fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

73% 15 hlasů
film / drama, Československo, , 90 min.
Osklivá slecna

Režie:
Herci: , , , , , více...


Archiv
02:49České psychologické drama o lásce, které se do cesty postavil zločin.
Stárnoucí a usedlá revizorka Dana Medřická se seznámí se sympatickým redaktorem Karlem Högrem. Ale ten, komu věnovala svoji důvěru, je hlavním původcem finančních machinací a krádeží.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Může se někdo divit, že mám ty dva tak ráda? Sehráli v tom krásném a komorním dramatu úžasnou partii a já se raduji, že jsem ji zase po delší době viděla.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Ošklivá slečna

obrazek
Titulní postavou "ošklivé slečny" je Hana Kalvodová, účetní Sdružení vydavatelských podniků. Vlasy nosí staženy do jednoduché ruličky, nosí staromódní brýle a stále se tváří přísně. Na požádání svého nadřízeného, odjede na revizi do Liberce, kde došlo v nakladatelství Záře ke zpronevěře. Na nádraží ji očekává hlavní redaktor nakladatelství Jiří Štefl, který se od první chvíle snaží prolomit krunýř její úřední strohosti. Slečna Kalvodová však jeho pokusy rázně odmítá a bez meškání se pustí do práce. Štefl ji pod záminkou dalšího úředního jednání pozve do vinárny, kde ji zasvětí do podstaty případu. Zpronevěry se dopustil Karel Čírkovský a když mu hrozilo odhalení, uprchl za hranice.
obrazek
Vlivem prostředí se však hovor přece jen přenese na soukromější pole a Štefl se zeptá, proč se žena dělá starší než je. Také další den vnutí Kalvodové svou společnost. Chce jí ukázat město a proto ji zaveze lanovkou na Ještěd. Při sklence vína, se konečně podaří prolomit její nepřístupnost. Příjemně prožitý večer uteče a dvojici ujede poslední lanovka. Znamená to přespat na Ještědu a Kalvodová je přesvědčena, že to byl Šteflův záměr a je do hloubi duše uražena. Když však muž neprojeví ani nejmenší náznak nečestných úmyslů, změní svůj názor. Odloží svou přísnost, změní účes a dokonce si namaluje rty. Jejich vzájemné sbližování pokračuje až do chvíle, kdy se ve zdánlivě prostém případu objeví podivné nejasnosti.
obrazek
Pomalu začne vyplouvat na povrch, že do zpronevěry je zapleten ředitel nakladatelství Hronek a bohužel také Štefl, který o všem věděl, byl však ředitelem uplacen, aby mlčel. Jiří však nechce jít do vězení, teď když se do Hany zamiloval a našel nový smysl života. Hana, která ve Šteflovi také našla novou lásku však nechce žít ve vztahu poskvrněném zločinem. Žádá Jiřího, aby podstoupil spravedlivý trest a odchází se slibem, že na něj bude čekat.


Podobné filmy

Slídilové
(Sneakers) Robert Redford se skupinou počítačových hackerů má za úkol ukrást vynálezci pří...
dnes 13.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Rodičovství
(Parenthood) V rozvětvené Buckmanově rodině není o domácí trable nouze. Naštěstí zvládnutí...
dnes 17.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Maratónec
(Marathon Man) Dustin Hoffman a Laurence Olivier jsou protivníci na život a na smrt. Ameri...
dnes 21.40
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 14. 8. 2020 Svátek má Alan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz