fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

74% 1113 hlasů
film / drama, dobrodružný, romantický, USA, , 120 min., od 12 let
Eight Below
DVD od 15.8.2007 Disney, Blu-Ray od 7.9.2011 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:18Jeden za všechny - všichni za jednoho.
Prudká sněhová bouře a nouzový stav donutí členy vědecké expedice společně s osmi tažnými psy opustit Antarktidu. Aby přečkali nejkrutější zimu na zemi, musí profesionální průvodce Jerry nakonec zanechat své milované čtyřnohé přátele v ledové divočině s příslibem, že se pro ně co nejdříve vrátí. Akční dobrodružství o cestě psů a člověka vedoucí ke shledání vydělalo loni v amerických kinech 81 milionů dolarů, což znamenalo 27.místo v žebříčku výnosů. Osm statečných tím předstihlo mimo jiné i filmový hit Eragon. Příběh Jerryho a psí smečky byl natočen podle skutečné události a poskytuje kromě napínavé podívané i poselství o věrnosti, odvaze a vzájemné důvěře.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Vtáky sa v Antarktidě nachádzajú po celý rok - prinajmenšom tučniaci... ;-) Jenže by ve filmu nevypadalo dobře, kdyby tvůrci ukázali, jak ti krásní pejci žerou jejich bezmocná mláďata (v tamních podmínkách nejsnazší kořist). Už to, že jinak téměř roztomilého tuleně odprezentovali jakoby z 'jurského parku' vypadl, muselo 'bolet'...
Všechny komentáře k filmu 23+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Osm statečných

Na výzkumnou stanici na Antarktidu přilétá Davis McClaren. Potřebuje provést výzkum na vzdálené hoře. Profesionální průvodce Jerry Shepard toto rozhodnutí neshledává jako příliš moudré, protože led je již na výpravu velmi tenký. Šéf základny Andy Harrison však rozhodne - a Jerry s McClarenem a psím spřežením se vydávají na cestu do ledové pustiny... Hned první den se pod saněmi s McClarenem propadne ledovec. Jerry ho se svými psy zachrání a muži přijíždějí na určené místo. Ze základny však přichází zpráva, že má brzy dojít ke sněhové bouři, a mají se proto vrátit. McClaren ale Jerryho umluví a zůstávají o něco déle. Společně hledají a nakonec i nalézají meteorit z planety Merkur. Poté muži vyrážejí zpět. Cestou zastaví kvůli jednomu psovi. McClaren se snaží vysílačkou spojit se základnou, spadne však z kopce - a navíc se propadá ledem. Jerry ho se psy opět zachrání a jedou domů. Dívka Katie ze základny se zatím marně snaží o spojení s Jerrym. Promrzlí muži se vracejí, mají nebezpečné omrzliny - a McClaren navíc zlomenou nohu. Celý tým proto odlétá, aby se oběma dostalo patřičné zdravotnické péče. Psy už ale letadlo nepobere. Katie Jerrymu slibuje, že se pro ně vrátí... Jerry se dozvídá, že pro psy už není možné letět, je to příliš nebezpečné. Marně se snaží o jejich záchranu. Psi se zatím skoro všichni po pár dnech dostanou ze svých sevřených obojků a shánějí si potravu. Zůstává jen starý Jack, který umírá. Jsou již padesát dnů sami. Jeden ze psů utrpí velmi těžká zranění - a také uhyne. Jerry si to stále vyčítá a navštíví muže jménem Mindo, který jeho psy vychoval. Po rozhovoru s ním se Jerry rozhodne a odjíždí za McClarenem. Psi jsou již 152 dní v ledové divočině sami. Ve smečce navíc chybí mladý Max, který se zatoulal. Smečka se dává po několika dnech dohromady, ale jeden pes je po boji o potravu vážně zraněný. Jerry se zatím snaží dostat zpět na základnu.


Podobné filmy

Mé druhé já
(The Brave One) Jodie Foster se nedokáže vzpamatovat ze smrti svého milovaného snoubence, ...
dnes 21.55
Nova Cinema
Půlnoční dítě
(Midnight Special) Royův nejmladší syn Alton má nadpřirozené schopnosti, kvůli kterým se s...
zítra 05.00
Nova Cinema
Světla páteční noci
(Friday Night Lights) Příběh o hráčích amerického fotbalu týmu, který si říká Panteři z Pe...
zítra 06.40
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 15. 10. 2021 Svátek má Tereza
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz