fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

66%
film / historický, Životopisný, drama, thriller, válečný, USA, , 122 min., od 15 let
Operation Finale

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:19Tým elitních tajných agentů Mosadu dostává za úkol vypátrat v Argentině jednoho z hlavních organizátorů holokaustu a unést ho do Jeruzaléma, kde bude postaven před soud.
Adolf Eichmann se skrývá pod jménem Ricardo Klement na rodinné farmě v Buenos Aires se svou manželkou a jejich synem Klausem. Jeho únos dostává na starosti malý operativní tým Mosadu, který má za úkol dostat ho živého do Izraele před soud. V případě neúspěchu navždy unikne spravedlnosti a propukne mezinárodní skandál, protože se jedná o nelegální operaci na území suverénní Argentiny. Členem komanda je také impulzivní agent Peter Malkin s pověstí muže na ty nejhorší úkoly. Ten se stává Eichmannovým zpovědníkem po jeho únosu, kdy ho drží v zajetí v argentinském útočišti Mosadu. Úhlavní nepřátele vedou vášnivé debaty o vině a možnosti spravedlivého procesu, kde by Eichmann mohl vypovědět svůj skutečný příběh. Jedná se o neúprosný boj s časem i nervy, protože jsou jim na stopě bývalí nacisté za asistence argentinské policie.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Operace Eichmann

V roce 1960 získává ředitel izraelské tajné služby Mossad informaci, že se v Buenos Aires ukrývá nacistický válečný zločinec Adolf Eichmann se svou rodinou. Eichmann je považován za architekta konečného řešení židovské otázky. Mossad získal informaci o Eichmannově pobytu od Sylvie Hermanové, židovské dívky, která se začala přáteli s Eichmannovým synem Klausem. Klaus je v kontaktu s Carlosem Fuldnerem, bývalým nacistou, který pomáhal v útěcích pohlavárů do Argentiny. Poté co je Eichmannova totožnost potvrzena pomocí fotografií, rozhodne Mossad o zahájení akce Eichmnannova zatčení. Do Argentiny je povoláno komando Mossadu pod vedením agenta Zvi Aharoniho. Členem týmu je i agent Peter Malkin, který se v minulosti neúspěšně pokoušel Eichmanna dopadnout, a Malkinova bývalá přítelkyně Dr. Hanna Elianová. Cílem operace je unést Eichmanna a převézt ho do Izraele, kde by měl být souzen za své válečné zločiny. Po seznámení s Buenos Aires se tým vydává do akce. Eichmann je zneškodněn a unesen do tajného domu Mossadu, kde se členové mise pokoušejí z Eichmanna získat podpis k souhlasu s jeho převozem do Izraele. Aharoni zkouší svou vyjednávací taktiku, ale je s jednáním neúspěšný. Peter začíná postupně vést s Eichmannem rozhovory, ve kterých se ho snaží přemluvit k podpisu, aby v Izraeli mohl sdělit pohled na události ze své pozice. Eichmann nakonec souhlasí. Pod maskou pilotů se skupina Mossadu spolu s léky ovlivněným Eichmannem vydává na letiště v Buenos Aires. Bývalí nacisté vzburcují policii a pokusí se zastavit odlet letadla. Díky Peterovi však nakonec letadlo odletí a Eichmann je před tribunálem v Izraeli odsouzen k trestu smrti.


Podobné filmy

Šílená matka
(The Meddler) Marine je osamělá vdova, které po manželovi zbylo tučné bankovní konto, a ta...
dnes 08.50
Nova Cinema
Osobní strážce
(The Bodyguard) Osamělý Kevin Costner se uvolil, že bude osobním strážcem populární zpěvač...
dnes 13.30
Nova Cinema
Karel
Jediný, neopakovatelný, milovaný. Karel Gott pohledem dokumentaristky Olgy Malířové Špátov...
dnes 14.20
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 16. 4. 2024 Svátek má Irena
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz