fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

83% 173 hlasů
film / komedie, dobrodružný, Československo, , 85 min.
Kinopremiéra v ČR 1.3.1976, DVD od 1.2.2005 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:47I v ospalém městečku se dají zažít báječná dobrodružství. Kamarádi Tomáš a Hubert jsou totiž ohromně vynalézaví.
Tři nerozluční kamarádi - Tomáš, Jožka a tulák Hubert žijí v poklidném městečku Levín počátkem století. Tomáš žije u energické tety Apoleny a strýce Václava, kterým pořádně koření život. Jemu zase dělá naschvály bratranec Štěpán, žalobník a zlomyslný kluk. Po pozdním příchodu a následném trestu před celou třídou se Tomáš rozhodne získat odměnu pro nejlepšího žáka. Začne od spolužáků za různé protislužby dostávat pochvalné lístečky, ale pořád jich má málo. Za pomoci Huberta vniknou s Jožkou do ředitelny, kde se zásobí lístečky. Na školní slavnosti ale kluci svým vítězstvím vzbudí poprask a jsou ředitelem a učitelem Lopatou a zamčeni v kabinetě, než se rozhodne, co s nimi bude dál. Hubert jim však pomůže ven a všichni se rozhodnou pro útěk na místní hrad Pokštejn. Cestou hodí své šaty do řeky, aby vzbudili zdání, že se utopili. Druhý den je v městečku poprask - utopili se tři kluci a navíc někdo vyloupil místní záložnu! Kluci na hradě najdou poklad - ale jak to, že jsou v něm současné peníze?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tom Sawyer se může jít tak akorát zahrabat, jelikož tenhle film si stejně jako Tomáš uvázal jednu ruku za záda a tou druhou původní originál pěkně zmydlil. Obvykle různé napodobeniny nebo předělávky originálu končí katastroficky, tady se ale stala přesně opačná věc. Původní Tom Sawyer v originálním podání, jeho zdlouhavé "dobrodružství", které mě ani trochu nebavilo a k tomu ještě tak pitomě vykonstruovaná krajina mi přímo lezli krkem, tohle ale byla krásná podívaná. Nemůžu si pomoct, ale čím jsem starší tím se mi tento film líbí víc a víc a užívám si každou jeho vteřinu. Tak jako k Vánocům neodmyslitelně patří Tři oříšky pro Popelku, tak stejně neodmyslitelně pro mě k létu patří Páni kluci.
Všechny komentáře k filmu 30+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Páni kluci

<>Obrázek nenalezen<> Levín je malé a poklidné městečko počátku století, kde žije řada svérázných lidiček. Právě tady prožívají svá klukovská léta tři nerozluční kamarádi. Tomáš, tulák Hubert a Jožka. Tomáš žije u energické tety Apoleny a shovívavého strýce Václava. Možná by rád přišel do školy včas, ale cesta je plná lákadel a překážek. Nejprve je to tetina spíž plná dobrot, potom musí čekat až mu strýc donese aktovku a nakonec se ještě popere s Hubertem kvůli spolužačce Blance, kterou tajně miluje. K radosti škodolibého bratrance Štěpána ho tedy čeká výprask za pozdní příchod. Potrestaný, ale nepokořený Tomáš se rozhodne, že získá odměnu pro nejlepšího žáka. <>Obrázek nenalezen<> A to přesto, že nemá jediný pochvalný lísteček, které už od začátku roku rozdává učitel Lopata. Nejprve se snaží získat lístečky různými úskoky a výměnným obchodem s ostatními spolužáky, když však vidí, že to nestačí, vleze s pomocí Huberta a Jožky do ředitelny, kde se štědře dozásobuje lístečky všech barev. Svým vítězstvím v soutěži o nejlepšího žáka tak vzbudí na slavnosti patřičný poprask. Po krátké chvíli triumfu se však Tomáš i Jožka ocitnou v zajetí Lopaty a pana řídícího, kteří je zamknou v kabinetě, než se rozhodne co dál. Naštěstí je tu Hubert a tak kluci nečekají a dají se na útěk.
obrazek
Zásobí se jídlem a vydají se místní hrad Pokštejn, kde je podle pověsti ukryt velká poklad. Cestou hodí své šaty do řeky a Tomáš se zasnoubí s Blankou polibkem. Další den je městečko vzhůru nohama. Někdo vyloupil místní záložnu a navíc se utopili tři chlapci. Jak tohle všechno dopadne?


Podobné filmy

Looney Tunes: Králíkův útěk
(Looney Tunes: Rabbits Run) Začíná hon na velmi vzácnou květinu, která dokáže zneviditelni...
dnes 06.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Noc v muzeu: Tajemství hrobky
(Night at the Museum: Secret of the Tomb) Kouzelná deska z faraonské hrobky v newyorském m...
dnes 11.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Robinsonovi
(Meet the Robinsons) Sirotek Lewis je geniální chlapec, a tak trochu malý vědec, který neu...
dnes 14.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 4. 7. 2020 Svátek má Prokop
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz