fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

69%
film / dobrodružný, komedie, USA, , 88 min.
Paulie

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:59Rodinná komedie o papouškovi, který vypráví svůj životní příběh vrátnému v budově společnosti dr. Reingolda, jenž s ním experimentuje.
Titulním hrdinou rodinné komedie je inteligentní papoušek Paulie, který se naučil mluvit. Vypráví svůj životní příběh ruskému emigrantovi Míšovi, vrátnému v budově společnosti dr. Reingolda, jenž s Pauliem experimentuje. Když byl ještě malé ptáče, darovali ho holčičce Marii, která neuměla správně vyslovovat. Velice se spřátelili, jenže když se rodina Alweatherových později stěhovala do Los Angeles, Paulieho sebou nevzala. Prý proto, že malá Marie nedokáže rozlišit fantazii od skutečnosti a tvrdí, že její ptačí kamarád skutečně mluví. Papoušek pak postupně vystřídá několik dalších majitelů a prožije s nimi celou řadu dobrodružství, než se z východního pobřeží dostane až do Los Angeles. A protože je nejen chytrý, ale taky má pro strach uděláno, nemusíte se o něho bát. Paulie si vždycky nějak poradí...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Papoušek Paulie je opravdu moc pěkný rodinný film ;-) Vypráví příběh o holčičce, o níž si myslí, že má velkou představivost a nikdo jí nevěří, že její papoušek opravdu dokáže mluvit. Proto když se stěhují pryč, papouška nevezmou s sebou. Ale ten to nevzdává a chce holčičku najít. Jestli se mu to povede a co všechno během té cesty zažije, to už se dozvíte ve filmu. Konec Vám prozrazovat nebudu. I když si ho asi dokážete tipnout ;-) Mohu film vřele doporučit! :thumbsup:
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Papoušek Paulie

<>Obrázek nenalezen<> Paulie je papoušek. Mluvící papoušek, který je zavřený v kleci ve vlhkém sklepení jednoho výzkumného zařízení. Když o jeho zdraví projeví obavy zahořklý ruský akademik Míša Viljenkov, jehož sen o svobodném světě skončil podřadnou prací ve vrátnici tohoto ústavu, vypráví mu papoušek o svém osudu. O tom, že životní láskou se mu stala jeho malá majitelka, milá holčička Marie. Kdysi jí pomohl vyléčit její koktání a ona si ho nesmírně oblíbila. Jenže její rodiče dali papouška pryč, protože se domnívali, že její náklonnost k malému opeřenci a fantazírování o tom, že papoušek mluví, narušují její zdravý vývoj. <>Obrázek nenalezen<> Paulie však nepatří k těm, kteří by se dali tak snadno odložit. Rozhodl se najít svou Marii za každou cenu a nezastavil ho ani fakt, že se rodina přestěhovala na druhý konec země. Vydává se za ní a během své cesty potkává různé lidi. Majitele zastavárny Artieho a stárnoucí vdovu Ivy, která mu pomůže zjistit, že se rodina odstěhovala do Los Angeles, souhlasí, že ho odveze ve svém starém voze, cestou však zemře. Ignacia, který vlastní malý stánek s mluvícími papoušky a kde se Paulie zahleděl do papouščí dámy s moc pěkným peřím, i drobného zlodějíčka Bennyho, který dostal Paulieho do současné nepříjemné situace. <>Obrázek nenalezen<> Jeho vinou se totiž Paulie ocitl ve spárech ctižádostivého vědce dr. Reingolda, přesvědčeného, že s pomocí Paulieho schopností může dosáhnout akademických poct. Chtěl papouška oklamat falešným slibem, že mu pomůže najít Marii, ten však jeho lež odhalil a odmítl mluvit a říkat cokoli jiného než klasické papouškovské "chtít. sušenku", což vedlo k tomu, že ho Reingold uvěznil ve sklepě, kde ho nakonec našel Míša. A ten je teď možná jediný, kdo Pauliemu může pomoci. Pustit ho na svobodu a umožnit mu tak shledání s Marií.


Podobné filmy

Spiklenci
(Associate) Whoopi Goldberg si otevřela firmu s neexistujícím společníkem a dokázala, že j...
dnes 10.55
Nova Cinema
Velký den slečny Pettigrewové
(Miss Pettigrew Lives for a Day) Slečna Pettigrewová nastoupí u známé a bohaté zpěvačky De...
dnes 13.10
Nova Cinema
10 pravidel jak sbalit holku
Nadaný, ale nesmělý Matouš Ruml žije se svými kamarády v pronajatém bytě a jeho největší l...
dnes 15.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 30. 5. 2024 Svátek má Ferdinand
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz