný: "Natáčeli jsme velmi dojemnou scénu, v níž vyprávím o svém mrtvém manželovi," vzpomíná Faith Ford. "Kačer má přijít na scénu a klovnout Vina do ucha, což je hodně legrační. Když jsme záběr opakovali potřetí, kačer zřejmě usoudil, že dělá něco špatně, a místo krátkého klovnutí se do jeho ucha zakousl a nechtěl se pustit."

"Whitewater se zkrátka snažil podat co nejlepší výkon," říká cvičitelka Ursula Brauner. "Trochu to ale přehnal. Když se do něj zakousnul, Vin vyskočil, ale vydržel to až do konce dialogu. V okamžiku, kdy Adam zakřičel "stop", měli lidi ze štábu co dělat, aby nevybuchli smíchy. Byl to jeden z těch spontánních legračních momentů, které se občas na place přihodí a nelze je nikdy zopakovat. Nicméně - ať si lidé říkají cokoliv - Vin je fakt tvrďák."

O herci

Vin Diesel
Narodil se 18. července 1967. K herectví se dostal tak, že natočil krátký film Multi-facial. Vystudoval angličtinu na Hunter College, kde se zaměřil na obor kreativního psaní a brzy se pustil do psaní scénářů. Napsal, režíroval, produkoval, financoval i účinkoval v krátkém filmu, Muž mnoha tváří (1994), který byl promítán v roce 1995 na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes. Když Steven Spielberg viděl film, Muž mnoha tváří, požádal scénáristu Roberta Rodata, aby pro Diesela napsal roli vojína Carpaza do filmu Zachraňte vojína Ryana. Spolu s celým hereckým obsazením byl tedy i Diesel nominován za tento film na Cenu filmových herců. Propůjčil svůj hlas také animovanému filmu Železný obr, který získal cenu za nejlepší animaci.

O tvůrcích

Adam Shankman
Prvním celovečerním filmem tohoto režiséra byla veleúspěšná romantická komedie Svatby podle Mary s Jennifer Lopez a Matthewem McConaugheym. Po ní Shankman zrežíroval film A Walk to Remember se Shane West a Mandy Moore. Před začátkem své režisérské kariéry byl Shankman předním choreografem, který se podepsal pod mnoha známými komediemi, dramaty, thrillery a animovanými filmy. Vztah k divadlu si Shankman vybudoval již v dětství. Po dokončení střední školy se přestěhoval do Los Angeles, kde dva roky studoval tanec a poté pět let pracoval jako herec a tanečník. Pak se vrátil zpět do Los Angeles, kde se narodil, a začal vystupovat jako tanečník v hudebních videoklipech umělců jako Paula Abdul nebo Janet Jackson. V roce 1989 také vystupoval na předávání Oscarů. Ve svých 24 letech se dal Shankman dohromady s režisérem hudebních videoklipů Julianem Templem. Jako choreograf se podílel na videoklipech hvězd, jakými jsou například Whitney Houston, B-52's, Barry White, Aaron Neville, Chic nebo Stevie Wonder. Shankman také zrežíroval krátký film Como's Tale, který byl promítán na filmovém festivalu Sundance.

Thomas Lennon
Studoval na New York University, kde spoluzaložil komediální spolek The State. Tato skupina oslavila úspěch se stejnojmenným pořadem na MTV, na němž se Lennon podílel jako herec, producent a scénárista. Show byla v roce 1995 nominována na cenu CableACE v kategorii nejlepší komediální seriál. Poté se stal spolu s Thomasem Lennonem autorem, scénáristou, producentem a příležitostným hercem pořadu Viva Variety na Comedy Central, který byl v roce 1997 nominován na cenu CableACE a stejně jako The State běžel po tři úspěšné sezóny. Kromě toho se objevil v hostujících rolích v seriálech Přátelé, Jesse a MDs. Jako spoluautor a herec se podílel na pilotním dílu seriálu Hey Neighbor!

Robert Ben Garant
Narodil se v Cookeville v Tennessee a začátek devadesátých let strávil ve společnosti komediální skupiny The State. S tímto souborem tři roky vystupoval na MTV a následně na CBS. Poté se stal spolu s Thomasem Lennonem autorem, scénáristou, producentem a příležitostným hercem pořadu Viva Variety na Comedy Central, kterému se věnoval tři sezóny. Jejich scénáristické duo se později stalo velmi žádaným - společně napsali scénáře k filmům 12 Days of Christmas, Taxi a Starsky & Hutch.

Podobné filmy

Nevědomí
(Oblivion) Osamocený strážce Tom Cruise dostal za úkol získat zbývající zemské zdroje na p...
dnes 11.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Neteř
Svízelná situace... Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři (1979). Hrají: J. Štěpánková, V. B...
dnes 14.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Mámy na pařbě
(Moms' Night Out) Allyson a její kamarádky jsou unaveny jednotvárným a vyčerpávajícím rodi...
dnes 15.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 20. 2. 2020 Svátek má Oldřich
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz