fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

67%
film / animovaný, komedie, USA, , 83 min., od 7 let
Over the Hedge
Kinopremiéra v ČR 15.6.2006, DVD od 30.11.2006 MagicBox

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:30Další animovaný film z dílny, která stvořila Shreka.
Přišlo jaro a zvířátka se probrala ze zimního spánku. Zjišťují, že uprostřed jejich domova náhle vyrostla vysoká zelená věc - živý plot. Oportunistický mýval RJ se postaví do čela zvířátek (veverka, vačice, ježek, skunk, mýval a želva), která se rozhodnou svět Za plotem prozkoumat, což samo sebou způsobí řadu napínavých a zábavných momentů.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jeden snad z nejpřehrávanějších animáků mé začínající puberty. Suprová animovaná jízda. Úvodní song si rád pouštím dodnes.
Všechny komentáře k filmu 61+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Další důkaz toho, že trailer a celý film je hodně něco jiného. Jestliže upoutávky se zdály být dosti shitózní záležitostí, tak film jako celek je naprostý opak. Příběh jako takový je sice svým způsobem naprosto jednoduchý a předvídatelný, čímž myslím, že celý děj člověk zná po deseti minutách od začátku filmu, jelikož scénář kopíruje snad ta největší klišé. Na plátně to znamená to, že mýval R.J. zničí zásoby jídla medvědovi a ten mu na oplátku vyhrožuje smrtí, jestli mu do týdne nesplaší nové. R.J. využívá ostatní zvířata s kterými se spřátelí, pak z toho má špatný pocit, vyklopí pravdu, je mu odpuštěno, no prostě klasika. Naštěstí u animáků se na příběh stejně zas tak moc nekouká a co je důležité poněkud více, jsou fórky, narážky a hlášky. Těch je v Za plotem taková hromada až se člověk diví, že to vůbec všechno může fungovat. Ale světe div se ono to funguje a navíc skvěle. K tomu v originálním znění je už tradičně spousta slavných osobností, ze kterých naprosto nejvíc vyčnívá Bruce W... Celá recenze
ChandlerB, 8 z 10

Popis filmu Za plotem

<>Obrázek nenalezen<> Když venku začne zuřit jaro, probouzejí se ze zimního spánku i ti největší spáči. Želva Verne a jeho kamarádi z lesa po procitnutí zjistili, že jim kolem domova vyrostl vysoký živý plot. Světácký mýval RJ jim ale vysvětlí, že svět za plotem je "bránou k lepšímu životu", kde podivné bytosti, zvané lidi, žijí, aby jedly, na rozdíl od zvířat, která jedí, aby přežila. Svět lidí je proto logicky k prasknutí nacpaný jídlem, které čeká jen na to, až ho po zimě vyhladovělá zvířátka ukořistí a zbaští. <>Obrázek nenalezen<> Želvák Verne, dosavadní šéf lesní tlupy, na charismatického mývala hodně žárlí a navíc má z neznámého světa za plotem strach. RJ je ale skvělý manipulátor (navíc s poměrně nekalými úmysly), a tak se gang lupičů ve složení - jedna hyperaktivní veverka, skunčí drsňačka, ježčí rodinka a dvě vačice - záhy začne pod jeho vedením vydávat za plot na výpravy za člověčími lahůdkami. Lidská civilizace ale dokáže být mnohem nebezpečnější, než by čekali. Zvlášť, když jde o její jídlo!


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Animovaná komedie Za plotem vznikla podle stejnojmenného populárního komiksového stripu Michaela Frye a T. Lewise, ve kterém želva a mýval zpoza živého plotu ironicky komentují naše chování. „Ať žijeme kdekoliv, jsme všichni konfrontováni se světem Za plotem, se světem zvířat, která i uvnitř civilizace přežívají divoce. Vždycky mě zajímalo, co si o nás asi myslí. Zjistili jsme, že se především snaží dostat do našich ledniček,“ říká režisér Johnson.
Přestože trojrozměrná animace už dnes nikoho neohromí, supervizor vizuálních efektů Craig Ring tvrdí, že v Za plotem se tato technologie dostala zase o krok dál. „Chlupaté potvůrky, které jsou v neustálé vzájemné interakci a každá z nich má navíc specifickou mimiku - to bývá pro animátory noční můra, se kterou jsme se tentokrát skvěle vypořádali.“

Podobné filmy

Pozdravy ze spermabanky
(Delivery Man) Vince Vaughn se protlouká životem v mikině a teniskách, táhne mu na čtyřice...
dnes 08.30
Nova Cinema
Čtyřicítka na krku
(Flirting with Forty) Heather Locklear, rozvedená matka dvou dětí, chce oslavit čtyřicátin...
dnes 10.30
Nova Cinema
Jak básníci neztrácejí naději
Pavlu Křížovi umírá maminka a aby těch katastrof nebylo dost, nastěhuje se k němu David Ma...
dnes 12.35
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 27. 9. 2023 Svátek má Jonáš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz