fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

77%
film / drama, komedie, romantický, thriller, USA, , 138 min., od 11 let
A Few Good Men

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1992, Nominace na Oskara, Nejlepší film


V TV televize čt. 22.2. Sky Movies Greats HD 12.45, so. 24.2. Stopklatka TV 20.00
Sky Movies Greats HD 12.45
Stopklatka TV 20.00
Ukázka
02:51Tom Cruise a Jack Nicholson jako protivníci v případu vraždy, která zásadně změní jejich životy.
Poněkud lehkomyslný, začínající ambiciózní vojenský právník Daniel Kaffee má před sebou první složitější případ. Prokuratura jej pověřila obhajobou dvou vojáků z americké základny Guantanamo na Kubě, kteří byli obviněni z vraždy svého kolegy Santiaga. Má při tom po svém boku kamaráda, poručíka Sama Weinberga i energickou kolegyni, kapitánku JoAnne Gallowayovou. Případ se zdá na prvý pohled poměrně jasný. Kaffee chce klientům doporučit, aby se přiznali, a vymoci pro ně co nejnižší trest. Při rozkrývání motivů a zákulisí činu se ale ukáže, že tu něco dost důležitého nehraje. Aniž si to uvědomí, najednou proti němu stojí velitel základny, až démonický plukovník Jessep, člověk s bezchybným vojenským rejstříkem a styky na nejvyšších místech. Začíná nerovná hra..
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Páni, to byl příběh. Nemá cenu se rozepisovat o jednotlivých postavách, ale co, pojďme udělat výjimku. V hlavní roli advokáta se nám představil trochu naivní a se smyslem pro zlehčování herec Tom Cruise. Kluk, co si myslí, že případ dokáže vyřešit beze svědků a bez dalšího rozsáhlejšího zajímání se o případ. Pravý opak reprezentuje Demi Moore. Ambiciózní žena, která je pečlivá, svědomitá a z lidí se snaží dostat maximum, bez ohledu na to, jak moc je daný případ nereálný. Trojici uzavírá Jack Nicholson se svým vyhřátým místečkem poblíž Kuby. Zkušený armádní příslušník, který má své pevné názory a na ty se mu nesmí sáhnout, jinak bude zle. A právě tato trojice si spolu pěkně zatančí u soudu. Celou dobu jsem nahlížel na film takovým způsobem, že jsem se zastával pachatelů, kteří jen plnili rozkaz. Stejný názor mám i po skončení filmu ale přidal se k němu ještě jeden. A ten plyne z jedné z řečí posledně předvolaného svědka. My, co ráno vstaneme a máme kolem sebe všechno potřebné, my co se večer přikryjeme teplou přikrývkou, my co jsme bídu, strach a válku nezažili, si hodláme hodnotit ostatní, co se s takovým terorem jako je válka setkávají každý den. Přijde mi to zkreslené. Nicméně spravedlnost musí být za každých okolností. Tento film se vyznačuje spoustou dialogů, ale ani o jednom nemohu říci, že bych se při něm nudil nebo snad neposlouchal. Vrcholem je jednoznačně závěr s velkým Z.
Všechny komentáře k filmu 19+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Pár správných chlapů

Dva vojáci z americké základny Guantanamo Bay na Kubě jsou obviněni z vraždy svého kolegy. Případ se zdá nadmíru jasný. Vojenská prokuratura svěří obhajobu obou obviněných poručíku Kaffeemu, mladému ambicióznímu právníkovi, který proslul mimořádně rychlým mimosoudním vyřizováním svých případů. Kaffee chce svým klientům doporučit, aby se přiznali a vymoci jim co nejnižší trest. Kapitán Gallowayová, pověřená dohledem nad celým případem, je však jiného mínění. Domnívá se, že oba obvinění pouze vykonali rozkaz svého velícího důstojníka. Víra ve vlastní profesionální schopnosti a fakt, že jeho dohližitelem je krásná mladá žena, přesvědčí Kaffeeho, aby se pokusil o nemožné. Rozhodne se dokázat nevinu obžalovaných i proti jejich vůli. Ví, že podstupuje nesmírné riziko. Musí sehnat potřebné důkazy a především se otevřeně postavit veliteli základny Guantanamo, plukovníkovi Jessepovi, člověku s bezchybným vojenským rejstříkem a styky na nejvyšších místech.


Podobné filmy

Divoši
(Savages) V nablýskaném kalifornském přímořském městečku dva nejlepší kamarádi s úspěchem ...
dnes 22.35
Nova Cinema
Příšerky útočí
(Critters Attack!) Drea a její bratr Filip žijí v domě strýce Louise, který pracuje jako p...
zítra 01.20
Nova Cinema
Poldové
(Cop Out) Policista Bruce Willis byl i se svým kolegou po zpackaném zásahu proti drogovému...
zítra 03.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 20. 2. 2024 Svátek má Oldřich
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz