fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

65%
film / komedie, USA, , 113 min., od 12 let
The Dream Team

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:18Americká komedie o čtveřici bláznů, kteří se musí vypořádat nejen s New Yorkem, ale také s vrahy, kterým se náhodou připletli do cesty.
Pacientům psychiatrické kliniky změna prostředí a trocha čerstvého vzduchu neuškodí. Ale nesměli by se stát svědkem vraždy a jejich lékař je ve smrtelném nebezpečí!
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu V hlavní roli se představí Michael Keaton. Ten je spolu s blázny Henrym, Jackem a Albertem zavřen v psychiatrické léčebně, kde na ně dohlíží doktor Weitzman. Jeden z bláznů si myslí, že je Bůh, druhý si myslí, že je hlavní hygienik a třetí - no, blázen do baseballu. Jednoho krásného dne je jim povoleno jet s doktorem do New Youku na baseballový zápas. Jenže doktor se stane svědkem vraždy, je zraněn a hrozí mu smrtelné nebezpečí. Čtveřici bláznů se podaří ho zachránit - i za cenu toho, že jeho kolegy zavřou do blázince.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Parta snů

obrazek
Hrdiny zábavného příběhu, postaveného na otázce, kdo je tedy vlastně blázen, jsou čtyři pacienti psychiatrické kliniky v New Jersey. Billy Caufield se jeví na první pohled skoro normální, má však velký problém, protože nedokáže kontrolovat svůj hněv, když musí jednat s idioty a hlupáky, což jsou bohužel podle jeho názoru všichni ostatní. Bývalý pošťák Henry Sibersky žije v utkvělé představě, že je také lékařem, bývalý reklamní manažer Jack McDermott trpí plně rozvinutým mesiášským komplexem a žije s představou, že k němu promlouvá Ježíš.
obrazek
Benjamínkem party je mladý Albert Ianuzzi, televizní maniak, žijící zcela v zajetí televizního vysílání. Tyto čtyři pacienty má na starosti doktor Weitzman, který dojde k názoru, že jeho věčně se hašteřícím pacientům a napjaté atmosféře ve skupině by mohla prospět trocha čerstvého vzduchu a změna prostředí. Vydá se s nimi proto do New Yorku na baseballový zápas. Cestou však Albert potřebuje na záchod, a tak je nutno zastavit. Toalety u bezínové pumpy jsou však rozbité, a tak se Albert s doktorem Weitzmanem rozhodnou zaskočit za roh. Tady se však doktor stane náhodným svědkem vraždy, kdy dva policisté zastřelí svého kolegu. Než stačí lékař zmizet, vrahové ho dostihnou a zneškodní ranou do hlavy.
obrazek
A tak se nakonec lékař ocitne v sanitce, která ho odveze do nemocnice, zatímco jeho čtyři pacienti sedí v dodávce uprostřed jedné z nepříliš bezpečných čtvrtí New Yorku. Když zjistí, že jsou sami, rozhodnou se jít si každý po svém. Billy vyhledá svou bývalou přítelkyni Riley, aby se pokusil zachránit jejich vztah bez ohledu na to, že ona už má nového přítele, Henry skončí v baru, Jack se pokusí pronést vášnivé kázání k masám a Albert uvízne u první výkladní skříně obchodu s elektronikou, kde strnule hledí na obrazovky vystavených televizorů. Protože nejsou schopní zvládnout nástrahy života sami, sejdou se všichni čtyři, aby se poradili, co dělat.
obrazek
Billy si uvědomí, že Albert ví, co se stalo doktoru Weitzmanovi a když se mu podaří z Alberta vymámit odpověď, dojde mu, že je lékař v nebezpečí. A nejen on, oba vrazi, kteří se chystají definitivně umlčet jediného svědka, jsou totiž policisté, kteří shodou okolností dostanou na starosti případ čtyř bláznů, kteří údajně napadli a zranili svého lékaře. A tak svérázné čtveřici hrdinů nezbývá než překonat své handicapy, začít spolupracovat a místo věčného hašteření se pokusit zachránit sebe i doktora Weitzmana.


Podobné filmy

Růžový panter
(The Pink Panther) Jeden z nejslavnějších diamantů světa ohrožen! Zachránit jej může jen j...
dnes 14.05
ČT1
Brácha za všechny peníze
Mladší bráška ochotně zařídí vše - i maléry! Česká komedie (1978). Hrají: R. Čada, M. Reif...
dnes 18.15
Nova Cinema
Černí baroni
... aneb Válčili jsme za Čepičky. Jedna z nejúspěšnějších komedií 90. let podle knihy Milo...
dnes 20.10
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 23. 4. 2024 Svátek má Vojtěch
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz