fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

87% 8250 hlasů
film / akční, dobrodružný, fantasy, USA/Nový Zéland, , 179 min., od 12 let
The Lord of the Rings: The Two Towers
Kinopremiéra v ČR 16.1.2003, DVD od 17.9.2003 Warner, Blu-Ray od 5.12.2012 Magicbox
11. nejhlasovanější

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2002, Nominace na Oskara, Nejlepší film
2002, Oskar, Nejlepší vizuální efekty, Jim Rygiel , Joe Letteri , Randall William Cook , Alex Funke


V TV televize so. 10.12. Doma TV 19.55Ukázka
03:01Navzdory všem protivenstvím pokračuje skupina odvážných v cestě za záchranou světa. Pokračo-vání velkolepé fantasy ságy, ze které se světu zatajil dech.
Druhý díl filmové ságy o nebezpečném putování jehož cílem má být zničení prokletého prstenu moci začíná tam kde první skončil. Opět je hlavním hrdinou hobit Frodo. Ten se získal od svého příbuzného Bilba magický prsten po kterém touží temný Sauron a tak se dostal do samotného centra souboje mezi silami světla a temnot. Frodo jako vůdce společenství složeného z jeho přátel, kouzelníka, elfa, trpaslíka a dalších pomocníků pokračuje na cestě na vrchol sopky, aby zde prsten jednou provždy zničil. První díl byl nominován na Zlatý glóbus a získal cenu AFI. Díky zájmu diváků překročil zisk 350 milionů dolarů a především přesvědčil příznivce knihy, že tento dnes již klasický příběh lze úspěšně zfilmovat. V nezměněné sestavě vám teď tvůrci předkládají druhý díl fantaskního putování.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Obstojné pokračování. Film bych rozdělila na dvě části. Děj kolem Gondoru a Rohanu je skvělý. Děj kolem Froda je dost zdlouhavý a nudný. Ovšem Glum a jeho dvě osobnosti, které se přetahují je skvělý. Film má skvělou hudbu a efekty a je vidět, že filmařský průmysl posunul dál. K tomu krásná krajina Nového Zélandu.
Všechny komentáře k filmu 113+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Pán prstenů: Dvě věže

<>Obrázek nenalezen<> Společenstvo prstenu, které mělo doprovázet hobita Froda na cestě do Mordoru, se rozpadlo. Frodo, který nese prsten Temného pána Saurona, aby ho vhodil do ohně Hory osudu, protože jedině tak mohou být prsten i jeho pán zničeni a tím zachráněn svět, pokračuje v cestě společně se svým příte-lem Samem. Bloudí horami, kde se jim podaří zajmout Gluma, který je sledoval. Slizký zbabělý tvor přísahá, že Froda dovede k branám Mordoru. Skřeti, kterým se podařilo zajmout hobity Smíška a Pipina, spěchají se zajatci k Sauronovu spojenci, čaroději Sarumanovi. Po jejich stopách chvátají ostatní členové Společenstva _ hraničář Aragorn, elf Legolas a trpaslík Gimli. <>Obrázek nenalezen<> Válka začala. Saruman posílá své vojsko do království Rohan, kterému vládne král Théoden. Ten je však neschopný proti útočníkům zasáhnout, protože je ovládán Sauronovým kouzlem a našeptáváním jeho zrádného služebníka Grímy. Na jeho podlou radu král vypoví ze země věrného maršála Éomera, který ho nabádal k boji. Zatímco Frodovi se Samem se s pomocí Gluma podaří projít zrádnými bažinami, Smíšek a Pipin využijí hádky mezi hladovými skřety a utečou z jejich zajetí do velkého hvozdu, kde je zachrání ent Stromovous, obrovské stvoření, které vypadá jako živý strom. To ovšem netuší Aragorn a jeho přátelé, kteří po hobitech nepřestávají pátrat. <>Obrázek nenalezen<> Místo nich však v hvozdu narazí na Gandalfa, kterého považovali za mrtvého. Společně se pak vydají za Théodénem, kterého Gandalf mocným kouzlem zbaví zakletí. Král se probere, zbaví se proradného našeptávače Grímy a rozhodne se odvést svůj lid do mohutné horské pevnosti nazývané Helmův žleb. Zatímco Aragorn, Gimli a Legolas jdou s ním, Gandalf se vydá pro pomoc. Frodo a Sam se skutečně dostanou s pomocí Gluma před brány Mordoru. Zjistí však, je příliš dobře střežená, aby se tudy dostali dovnitř. Glum si vzpomene na jinou cestu, kudy se dá dovnitř proniknout, Sam mu však nevěří a domnívá se, že je tvor posedlý prstenem chce vlákat do pasti. Aragorn se cestou do Helmova žlebu seznámí s královou neteří Éowyn, které se odvážný hraničář líbí. Když zvědové objeví nepřátele, kteří je pronásledují, Théodén pošle ženy a děti do pevnosti, zatímco muži se utkají s pronásledovateli v krvavé bitvě. Podaří se jim zvítězit i když za cenu velkých ztrát. <>Obrázek nenalezen<> V Helmově žlebu se strhne velká bitva. Stateční obránci, podporovaní oddílem elfských lučištníků stojí proti desetitisícové Sarumanově armádě. Bojují statečně, přesto by však podlehli, kdyby se v poslední chvíli neobjevil Gandalf s Éomerem a jeho muži. Podaří se jim strhnout vítězství na svou stranu, byť za cenu obrovských ztrát. Entové, kteří zjistí, že Saruman pokácel mnoho stromů, mezi nimiž bylo i hodně Stromovousových dobrých známých, se rozhodnou zlému čaroději pomstít. Pro-lomí hráz a zatopí Sarumanovu pevnost. Čaroděj je poražen, ale Gandalf tuší, že odplata na sebe nenechá dlouho čekat. Frodo a Sam pokračují v cestě do Mordoru.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Dvě věže jsou fantastický film. Uchvátí každého fanouška knihy i prvního filmu. Ve srovnání s jinými "prostředními filmy" slavných trilogií, např. Impérium vrací úder, perfektně obstojí a to je co říct, protože Impérium je mnohými považováno za nejlepší ze všech Hvězdných válek. Stejně jako Impérium, nemají Věže pořádný začátek ani konec, ale věnují mnohem víc prostoru postavám z prvního dílu. Dvě věže mají velice temnou atmosféru. Není tu moc naděje a ke konci všechno upadá do ještě většího zoufalství. I obraz je temný a pochmurný. Proti překrásným zeleným a modrým tónům Společenstva jsou tu snad všechny "mrtvé" barvy světa. Herecké výkony jsou skutečně brilantní. Nenajdete chybičku, ani u CGI postav. Čeká nás dokonalý klenot. Po druhém filmu trilogie je evidentní, že zanedlouho dostaneme jeden z nejkrásnějších příběhů v nejkrásnější filmové podobě, v jakou jsme mohli vůbec doufat. Tento film se vskutku vyrovná knize, která jej inspirovala.

O hercích

Elijah Wood
obrazek Elijah Wood je považován za jednoho z nejnadannějších herců své generace. Pozornost si získal už filmem Paradise, později sklidil velký úspěch svým výkonem v katastrofickém snímku Drtivý dopad. Dále hrál ve filmech jako Radio Flyer, Navždy mladý, "Dobrý" synek, Všude dobře, doma nejlíp, Avalon, nebo Návrat do budoucnosti II. Roku 1994 byl za svůj výkon v titulu The War prohlášen organizací NATO/ShowEast za Mladou hvězdu roku.

Liv Tylerová
obrazek Liv Tylerová viděli jsme ji například v dramatu Bruce Beresforda Němý svědek, v akčním filmu Michaela Baye Armageddon, dobrodružném kostýmním filmu Plunkett a Maclean, který se natáčel i u nás nebo v melodramatu Bernarda Bertolucciho Ukradená krása. Je dcerou rockového zpěváka Stevena Tylera. Původem newyorčanka strávila dětství v zákulisí koncertních sálů, protože její matka byla manažerkou nejrůznějších hudebních skupin. Že jejím pravým otcem není rocker Todd Rundgren, ale Tyler se dozvěděla až v devíti letech. Prosadila se jako manekýnka, proslavila se když si ji otec vybral do klipu své skupiny Aerosmith.

Podobné filmy

Policajt ze školky
(Kindergarten Cop) Tvrdý policajt Arnold Schwarzenegger se ocitne ve zcela nečekané situac...
dnes 12.00
Nova Cinema
Cesta do středu Země
(Journey to the Center of the Earth) Vědec Brendan Fraser se spolu se svým synovcem a půva...
dnes 16.20
Nova Cinema
Jumanji: Vítejte v džungli
(Jumanji: Welcome to the Jungle) Když čtyři školáci objeví starou konzoli s videohrou, oci...
dnes 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 7. 12. 2022 Svátek má Ambrož
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz