fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

90%
film / fantasy, akční, dobrodružný, kolekce / pán prstenů, USA/Nový Zéland, , 201 min., od 12 let
The Lord of the Rings: The Return of the King
Kinopremiéra v ČR 15.1.2004, DVD od 15.9.2004 Warner, Blu-Ray od 5.12.2012 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2003, Oskar, Nejlepší adaptovaný scénář, Frances Walsh , Philippa Boyens , Peter Jackson
2003, Oskar, Nejlepší film
2003, Oskar, Nejlepší režie, Peter Jackson
2003, Oskar, Nejlepší hudba, Howard Shore
2003, Oskar, Nejlepší vizuální efekty, Jim Rygiel , Joe Letteri , Randall William Cook , Alex Funke


V TV televize so. 22.6. HBO 06.00Ukázka
02:52Nadešel čas rozhodující bitvy. Putování končí ...
Nadešel čas, aby Frodo prohlédl Glumovy nástrahy, vzpamatoval se z útoku zrůdné Oduly a našel v sobě sílu zlomit moc prstenu, který nechce být zničen. Nadešel čas, aby Aragorn pozvedl meč svých předků a nosil královskou korunu svého rodu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Skvělé zakončení celé trilogie. Minas Tirith je úžasné město. Frodo, který se nechce vzdát prstenu, vypadá dost děsivě. Aragorn je král jak má být. Jen škoda, jak je Bilbo senilní. I když obvykle nemám ráda změny knihy, tady ocěňuji pozitivní konec a nezničení Kraje či ne úplně ideální osud Aragorna a Arwen v dodatcích knihy.
Všechny komentáře k filmu 236 - 5. nejdiskutovanější+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Pán prstenů: Návrat krále

Nadchází čas rozhodující bitvy o přežití Středozemě. Putování jednotlivých členů Společenstva prstenu se dostává do poslední a rozhodující fáze. Čaroděj Gandalf, elf Legolas a trpaslík Gimli spěchají s dědicem trůnu Aragornem na pomoc zemi Gondor, která odolává ohromnému Sauronovu vojsku. Hobiti Frodo a Sam se v doprovodu Gluma snaží dostat hluboko do země Mordor, kde musí v ohních Hory osudu zničit magický Prsten moci. Jedině tak bude síla mocného pána temnot Saurona zlomena. Podaří se jim naplnit poslání Společenstva a zachránit Středozem? A za jakou cenu?


O produkci

<>Obrázek nenalezen<> Kniha a stříbrné plátno
Po desetiletí živila tato slova fantazii a utvářela sny více než stovky milionů čtenářů po celém světě. Ti si je přečetli poprvé roku 1953 v románu Společenství prstenu, který napsal J.R.R. Tolkien jako první díl trilogie Pána prstenů.

Tolkienovo dílo bylo pro generace čtenářů zásadním ukazatelem na jejich cestě životem, protože jim umožnilo definovat si pro sebe archetyp boje mezi dobrem a zlem. Také díky tomu byl Pán prstenů čtenáři označen za knihu století. Zároveň také Tolkien položil základní kámen žánru fantasy, stvořil zcela nový a vzrušujícím způsobem skutečný svět. Jeho hlavním hrdinou je hobit Frodo Pytlík, který se ve své vlastní domovině zvané Středozemě dostal do samotného centra bitvy mytických proporcí. Bude muset během svého putování prokázat, že moc přátelství a individuální odvahy dokáže úspěšně čelit i těm nejničivějším silám temnoty.

<>Obrázek nenalezen<> Filmový epos, který byl natočen podle Tolkienovy legendární trilogie, se stal jedním z nejkolosálnějších počinů jaké kdy spatřily přítmí kin. Mytické události, krajiny a stvoření vzešlá z Tolkienovy fantazie, to všechno si vyžádalo čtyři desetiletí trvající vývoj filmových technologií, než jsme se dostali na úroveň, kdy je možno převést je bez úhony na plátno.

Filmovou trilogii Pán prstenů napsal, režíroval a produkoval Peter Jackson, který se rozhodl v zájmu zachování integrity příběhu natočit všechny tři díly naráz. Brzy proto bude následovat závěrečný příběh: Návrat krále.

<>Obrázek nenalezen<> Filmový kouzelník v těle hobita
Není pochyb po tom, že hlavním hybatelem celé hobití cine-ságy byl scenárista a režisér Peter Jackson.
Narodil se 31. října 1961 ve Wellingtonu na Novém Zélandě. Od svých devíti let natáčel amatérské videosnímky, ve kterých s přáteli hrál, a sám si k nim s oblibou vytvářel především latexové masky. Podporován rodiči vrhl se roku 1983 do natáčení své celovečerní prvotiny Bad Taste - kanibalové z vesmíru o lidožravých mimozemšťanech v modrých košilích a za čtyři roky ji dokončil.

Dalším počinem byl krutý pohled do zákulisní estrádní show - komediální loutkový muzikál pro dospělé Meet The Feebles, ve kterém moucha novinářka svačí čerstvé exkrementy a explodující vnitřnosti provázejí představení. Na vrchol se však dostal extrémním splatter komediohororem o boji dvou mladých lidí za jejich lásku ve vile plné zombie Braindead - živí mrtví. Pak se zklidnil. Následovalo pubertální drama dvou dívek, které vyřeší své problémy cihlou, za jehož scénář byl spolu s Frances Walshovou nominován na Oscara (Andělské bytosti). Do jacksonovy filmografie patří také nepříliš úspěšný komediohoror Přízraky a paradokument Zapomenuté stříbro.

<>Obrázek nenalezen<> "Chtěl jsem na plátno převést všechny nejsilnější okamžiky z Tolkienových knih a pomocí moderních technologií tak, aby diváci zažili v kině věci, které se jim tam ještě nikdy nepřihodily."

Když odečteme čas na přesvědčení studií, že tento obří projekt se jim vyplatí, můžeme suše konstatovat, že Jackson s projektem strávil sedm let života. Jak sám říká "To je to nejmenší, co může člověk pro Tolkiena udělat." Jen sepsání všech tří scénářů zabralo Jacksonovi, Fran Walshové a Phillipě Boyensové tři roky. Možná také proto, že, jak Jackson říká, "Jsem nechtěl dát divákům něco jako standartní fantasy film, chtěl jsem být ve výrazu mnohem realističtější." I při samotném natáčení jsem se neustále vracel k Tolkienovým knihám. Kdykoli jsme točili nějakou scénu, ihned jsme přečetli příslušnou kapitolu a vždy jsme v ní našli inspiraci.<>Obrázek nenalezen<> O příběhu třetí části
Loajalita, osud a naděje
Peter Jackson tvrdí, že nejvíce ze všech tří částí Tolkienovy ságy se Návrat krále drží podstaty Tolkienovy spisovatelské vize. Všechny osudy postav se blíží ke svému vyvrcholení tak, jak je Tolkien předestřel ve svých knihách. Už nikdy nebudou těmi samými lidmi jako v době, kdy se pro své dobrodružství rozhodli. "Návrat krále je nejemocionálnější částí série," říká Peter Jackson. A producent Barrie M. Osborne ho doplňuje s tím, že nejzajímavější bude pro diváka otázka neustále se prolínající třetím dílem: která postava uspěje a která se řítí do tragédie. To je podle něj důvod, proč budou diváci napjatí jako nikdy.

<>Obrázek nenalezen<> Váhající král
Název Návrat krále vychází z postavy Aragorna, kterého hraje Viggo Mortensen. Když se uvolní trůn gondorského království znamená to, že se celá země blíží k hranici nezadržitelného úpadku. Vždyť co jiného zbývá zemi, která ztratí krále? Za normálních okolností by se tato situace dala připustit. Jenže svět není v normální situaci - každou chvíli mu hrozí zotročení ze strany Sauronových tlup. A právě Aragorn je jediným, kdo může ovládnutím gondorského království postavit do Sauronovy cesty mocnou překážku. Jenže Aragorn zároveň dobře ví, že stát se králem znamená přijmout moc a tudíž i pokušení z moci vyplývající. Protože nic neumí Sauron lépe, než zneužívat těch, kteří po moci touží. Je Aragorn dost silný na to být dobrým králem? A ještě zásadněji, je dost silný na to odolat pokušení královské moci? Nikdo o tom nepochybuje tak silně jako právě on. Rovnováha mezi dobrem a zlem
Frodo je nositelem prstenu. Většina bytostí, kterými je obklopen, by si ho okamžitě nasadila a nechala se unášet slastí z jeho vlastnictví. Frodo by nic neudělal raději. Bohužel právě on je tím, kdo ho musí zničit. Elijah Wood, který ho představuje, říká "V podstatě jsme svědky Frodovy naprosté změny a to až do bodu, kdy Frodo přestává být Frodem." A to má ještě po svém boku neustálou připomínku toho, co se stane s vlastníkem prstenu, který propadne jeho rozkladnému kouzlu - Gluma. Spoluscenáristka Philippa Boyensová říká, že díky tomu má Frodo před očima jasnou představu toho, jakou mocí prsten disponuje. Naštěstí má po svém boku také Sama a uklidňuje ho proto vědomí, že pokud je nemilosrdný osud nerozdělí, tak mu přítel kdykoli přispěchá na pomoc. Frodo se tedy má o koho opřít. A oba společně nemají jinou možnost než pokračovat v cestě, kterou začali - v cestě ke zničení prstenu.

O herci

Elijah Wood
obrazek Elijah Wood je považován za jednoho z nejnadannějších herců své generace. Pozornost si získal už filmem Paradise, později sklidil velký úspěch svým výkonem v katastrofickém snímku Drtivý dopad. Dále hrál ve filmech jako Radio Flyer, Navždy mladý, "Dobrý" synek, Všude dobře, doma nejlíp, Avalon, nebo Návrat do budoucnosti II. Roku 1994 byl za svůj výkon v titulu The War prohlášen organizací NATO/ShowEast za Mladou hvězdu roku.

Podobné filmy

Nezvěstní v boji 2
(Missing in Action 2: The Beginning) Během vietnamské války upadlo do zajetí pět americkýc...
dnes 22.05
Prima Cool
Pěsti ze železa
(The Man with the Iron Fists) V malé vesnici kdesi na zapadlém čínském venkově žije africk...
dnes 22.25
Nova Cinema
Atomic Blonde: Bez lítosti
(Atomic Blonde) Nelítostnou špionku Charlize Theron vyšle MI6 těsně před pádem Berlínské z...
zítra 00.15
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 20. 6. 2024 Svátek má Květa
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz