fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

81% 204 hlasů
film / komedie, science fiction, Československo, , 97 min.
Kinopremiéra v ČR 15.1.1971, DVD od 1.10.2004 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
07:18Hvězdy nelžou aneb česká filmová komedie o marných pokusech zabít krále, a astrologovi, který střídá těla častěji než ponožky.
Rozverná komedie s mnoha neočekávanými zápletkami a záměnami osob se odehrává v blíže neurčeném království, kam přijíždí státní návštěva - král sousedního státu. Incident, který má za následek vážné poranění vzácného hosta, přiměje krále, že se rozhodne zrušit armádu, která prokázala svou neschopnost. Generálové se ovšem okamžitě spiknou a chystají se svého krále odstranit. Ale jsou zde geniální poddaní - lékař, který transplantuje kterýkoliv orgán komukoliv, astrolog, který předvídá spolehlivě všechny katastrofy, a mnoho krásných a chytrých žen, které příslušně komplikují již tak zapletenou situaci...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Herecký výkon a kreace Ivy Janžurové v téhle crazy komedii jsou geniální. Mám rád tyhle sci-fi šílené komedie, kdy si (třeba jako v tomhle filmu) postavy vyměňují mozky bez sebemenších zdravotních zádrhelů, což umožňuje směřovat humor do jakýchkoliv poloh, kde by normální filmy beroucí v potaz vědu a logiku musely být velice omezené. Kéž by se něco takového točilo i dneska. S nadsázkou, s vynikajícími herci v každé pidiroličce a s šílenou originálností.
Všechny komentáře k filmu 17+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Pane, vy jste vdova!

obrazek
Když Bobo, velitel čestné jednotky, usekne nešťastnou náhodou ruku vzácnému hostu, rozhodne se král Rosebud IV. k ráznému kroku. Zruší armádu! Tak začíná česká bláznivá komedie, v níž se sci-fi prvky mísí s občas pořádně černým humorem. Hrdinou filmu je astrolog Hampl, který předpovídá budoucnost a zjistí, že se na krále chystá atentát... Ve svém horoskopu se však také dočte, že bude zabit, pak se stane dvojnásobnou vdovou a nakonec se ožení se svou sousedkou, herečkou Molly, ale současně si vezme i jejího snoubence, tajemníka Steinera. A protože hvězdy nelžou, všechno se do puntíku vyplní. Zásluhu na tom má především autor scénáře Miloš Macourek, který do příběhu dokázal dostat témeř neuvěřitelnou spoustu zápletek, záměn, omylů, intrik a kouzelně morbidního humoru. Mozek astrologa Hampla se na klinice profesora Somra stěhuje z jedné hlavy do druhé a v okamžiku, kdy do hry vstoupí umělá žena s tělem, které je věrnou kopií královy důvěrnice Eveliny Kelettiové, začíná neodolatelně zábavný zmatek nad zmatek.


Podobné filmy

Flubber
Robin Williams, vědecký génius a nenapravitelný sklerotik, objevil při jednom pokusu intel...
dnes 18.15
Nova Cinema
Krotitelé duchů
(Ghostbusters) Erin, Abby a Jillian se vydají vyřešit záhadu s dívkou ve starém domě. Jeji...
dnes 20.00
Nova Cinema
Příběhy obyčejného šílenství
Co to znamená „být normální“ ve světě plném bláznů? Česká koprodukční hořká komedie (2005)...
dnes 21.55
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 23. 6. 2021 Svátek má Zdeňka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz