fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

drama, Československo, , černobílý

Režie:
Herci: , , , , , více...

Podle posledního přání umírající matky odchází R. Wanka do kněžského semináře. Jeho církevní závazek však musí svést boj s dávnou láskou k J. Štěpničkové...
Příběh mladého muže Vojtěcha Dvoreckého, jenž se na přání své umírající matky stane knězem. Učiní tak i přesto, že zarmoutí srdce milované dívky Frantiny. Dívka se nakonec rozhodne provdat za Vojtěchova otce, mlynáře Dvoreckého. Jejich sňatku Vojtěch požehná, neboť on si zvolil cestu k Bohu.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Páter Vojtěch

Vojtěchova milá Frantina odjíždí za prací do Prahy. Vojtěch slíbí své umírající matce, že se stane knězem. Jeho bratr Karel má zdědit mlýn. Při posvícení však napadne slabého Josífka a potom prchne ze vsi. S neznámým tulákem se skrývá v lomu. Při odstřelu kamene v lomu tulák zahyne a Karel vymění jeho doklady za své. Vojtěch v semináři stále myslí na Frantinu. Ta se po čase vrátí do rodné vsi a najde nový domov u Vojtěchova otce ve mlýně. Vojtěch je zatím vysvěcen na kněze a po návratu domů zjistí, že Frantina se za mlynáře provdala. Vojtěch stále Frantinu miluje, odolá však svému pokušení přesto, že s ní bývá ve mlýně sám. Vrací se i zpustlý Karel a žádá po otci peníze. Otec ho chce násilím vyhnat a omylem udeří Frantinu sekerou. Vojtěch odjíždí a umírající Frantina mlynáře ujistí, že děcko, které se jí narodilo, je jeho. Za čas se Vojtěch vrací do rodného mlýna za otcem a jeho dítětem.


O filmu

Zvukový přepis stejnojmenného románu Jana Klecandy z roku 1936 je návratem Martina Friče k látce, kterou zpracoval pod identickým názvem už v roce 1928, tedy v éře němého filmu. Šlo o jeho režijní debut, do hlavní role tehdy obsadil Karla Lamače. Ladislav H. Struna hrál v obou verzích tutéž postavu, Karla.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 12. 5. 2021 Svátek má Pankrác
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz