fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

75%
film / drama, válečný, Česká republika, , 149 min.
DVD od 23.3.2016

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:49Příběh lásky, hrdinství i slabosti. Odehrává se ve dnech, kdy šlo našemu národu opravdu o vše, v období protektorátu.
Tatiana Vilhelmová a Klára Issová v příběhu lásky, hrdinství i slabosti na pozadí kruté doby protektorátu, kdy se lámaly charaktery.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Hrdina protinacistického odboje a velitel skupiny ´Silver A‘ Alfréd Bartoš jako arogantní sexuální mašina? Jestli to byl pokus o vnesení romance mezi Alfrédem Bartošem a Táňou Hladíkovou, tak tedy hodně blbý. Doslova se jedná nejen o zesměšnění této osoby, ale přímo i o jeho zneuctění. Čím si to zasloužil? Jiří Strach celý příběh pojal pro ČT pochopitelně zcela televizně a nutno uznat, že po režijní stránce odvedl kus poctivé práce. Ale co ten scénář? Co to tam jsou za nesmysly? Co se týče hereckých výkonů, nelze nikomu nic upřít. Atmosféra je spíše hodně jednoduchá bez sebemenšího napětí či nějaké ponurosti. O akci se dá hovořit až na konci celého dějství, ale to viditelně jen z nutnosti, neboť bez toho by to už skutečně nešlo. Bez té romance to jinak není nijak špatný příběh, ale zasloužil by se ještě daleko více zpracovat. Obsahuje spoustu zbytečně natahovaných sekvencí a naopak mnoho věcí není dotaženo do konce. Zbytečná je i tak dlouhá stopáž, což vedlo k rozdělení na dva díly. Těžko říci proč tohle vlastně vzniklo. Všichni účastníci operace ´Silver A´ si zaslouží daleko lepší film.
Všechny komentáře k filmu 12+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Operace Silver A

Ačkoliv příběh začíná téměř idylicky, na sklonku roku 1941, předčasnou oslavou Silvestra, s falešným zdáním, že vše je stále v pořádku, a dvě krásné mladé ženy, přítelkyně a obdivovatelky tehdejších filmových hvězd, jako byly Adina Mandlová i Nataša Gollová, jsou středem společnosti, právě v tuto chvíli nedaleko odtud, v zasněženém lese, seskočili padákem tři mladí muži: Bartoš, Potůček a Valčík....Příchod parašutistů, vyslaných z Anglie, kteří se v Pardubicích objeví, znamená zásadní zlom v dosavadním životě obou žen i v životě jejich manželů. Do nebezpečných akcí, které mají parašutistům pomoci splnit zadaný úkol se zapojí nejen ony, jejich manželé, ale i řada dalších osob kolem nich. Přes to všechno však Hana ani Táňa nezapomínají na svou touhu uplatnit se u filmu, touží po krásných šatech a nemohou přehlédnout mužský šarm a svádění Alfréda Bartoše, jednoho z parašutistů. Přátelství obou dívek začne dostávat povážlivé trhliny. Spolu s tím se přiostřuje i nebezpečí odhalení celé této pardubické skupiny. Němcům se podařilo zachytit několik stop, a jedna z nich vede k Valčíkovi, který se skrývá pod falešným jménem coby vrchní v pardubickém hotelu Veselka. Všichni si začnou uvědomovat vážnost situace. Mistrné propojení ryze soukromých, intimních vztahů jednajících postav s historickými událostmi, které, ať zúčastnění chtěli nebo ne, zasáhly do všech lidských osudů, je nesporným kladem obou autorů. Příběh se sice odehrává ve velmi krátkém časovém úseku, ale je v něm jakoby v kostce postižena široká škála proměn lidských charakterů, od zcela malých selhání až po ta nejzávažnější. Ale jde v něm současně i o obdivuhodné a mnohdy nečekané důkazy odvahy, statečnosti a obětavosti. Je to i příběh o zkoušce, které je vystaveno přátelství, dosud považované za nejpevnější...


Podobné filmy

Nahoru dolů
(Bounce) Reklamní agent Ben Affleck velkoryse přenechá svou letenku náhodnému známému ale ...
dnes 17.55
Nova Cinema
Já, legenda
(I Am Legend) Většinu obyvatel naší planety proměnil zmutovaný virus v krvežíznivé bestie....
dnes 20.00
Nova Cinema
Líbánky
Měl to být nejkrásnější den v jejím životě, pak ale doprostřed svatebního veselí vstoupil ...
dnes 22.43
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 4. 10. 2023 Svátek má František
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz