fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

84% 4604 hlasů
horor / thriller, USA, , 144 min., od 12 let
The Shining
DVD od 8.10.2001 Warner, Blu-Ray od 2.10.2019 Magic Box

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:29Šílenství a smrt!!!!!!
Představte si tu největší hrůzu, kterou dokážete. Bude to hrůzný mimozemšťan či smrtící epidemie? Nebo, stejně jako ve filmu režiséra Stanleyho Kubricka, to bude úděsný strach, že vás zavraždí někdo, kdo by vás měl milovat a chránit - člen vaší rodiny? Ve svém scénáři, adaptaci románu Stephena Kinga, Kubrick vykresluje sugestivní scény, hrůzná prostředí, zasazuje rány jako v strašidelném snu a šok za šokem tak konstruuje tento zlomový snímek v dějinách hrůzy.

Jacka Torrance, který se svou ženou a synem přijíždí do elegantního osamělého hotelu Overlook Hotel jako mimosezónní správce. Torrance tady nikdy před tím nebyl - nebo byl? Odpověď se ukrývá v děsivém propletenci šílenství a vraždy.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Psychologické drama s ještě psychologičtějším hlavním hrdinou Nicholsonem je zákonitě dramatická podívaná na vysoké úrovni. Spisovatel přicházející o poslední zbytky zravého rozumu se musí vypořádat hlavně sám se sebou. A musíme čekat až do naprostého konce, než se konečně dozvíme vyústění celé té psychoanalitické hry.
Všechny komentáře k filmu 54+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Osvícení / Záření

Spisovatel Jack Torrance hledá klidné místo pro psaní svého nového románu, a tak přijímá nabídku dělat správce odlehlého horského hotelu, který se vždy na zimu uzavírá. Při úvodním pohovoru se dozvídá mimo jiné hrůznou historku o svém předchůdci, který zešílel ze samoty a odloučení a zavraždil svou ženu a dvě dcery. Jack do hotelu přijíždí i se svou rodinou, manželkou Wendy a synem Dannym. Není to obyčejný chlapec, má totiž schopnost vidět střípky budoucnosti. Ještě než hotel opouští všechen personál, Danny se setkává se šéfkuchařem Hallorannem, který má stejný dar jako on. První měsíc probíhá idylicky, Jack začne pracovat na nové knize a Wendy s Dannym si užívají krásného horského podzimu. Jak ale čas běží, Jack se začíná chovat divně. Navíc se ukáže, že v hotelu nejsou sami. Podivná časová smyčka způsobí, že se Jack ocitne v sále plném tancujících lidí, v době největší slávy hotelu. Čím dál častěji se mu zjevují zavražděná dvojčátka i jejich matka. Jack se pokusí na jejich popud manželku i syna zabít. Šéfkuchař Hallorann má tušení, že v hotelu není něco v pořádku, a vydává se jim na pomoc. Zima a sníh ale komplikují jeho cestu. Dorazí včas?


O filmu

obrazek
Jack Torrance, začínající spisovatel, se stane správcem velkého luxusního horského hotelu, kde by mohl najít potřebné podmínky pro práci. Aniž by jej odradilo vyprávění o jeho předchůdci, který v záchvatu šílenství, vyvolaného osamělostí zabil sekerou své dvě dcerky i ženu, rozhodne se, že celou zimu stráví v hotelu s rodinou. Jeho žena Wendy a syn Danny dorazí na místo, prohlížejí si hotel v doprovodu Hallorana, který podobně jako Danny má schopnost telepatické komunikace s jinými lidmi. Rodina zůstane v hotelu sama. Jednoho dne Wendy objeví, že Jackovo psaní se omezilo na jednu jedinou větu, psanou nejrůznějšími způsoby. Jack začíná postupně ztrácet kontakt se skutečností.
obrazek
Při putování po hotelových chodbách potkává postavy z minulosti a rozmlouvá se svým předchůdcem Gradym. Varuje Torrance před ženou a synem, kteří se začínají vymykat z jeho kontroly. Dojde k hádce, která končí potyčkou, Wendy zamkne Jacka ve spižírně. Jackovi se ale podaří odtud uniknout a se sekerou v ruce napadá Wendy a Dannyho, kteří se zamknou v koupelně. Dannymu se podaří dostat ven a ukryje se vedle hotelu v labyrintu živého plotu. Jack jde v jeho stopách. Chlapci se však podaří otce přelstít a vrací se stejnou cestou k východu, kde na něj čeká Wendy. Jack bloudí v noci labyrintem, nemůže najít východ a zmrzne.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 5. 6. 2020 Svátek má Dobroslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz