fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

68%
film / thriller, drama, USA/Jížní Afrika, , 120 min., od 16 let
Rendition
Kinopremiéra v SK 25.10.2007, DVD od 4.6.2008 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:25Co když ten koho milujete...prostě zmizí?
Chemický inženýr Anwar El-Ibrahimi, který již dvacet let žije a pracuje v USA, padne v podezření ze spolupráce s muslimskými sebevražednými atentátníky. Odvlečen je první film Gavina Hooda, který natočil v hollywoodské produkci, a přesto tematicky úzce navazuje na jeho předchozí tvorbu. Ve svém debutu A Reasonable Man či oceňovaném Tsotsi se Hood zabýval podsvětím soudobé Afriky. Jako bývalý právník, který se narodil a vyrůstal v Johannesburgu, Hood zdůrazňuje význam podmínek, z nichž jeho hrdinové pocházejí, a souboj jejich vlastního svědomí se zákony dané společnosti. Odvlečen tak není pouhým příspěvkem ke špionážním filmům o boji západních organizací s teroristickými skupinami, protože nad mocné staví osud a činy jednotlivce.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Pár filmů s podobnou tématikou už jsem viděla a po obsahové ani formální stránce mi tenhle nic nového nepřinesl. Přesto jej řadím mezi nadprůměrné, protože podobné filmy nabízí spoustu otázek, nad kterými má podle mě smysl přemýšlet.
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Odvlečen

Psychologický thriller o lásce, muslimském terorismu, vládou posvěceném mučení a zločinech, páchaných ve jménu dobra. Mladý analytik CIA Douglas Freeman vyvázne živ z pumového atentátu, jehož obětí se měl stát vysoce postavený policejní úředník Abasi Fawal. Obětí exploze se však stane osmnáct lidí včetně Douglasova kolegy. Fawal, který spolupracuje s USA a mimo jiné má na starosti výslechy zadržených, však přežije nezraněn. Krátce poté je při návratu z velké konference zadržen na letišti chemik Anwar El-Ibrahimi, který žije v Chicagu s těhotnou americkou manželkou Isabellou, malým synem a starou matkou, s níž jako pětiletý přišel do Ameriky z Egypta. Podle CIA na jeho mobil několikrát volal terorista Rashid, podezřelý z atentátu na Fawala. Všechny záznamy o jeho příletu jsou vymazány a on je bez možnosti spojit se s právníkem či rodinou odvezen na neznámé místo, kde je uvězněn, vyslýchán, a když stále trvá na své nevině, také fyzicky a psychicky mučen Fawalem, který výslech vede pod dohledem Freemana. Analytik je sice po několika rozhovorech přesvědčen o Anwarově nevině, jeho šéfka Corrine Whitmanová však trvá na pokračování výslechu, což omlouvá bojem proti terorismu. Mezitím znepokojená Isabella začíná po manželovi pátrat a požádá o pomoc dávného přítele Alana Smithe, který pracuje pro senátora Hawkinse. Ten jí zpočátku tvrdí, že zřejmě došlo k chybě a manžel z konference neodletěl, Isabella však má záznam o platbě, provedené z letadla. Smith začne pomalu dávat dohromady informace o Anwarově zadržení, není však schopen přimět ani senátora ani Corrine k jeho propuštění. Anwar se sice pod vlivem mučení přizná, že za čtyřicet tisíc poradil Rashidovi, jak vyrobit bomby, Freeman však záhy pochopí, že jde o vynucené přiznání, a bez souhlasu nadřízených a bez ohledu na následky se rozhodne Anwara dostat na svobodu.


Podobné filmy

Na život a na smrt
(Lone Survivor) Čtyři mariňáci dostanou nebezpečný úkol. V rámci mise pojmenované Operace ...
dnes 22.25
Nova Cinema
Loď duchů
(Ghost Ship) V Beringově moři je nalezena výletní loď, která je z dosud nevyjasněných příč...
dnes 22.30
Prima Cool
Disturbia
Kaleb se po tragické smrti otce příliš neovládá a poté, co napadne učitele, dostane monito...
dnes 22.40
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 20. 7. 2024 Svátek má Ilja
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz