fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

76% 367 hlasů
drama, Francie/Itálie, , 123 min.
Mr. Klein

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:53Stylisticky vytříbený příběh o záhadě kolosálních rozměrů a zároveň mysteriózní vyprávění o marném boji proti osudu jakoby vystřižené z hrůzné povídky Edgara Allana Poea. Pan Klein (excelentní a velmi decentní Alain Delon), bohatý obchodník s luxusními starožitnostmi, poznává jedinečnost doby, v okupované Francii "okrádá" židovské zákazníky a zneužívá jejich situace. Při své pečlivosti a svědomitosti však jednoho večera narazí na zvláštní "banalitu": někdo mu do schránky podstrčil noviny s jinou adresou, jméno však souhlasí. Jedná se o neznámého jmenovce, záhadného dvojníka, nebo jenom rafinovanou pomstu zneužívaných Židů? V Kleinovi začíná hlodat touha přijít věci na kloub, pátrání po tajemném jmenovci se pozvolna mění v obsesi, Klein se čím dál více zaplétá do spletité sítě absurdních okolností. Existence židovského doppelgangera působí nemalé problémy s byrokratickým aparátem, úředníci jej pozvolna začnou považovat za někoho jiného, což může skončit katastrofou... Okupovaná Paříž, v rámci režijní koncepce jakoby ponořena do tajuplného labyrintu spletitých uliček, čerpá ze sugestivního umění kameramana Gerryho Fishera. Robert Klein, muž s vytříbeným smyslem pro umění, je podobně jako faustovský Pražský student otřesen ztrátou pečlivě nalinkované kariéry. Absurdní groteska nabývá kolosální šíře marného zápasu v duchu Polanského psychologického hororu Nájemník či metafyzických symbolů Svaté hory Alejandra Jodorowského.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu ,,TEN PÁN SE TAKY JMENUJE ROBERT KLEIN.“ … ,,VÁŽNĚ? ÚPLNĚ STEJNĚ?
TO JE DIVNÉ.“...... ///

Leden 1942 (blížil se čas Velodrome) a milovník umění a žen brzy dojede na svoji vášeň….. Detektivka plná pátrání po přízraku a našroubovaná do pro Francouze nepříjemnýho období. Fajn Delon (jako vždycky…), fajn téma, fajn prostor k zamyšlení….., ale to je tak asi všechno. Což mě moc mrzí…, po těch letech se ta ponurost bohužel někam vytratila./// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tak tenhle jsem s Alainem Delonem ještě neviděl. 2.) Hledám námět pro pomstu. 3.) Thx za titule ,,kl4x0n“.

/// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Pan Klein

Někteří francouzští politici, stejně jako francouzská policie plnili aktivně příkaz německých okupantů - vytvořit seznamy všech židů. Jejich zatčení bylo po té bleskově provedeno 16. a 17. července 1942. Na zátahu se podílelo i 9 000 pařížských policistů a četníků. Židé byli shromažďováni především na Zimním stadionu (Vélodrome d'Hiver), kde byli drženi pět dní bez vody a jídla a potom převezeni do sběrných táborů, odkud vedla přímá cesta do vyhlazovacích táborů. Tato akce, známá jako Deportace na Zimní velodrom v Paříži (ve francouzských dějinách označovaná jako Rafle du Vélodrome d'Hiver neboli Razie Zimního velodromu), je jednou z nejtemnějších skvrn v dějinách Francie Internetová databáze uvádí tato zdrcující čísla: V Paříži bylo zatčeno 13 152 osob, což činilo více než čtvrtinu z celkového počtu 42 000 francouzských židů poslaných v roce 1942 do Osvětimi. Z nich se po skončení dálky vrátilo jen 811. Z Pařížanů přežilo jen 25 dospělých a několik dětí. Do období před touto razií se odehrává příběh Roberta Kleina (Alain Delon) alsaského obchodníka se starožitnostmi, který nakupuje výhodně umělecká díla od židů. Jednoho dne zjistí, že mu někdo objednal předplatné židovských novin, ačkoliv on sám židem není. Nahlásí vše na Policejní prefektuře, kde se dozví, že existuje ještě jiný Robert Klein, který se za něj vydává. Snaží se jej proto najít. Paradoxně nastanou problémy s Úřadem pro židovské otázky. Pan Klein musí doložit svůj nežidovský původ.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 23. 2. 2020 Svátek má Svatopluk
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz