fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

43% 545 hlasů
film / thriller, akční, USA, , 90 min., od 12 let
The Patriot
DVD od 1.11.2002

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:01Záhadný virus v rukách nepovolaných zabíjí tisíce lidí...
Ve městě, postiženém smrtícím virem, je každá vteřina drahá. Rančer v podání Stevena Seagala je nebezpečnou infekcí sám nakažen, přesto o záchranu všech nepřestává bojovat.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tak takhle moc akční film navíc se Segalem jsem ještě neviděla. Film je asi tak akční jako Telletubies, no možná o trochu více, ale díl, kde padají ze židlí a kompostují to tuším plně vyrovná. Jedná se tak o naprosto nudný, duchaprázdný, neakční film, ve kterém je leda tak solidní hudební kulisa.
Všechny komentáře k filmu 13+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Patriot

obrazek
Bezpečnost Spojených států ohrožují nejen teroristé z východu, ale také domácí militantně extremistické organizace. Jednu z nich agenti FBI obklíčí na farmě v Montaně. Její fanatický šéf je připraven napadnout Spojené státy smrtelně nebezpečnou biologickou zbraní a když je zřejmé, že se jim nepodaří uniknout, odhodlá se fanatik k akci. Jeho plán však nevyjde přesně tak jak si představoval, protože biologická látka zmutovala a protijed, kterým se útočníci chtějí chránit otravu neléčí, pouze zpomaluje její průběh. Zanedlouho se začnou projevovat první příznaky hromadné nákazy mezi obyvateli malého městečka a zkáza se zdá neodvratná. Jenže jedním z lékařů, kteří tu žijí a provozují praxi je také Wesley McClaren, který žije nedaleko městečka se svou malou dcerou Holly.
obrazek
A právě oni dva se pro budoucnost městečka stávají jedinou nadějí, protože Wesley je špičkovým odborníkem v oboru imunologie a biologických zbraní, který často pracoval pro vládu na tajných úkolech a jeho dcera je nějakého neznámého důvodu jedinou osobou v městečku, která se zdá vůči nákaze imunní. To samozřejmě neujde vůdci extremistů, který se zmocnil zdravotního střediska a nutí své věrné, aby urychleně vyvinuli novou protilátku. Když objeví Holly, rozhodně se ji zabít a její krev použít k výrobě protilátky. Naštěstí je Wesley nejen výborným imunologem, ale také mistrem bojových umění, takže se mu podaří Holly zachránit a uprchnout z města. Ukryjí se v domě Hollyina indiánského dědečka, kde se Wesley společně s Annou, také lékařkou, pouští do boje s nebezpečím.
obrazek
Za dramatických okolností se jim podaří uprchnout před extremisty a hluboko v horách proniknout do přísně střeženého podzemního vojenského komplexu, kde se pokusí odhalit tajemství protilátky pomocí klíče, který se skrývá v krvi Holly a jak se zdá také Anny a Wesleyho. Pracují ve dne v noci, ale zdá se, že jejich snaha je marná. Jeden po druhém umírají vojáci v podzemním komplexu, jeden po druhém umírají obyvatelé městečka.


O hercích

Steven Seagal
Narodil se roku 1951 v Detroitu, USA. V sedmnácti letech odjel do Japonska, aby se zdokonalil ve všech bojových technikách, především v karate. V Japonsku pobyl 15 let a roku 1976 si zde otevřel jako první cizinec vlastní školu. Roku 1984 se vrátil do USA a založil školu bojových umění.
Před filmovou kamerou debutoval v akčním thrilleru Nico / 1988 /. Komerční úspěch tohoto filmu mu zajistil uplatnění v Hollywoodu. Velmi rychle se prosadil jako hvězda akčních filmů, na kterých se jako šéf vlastní produkční společnosti Streamroller Productions sám finančně podílí. Filmy: "Muž s cejchem smrti" / 1990 /; "Nemilosrdná spravedlnost" / 1991 /; "Přepadení v Pacifiku" / 1992 /; "Aljaška v plamenech" / 1994 /; " Přepadení 2: Temné území" / 1995 / a další.

O tvůrci

Dean Semler
Tento rodák z Austrálie debutoval jako režisér filmem "Firestorm". Získal Oscara za kinematografii k filmu "Tanec s vlky". Je režisérem filmů: "Vodní svět"; "Tři mušketýři"; "Poslední akční hrdina"; "Mladé pušky" a dalších.

Podobné filmy

Černočerná tma
(Pitch Black) Posádka i pasažéři kosmické lodi ztroskotali na neznámé planetě. Žádné stopy...
dnes 23.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Zlověstné ticho
(Dead Silence) Jamie je šťastně ženatý. Jednoho dne objeví přede dveřmi tajemný balíček be...
zítra 01.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Šílený Max a Dóm hromu
(Mad Max Beyond Thunderdome) Expolicista Mel Gibson se snaží zachránit zbytky již téměř mi...
zítra 03.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 4. 8. 2020 Svátek má Dominik
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz