fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

60% 477 hlasů
film / komedie, krimi, romantický, USA, , 116 min., od 12 let
Legal Eagles
DVD od 6.12.2004 Universal

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:24Kriminální komedie o ukradeném obraze, sličné zlodějce a svérázné obhájkyni, která vtrhne do života usedlého zástupce prokurátora.
Výtvarnice Chelsea Deardonová je dcerou velmi známého malíře, jenž přišel o život při požáru. S ním shořely i jeho obrazy v hodnotě několika milionů. Uměním posedlá dcera tvrdí, že její otec byl zavražděn a obrazy byly ukradeny. Do případu je zatažen úspěšný newyorský soudce, jenž je kolegou Laury Kellyové. Ta je Chelseainou zastánkyní a když je malířova dcera posléze chycena při krádeži jednoho otcova obrazu, ujímá se její obhajoby.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Slovenský rodák Ivan Reitman měl za sebou první úspěšný snímek ´Krotitelé duchů´ (1984), od kterého se mu docela dařilo. Dva roky po duchařském dobrodružství sáhl po dalším zajímavém scénáři, do hlavních rolí angažoval Roberta Redforda a Debru Winger a natočil zábavnou právnickou etudu ze soudního prostředí, který má ten dar, že námět nestárne a je svým způsobem poplatný v každé době. Příběh je jednoduchý, neb jde o kšefty s obrazy údajně zničené při požáru, jejichž údajná existence se stala předmětem soudní pře. Kouzlo snímku je dáno hlavně Robertem Redfordem a Debrou Winger coby právnické dvojice a Daryl Hanach je coby postižená angažující, kteří jako tým mají jiskru v oku a vzájemnou empatii diváckého přesvědčení. Příběhu nechybí právnická uhrančivost a zápal, ale dokonce ani romantický motiv, který hlavní dějový koncept výborně doplňuje a v ničem neruší, což je hodno uznání dobře odvedené scenáristické práce. Ne vždy se to tak povede. Snímek má ohromnou energii ve své živelnosti a náladě. Stále se něco děje, takže v podstatě není hluchého místa. Ne, tady nejde o lecjaké soudní drama, jak by se snad mohlo očekávat. Skromnost v rámci diváckém pobavení a odpočinkového filmového zážitku je hlavním tvůrčím smyslem, který nelze jen tak upřít.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Orlové práva

<>Obrázek nenalezen<> Vtipný i napínavý příběh sleduje případ Chelsey Deardon, dcery slavného malíře, která je zatčena při pokusu o krádež obrazu, který jí před osmnácti lety, těsně před svou smrtí, věnoval otec. Její energická mladá obhájkyně Laura Kelly, která budí pozornost svými značně nekonvenčními metodami, obratně a poněkud razantně vtáhne do případu zástupce státního prokurátora a příštího okresního prokurátora Toma Logana, když ho před televizními kamerami donutí slíbit, že osobně přezkoumá žalobu, v níž je celá řada nejasností a rozporů. Zdánlivě banální případ se dramaticky vyostří, když se Chelseu a Toma někdo pokusí zavraždit.
obrazek
Navíc Lauru navštíví detektiv Cavanaugh, který před lety vyšetřoval požár, při kterém zemřel malíř Sebastian Deardon a kromě svého přesvědčení, že tehdy šlo o vraždu předá obhájkyni seznam obrazů, které při požáru údajně shořely. Je mezi nimi i obraz, který Chelsea ukradla. Tom a Laura sledují stopu obrazu od fotografa Forrestera až k Taftovi, majiteli velké galerie. Stanou se málem obětí exploze, která má ve skladu galerie zahladit některé stopy a vzápětí je Chelsea zatčena za vraždu Tafta, ke kterému se v noci vloupala s pistolí.
<>Obrázek nenalezen<> Tom zapletený do skandálu je vyhozen z práce a Laura ho přesvědčí, aby v její kanceláři dál pracoval na případu, který ho stál místo. Navíc je stále jasnější, že mezi Laurou a Tomem se začíná rodit vztah, který hluboko přesahuje služební rámec.


Podobné filmy

Holka nebo kluk?
Adina Mandlová, od jejíhož úmrtí v těchto dnech uplynulo 30 let, se v přestrojení stává ad...
dnes 14.45
ČT1
Ve znamení lásky
(The Choice) Seznámení veterináře Travise a studentky Gabby neproběhne nejšťastněji, ale v...
dnes 14.55
Nova
Světáci
Tři venkovští zedníci chtějí v Praze poznat noční život velkoměsta. Před "dámami ze společ...
dnes 15.40
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 12. 6. 2021 Svátek má Antonie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz