fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

88% 9398 hlasů
film / dobrodružný, mysteriózní, science fiction, Nový Zéland/USA, , 178 min., od 12 let
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Kinopremiéra v ČR 10.1.2002, DVD od 13.9.2002 Warner, Blu-Ray od 5.12.2012 Magicbox
3. nejhlasovanější

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2001, Oskar, Nejlepší kamera, Andrew Lesnie
2001, Oskar, Nejlepší hudba, Howard Shore
2001, Nominace na Oskara, Nejlepší film
2001, Oskar, Nejlepší vizuální efekty, Jim Rygiel , Randall William Cook , Richard Taylor , Mark Stetson


V TV televize po. 12.6. HBO 12.40, ne. 11.6. HBO (hr) 14.45Ukázka
02:20Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže. Jeden všechny přivede, do temnoty sváže.
Hlavním hrdinou je hobit Frodo Pytlík, který se ve své vlastní domovině zvané Středozemě dostal do samotného centra bitvy mytických proporcí. Bude muset během svého putování prokázat, že moc přátelství a individuální odvahy dokáže úspěšně čelit i těm nejničivějším silám temnoty. Frodova dobrodružství odstartuje dar jeho příbuzného Bilba. Od něj získá magický prsten, který Froda postaví do soboje se silami zla reprezentovanými krutovládcem Sauronem. Ten touží za každou cenu získat prsten, protože je pro něj zdrojem neomezené moci, jedině s jeho pomocí se mu může podařit zotročit lid Středozemě a stát se jeho neomezeným pánem. Ve snaze čelit Sauronovým temným plánům, se musí Frodo spojit se několika dalšími bytostmi. Vytvoří s nimi takzvané Společenstvo složené z jeho přátel, čaroděje, elfa, trpaslíka a dalších pomocníků, se kterými se vydá na cestu na jejímž konci doufají, že se jim podaří prsten jednou provždy zničit. Jejich cesta však prokáže, že nejenom magické prsteny, ale také sounáležitost všech živých bytostí mohou dokázat netušené věci. Musí však čelit nejen nebezpečím, která na ně číhají na územích ovládaných Sauronem, ale i rozkladné moci samotného prstenu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Naprosto úžasný film!!! Má vynikající obsazení. Skvělé vykreslení Hobitína a oproti knize má děj spád-Frodo se vydává dost ve spěchu na cestu a nečeká s tím léta. Jeden z mála filmů, kde je vidět vybrojování a co to obnáší. Gandalf a jeho souboj s Balrogem je skvělý. Zdá se mki tu jen trochu přehnaná role Arwen. V knize se sotva mihne, tady má dost zásadní podíl na záchraně Froda.
Všechny komentáře k filmu 183+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka, Česká stránka o filmu    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

<>Obrázek nenalezen<> Prsten zla se probudil a pokud nebude zničen, jeho majitel ovládne svět. Devět odvážných se vydává na nebezpečnou cestu.
Kdysi velmi dávno vykovali skřeti prsteny moci. Tři dostali elfové, sedm trpaslíci a devět lidé. Všichni však byli oklamáni Temným pánem Sauronem, který v zemi Mordor vykoval prsten, který všechny ostatní prsteny ovládal. S jeho pomocí chtěl ovládnout svět, v mohutné bitvě však by spojenou armádou lidí, elfů a skřetů poražen. Král Isildur však nedokázal kouzelný prsten zničit a ten ho později zabil a zmizel téměř na dva a půl tisíce let. Našel si tvora jménem Glum, ovládl ho a čekal. Když zlo zesílilo, rozhodl se prsten Gluma opustit a nechal se najít hobitem Bilbem Pytlíkem, který díky jeho moci přestal stárnout. <>Obrázek nenalezen<> Čím déle však prsten vlastnil a používal, tím více ho prsten ovládal. Když se Bilbo chystal oslavit stojedenácté narozeniny, rozhodl se vydat znovu na cesty a najít si místo k dokončení svých pamětí. Během oslavy se rozloučí s ostatními hobity a s pomocí kouzelného prstenu se stane neviditelným. Je připraven vyrazit, ale na naléhavou žádost čaroděje Gandalfa se vydá cestu bez prstenu. Z temné věže vyrazí devět černých jezdců, aby prsten našli a přinesli svému pánovi Sauronovi, který znovu buduje vojsko, se kterým by ovládl svět a nastolil vládu zla. Gandalf pošle Bilbova synovce Froda s prstenem do hostince u Skákavého koníka ve vzdálené vesnici Hůrka, a pak se vydá pro radu za svým učitelem, čarodějem Sarumanem. <>Obrázek nenalezen<> Ten se však přidal na stranu zla a Gandalfa zajme. Mezitím Frodo se svými kamarády Samem, Smíškem a Pipinem, kteří k němu cestou přidali, dorazí do Hůrky. Jen o vlas uniknou temným jezdcům s pomocí tajemného hraničáře přezdívaného Chodec. Ten je potom vede k elfovi Elrondovi, cestou jsou však opět napadeni temnými přízraky a Frodo je zraněn. život mu může zachránit jen elfský lék. Naštěstí se tu objeví elfka Arwen, která s umírajícím hobitem ujíždí ke svým lidem. V dramatické honičce se jí podaří uniknout černým jezdcům. Frodo se probudí v elfském sídle zvaném roklinka. Setká se tu nejen s ostatními druhy, ale také s Gandalfem, kterému se podařilo uprchnou Sarumanovi, a dokonce i se zestárlým Bilbem. Do Roklinky je svolána velká porada lidí, elfů a skřetů, která přes názorové rozdíly rozhodne, že prsten musí být zničen. <>Obrázek nenalezen<> To je však možné pouze tam, kde byl prsten zrozen, v ohni hory osudu, uprostřed Sauronovy pevnosti Mordor. Odvážný Frodo se nabídne, že tam prsten odnese. Nebezpečí je však příliš veliké a tak se mu jako jeho ochránci postaví po bok čaroděj Gandalf, trpaslík Gimli, elf Legolas, bojovník Boromir, hobiti Sam, Smíšek a Pipin a také Chodec, ve skutečnosti potomek gondorského krále Isildura Araragorn. Zrodí se Společenstvo Prstenu, které se vydává na nebezpečnou cestu plnou nástrah a nebezpečí.


O hercích

Elijah Wood
obrazek Je považován za jednoho z nejnadannějších herců své generace. Pozornost si získal už filmem Paradise, později sklidil velký úspěch svým výkonem v katastrofickém snímku Drtivý dopad. Dále hrál ve filmech jako Radio Flyer, Navždy mladý, "Dobrý" synek, Všude dobře, doma nejlíp, Avalon, nebo Návrat do budoucnosti II. Roku 1994 byl za svůj výkon v titulu The War prohlášen organizací NATO/ShowEast za Mladou hvězdu roku.

Ian McKellen
obrazek Hraje již čtyřicet let jak pro filmové tak pro divadelní publikum. Za tu dobu získal více než čtyřicet velkých hereckých cen. Původem je brit a filmoví diváci si ho pamatují z jeho nedávné role zloducha jménem Magneto ve stejnojmenné adaptaci comicsu X-Men.Jeho filmografie zahrnuje tituly jako Nadaný žák, Šest stupňů odloučení, Malá pistolnice Joe, Čas smyslnosti a mnoho dalších. Za snímek Gods and Monsters byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší výkon v hlavní roli, za televizní film Rasputin získal Zlatý glóbus za nejlepší výkon ve vedlejší roli, za výkon ve snímek Walter obdržel cenu Royal Television Performer of the Year, atd. Mnoho jeho divadelních rolí se stalo legendou. Hrál a produkoval klasické i nové kusy především v Royal Shakespear Company a v londýnském Royal National Theatre. Proslavil se také svými sólovými projekty Acting Shakespeare a A Knight Out. Na Brodwayi hrál Salieriho v Amadeovi (cena Tony) a roku 2001 se zde představil jako Edgar ve Strinbergově Dance of Death.

Viggo Moertensen
obrazek Hrál poprvé před kamerou v TV minisérii George Washington. Od té doby se ve světě filmových postav zapsal do povědomí diváků jako rebel se sklony k neočekávaně propukajícímu násilí. V protikladu k tomuto image napsal dvě knihy veršů a v současné době pracuje na třetí. Narodil se na newyorském Manhattanu, ale od dvou do jedenácti let žil v Jižní Americe. Byl ženatý s punkovou zpěvačkou exotického jména - Exene Cervenka.Hovoří také španělsky a dánsky. Obrazy, které v roli malíře vytvořil ve filmu Dokonalá vražda pocházejí z jeho štětce. Mohli jsme ho vidět ve filmech jako Tanec v temnotách, Psycho, G.I. Jane, Denní světlo, Portrét dámy, Albino Alligator, Boží armáda, Krvavý příliv, Americká yakuza, Bod varu, Carlitova cesta, Mladí Američané, nebo v jeho debutu Svědek, ve kterém hrál mladého amišského farmáře.

Sean Astin
obrazek Debutoval spolu se svou matkou Patty Dukeovou v televizním pořadu Please Don't Hit Me Mom, před filmovou kamerou pak dobrodružným filmem Rošťáci. Mimo jiné získal cenu na filmovém festivalu Fort Lauderdale za nejlepší herecký výkon v hlavní roli filmu Low Life. My jsme ho mohli vidět nejen v Rošťácích. ale také v titulech jako Léto na divoké řece, Skandál!, Odvaha pod palbou, nebo Válka Roseových. Začal také režírovat a za svůj krátký film Kangaroo Kurt byl nominován na Oscara. Režíroval několik epizod televizního seriálu Perversions of Science. Vystudoval historii, americkou literaturu a kulturu na fakultě UCLA.

Liv Tylerová
obrazek Viděli jsme ji například v dramatu Bruce Beresforda Němý svědek, v akčním filmu Michaela Baye Armageddon, dobrodružném kostýmním filmu Plunkett a Maclean, který se natáčel i u nás nebo v melodramatu Bernarda Bertolucciho Ukradená krása. Je dcerou rockového zpěváka Stevena Tylera. Původem newyorčanka strávila dětství v zákulisí koncertních sálů, protože její matka byla manažerkou nejrůznějších hudebních skupin. Že jejím pravým otcem není rocker Todd Rundgren, ale Tyler se dozvěděla až v devíti letech. Prosadila se jako manekýnka, proslavila se když si ji otec vybral do klipu své skupiny Aerosmith.

Billy Boyd
Pochází ze skotského Glasgow a začal hrát v televizním seriálu Inspektor Taggart, později se objevil v několika televizních titulech jako Soldiers Leap, Comming Soon, Chapter and Verse. Ve filmu debutoval snímkem An Urban Ghost Story. Hraje i na divadle, je úspěšný také jako hudebník (basa, bubny, kytara) a zpívá barytonem i tenorem.

Dominic Monaghan
obrazek Je v británii znám především z televize díky Hetty Wainthrop Investigates. Ve filmu debutoval rolí po boku Martina Sheena a Rutgera Hauera V nepřátelských vodách.Hraje i na divadle například ve hře The Resurrectionists.

Ian Holm
Je synem lékaře a divadlu se upsal během studia na Chigwell Grammar School. Hereckého vzdělání se mu dostalo na londýnské Royal Academy of Dramatic Art. Dnes je váženou osobností divadla, filmu i televize. Získal cenu BAFTA, cenu na festivalu v Cannes a byl nominován na Oscara, to vše za snímek Ohnivé vozy. My jsme ho mohli vidět ve filmech jako Ohrožení Britannicu, Robin a Mariana, Ježíš Nazaretský, Zloděj z Bagdádu, Vetřelec, Holokaust, Lupiči času, Tarzan, Na západní frontě klid, Jindřich V, Hamlet nebo Frankenstein. Nedávno u nás natáčel kostýmní thriller Z pekla. Na divadle často vystupoval s Royal Shakespeare Company, získal mimo jiné Evening Strandard Award za nejlepší herecký výkon v hlavní roli ve hře Jindřich V a The Homecoming, za kterou později také získal cenu Tony za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli, když v ní hrál na Brodwayi. Roku 1998 byl pasován na rytíře.

Orlando Bloom
Pochází z Velké Británie, v šestnácti letech se přestěhoval do Londýna aby se připojil k National Youth Theatre, začal studovat na British American Drama Academy a později na Guildhall School of Music and Drama. Objevil se v hrách jako Little Me, Peer Gynt, Mefisto, Tři sestry, Antigona nebo Strýček Váňa. Před kamerou debutoval snímkem Wilde a naši diváci ho mohou znát z televizního seriálu Vraždy v Midsomeru.

Christopher Lee
obrazek Celým jménem Christopher Frank Carandini Lee se narodil v Londýně a začal se objevovat na plátně už od roku 1947. Tehdy ještě jako člen herců na kontrakt pro Rank Organisation. Objevil se v úctyhodném množství rolí v divadelních hrách, v televizi i ve filmu. Před kamerou stál ve více než dvěstěpadesáti titulech. Hrál v angličtině, ruštině, italštině, francouzštině, němčině a španělštině. Nejvíce se proslavil rolemi Draculy a Sherlocka Holmese. Mezi režiséry se kterými spolupracoval se řadí jména jako Raoul Walsh, Joseph Losey, Orson Welles, Nicholas Ray, Michael Powell, Billy Wilder, Steven Spielberg, Joe Dante, John Landis, Tim Burton, nebo George Lucas. Objevil se v jedné epizodě televizní show Saturday Night Live roku 1978, která se stala třetí nejúspěšnější epizodou série. Lee je také ceněn jako špičkový filmový šermíř a je členem tří unií kaskadérů. Můžeme ho najít v Guinessově knize jako nejobsazovanějšího herce všech dob. Naši diváci ho mohli vidět ve filmech jako Letiště '77, Muž se zlatou zbraní, Blbouni, nebo Vlak smrti.

Cate Blanchettová
obrazek Vystudovala australský National Institute of Dramatic Art a pracovala na divadle po boku takových herců jako Geoffrey Rush nebo Gillian Jonesová. Byla Mirandou v Bouři, Ofélií v Hamletovi (nominace na Green Room Award), nebo Rose v Blind Giant is Dancing. My jsme ji mohli vidět v jednom z jejích nejslavnějších filmů Královna Alžběta za kterou dostala Zlatý glóbus a cenu BAFTA, dále v titulech jako Talentovaný pan Ripley, Oscar a Lucinda, nebo Cesta do ráje.

Sean Bean
obrazek Do povědomí diváků se dostal především rolí zrádného agenta v bondovce Zlaté oko. Dále jsme ho mohli vidět ve filmech jako Bouřlivé pondělí, Ronin, Anna Karenina, nebo Vysoké hry patriotů. Na divadle hrál se souborem Royal Shakespeare Company ve hrách jako Romeo a Julie, nebo Sen noci svatojánské.

John Rhys-Davies
Hraje před kamerou i na prknech, která znamenají svět již více než třicet let. Diváci si ho zapamatovali především díky jeho roli v prvních dvou dílech Indiana Jonese a později v televizním seriálu Cesta do neznáma.Dále jsme ho mohli vidět ve filmech Mušketýři na Harleyích, Zlatý poklad Herodese Velikého, The Company, The Company II: Oběti, Vesmírní křižáci. Zahrál si také v počítačové hře Wing Commander III. Na divadle hrál často s Royal Shakespeare Company.

O tvůrcích

Peter Jackson
obrazek Je léta fanouškem Tolkienovy poetiky. Narodil se na Novém Zélandu a svůj první celovečerní film Bad Taste - Vesmírní kanibalové natočil v průběhu několika let se svými přáteli za peníze rodičů. Jeden z jeho posledních snímků Nebeské bytosti byl nominován na cenu Silver Lion na filmovém mezinárodním festivalu v Benátkách a na cenu Akademie za nejlepší scénář. Mezi jeho další filmy, které jsme mohli spatřit jsou Braindead - Živí mrtví a Přízraky.

Fran Walsová
Spolupracuje s Jacksonem jako scenáristka od filmu Braindead - Živí mrtví.Má hudební vzdělání a vystudovala anglickou literaturu na Victoria University. Za scénář k filmu Nebeské bytosti, který spolu s Jacksonem napsala byla nominována na Oscara.

Philippa Boyensová
Tímto scénářem debutovala. Předtím psala divadelní hry. Od jedenácti je vášnivou čtenářkou Tolkiena.

Andrew Lesnie
Narodil se v Austrálii. Získal cenu Australian Film Institute za kameru filmu Doing Time for Patsy Cline. Za kameru filmu Babe získal A.C.S. Golden Tripod Award. Dále pracoval na filmech jako Temptation of a Monk, Spider and Ros, nebo Delikventi.

Howard Shore
Je zkušeným skladatelem filmové hudby. Pracoval na filmech jakoCrash, Proč kočka není pes, Sedm, Země policajtů, Ďáblův advokát, Někdo se dívá, Ed Wood, Al Pacino - Richard III, nebo Nebezpečný klient.

Podobné filmy

Chaos
(Chaos Walking) V roce 2258 byli kolonisté planety Nový svět postiženi stavem zvaným Hluk,...
dnes 20.00
Nova Cinema
Terminátor
(The Terminator) Z budoucnosti je do Los Angeles roku 1984 vyslán zabijácký stroj podobný ...
dnes 20.15
Prima Cool
Sedm statečných
(The Magnificient Seven) Když šerif nestojí na straně spravedlnosti a když obyvatelé maléh...
dnes 22.30
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 4. 6. 2023 Svátek má Dalibor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz