fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

57%
film / thriller, hororový, science fiction, USA, , 85 min., od 15 let
The Purge
Kinopremiéra v ČR a SK 15.8.2013, DVD a Blu-Ray od 4.12.2013 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize út. 4.6. Sky SciFi & Horror SD 22.00
Sky SciFi & Horror SD 22.00
Ukázka
02:24Jednu noc v roce jsou všechny zločiny povolené. Přežijte ji.
Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Někdo se vám znelíbí? Jeden den v roce ho můžete jít zabít. Trestní zákon je na tu dobu pozastaven a ti, kteří některé prvky společnosti považují za přebytek, mohou tak onu společnost očistit. Zkrátka nastane doba dvanácti hodin, kdy je slovo anarchie slabé slovo. Snímek se dá námětem považovat za podobný ve snímku „Zabít a zemřít: Hráči - série, sedmá“ (2001), kde se zabíjí hráči vybrané vládou v reality show. V Očistě už mohou jít všichni proti všem. Děj o dobývání rodinného domu hodně připomíná snímek „Přepadení 18. okrsku“ (2005), kde se pro změnu dobývá policejní stanice. O děsivé momenty sice není nouze, ale i tak se v násilnostech zase až moc netlačí na pilu. Tempo je sice pomalejší, čímž se některé scény mohou zdát natahovaně, ale i tak není o napětí nouze. Scénář je vlastně takřka bez děje. Prostě se dobývá dům, ve kterém se všichni naopak snaží přežít a to je vše. Poselství o přehnané nenávisti občanů k druhým, jaké ostatně známe ze sociálních sítí, je naprosto neoddiskutovatelné. Hodně to k zamyšlení nad sebou samým.
Všechny komentáře k filmu 22+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Očista

Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá.


Podobné filmy

Poseidon
Cestující na luxusní lodi Poseidon jsou v dobré náladě a protože se blíží příchod Nového r...
dnes 18.10
Nova Cinema
Matrix
(The Matrix) Keanu Reeves žije dvojím životem. Ve dne je počítačový expert a zároveň je ob...
dnes 22.00
Nova Cinema
Neviditelný
(The Invisible Man) Cecilii se podaří uprchnout z domu, kde žila s násilnickým manželem Ad...
zítra 00.40
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 30. 5. 2024 Svátek má Ferdinand
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz