fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

71%
film / thriller, krimi, Česká republika, , 101 min., od 15 let
Kinopremiéra v ČR 28.3.2002

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
06:05Lehce nezávislý film o těžkých závislostech.
V domě, kde bydlí mladík jménem Jakub, dojde k tragédii. Zahynula jeho sousedka, a jak se později ukáže, i celoživotní láska Věra. Jakub, který se s přítelem Radkem zabývá občasným prodejem a častým užíváním drog, je přesvědčen, že za její smrt a patrně i znásilnění je zodpovědný jistý "Pexeso", bohatý muž zabývající se všemi druhy nezákonného obchodu. V den dívčiny smrti nechal zfetovaný Jakub odevzdat Pexesovi zásilku drog Věrou /netušící o jaký balíček jde/ v jejím bytě. Jakub je zoufalý, že sám poslal k Věře domnělého vraha. Jakub, neustále zápasící s drogovou závislostí, se rozhodl, že smrt dívky, k níž upíral naděje v budoucnost, pomstí.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Scenar dobre slape, nuda len minimalna, kulisy dobre, a Jan Dolansky je talent, akurat sa mu cudujem, ze sa nechal zlanarit aj do Babovredov. 58 %
Všechny komentáře k filmu 37+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální česká stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Perníková věž

obrazek
Opatří si pistoli a snaží se zjistit, kde se Pexeso pohybuje. Před barem do kterého Pexeso chodívá je jím překvapen a při rozhovoru s ním se dozvídá, že v inkriminovaný den byl u Věry jeho bratr, který přijel na pár dnů do republiky. Také se dozví, že Pexesův bratr znovu přijede na večírek, při příležitosti otevření nočního klubu "ZOO", kterého jsou Pexesové majiteli. Jakub se rozhodne, že svou pomstu uskuteční právě tam. Vtipný a stále lehce "nafetovaný" kamarád Radek sežene pro tu příležitost kradené auto opatřené velkým stříbrným nápisem, stejně "nenápadné" a nevhodné jako většina věcí, které mladíci provádějí. Důležitou roli hrají v příběhu i soused se sousedkou, kteří ze svých ušáků u stále zapnuté televize glosují děj, jenž se za dveřmi jejich nudného života odehrává. Po pohřbu Věry dochází k další roztržce Jakuba s rodiči a už nadchází večer, kdy Jakub přichází do "ZOO" naplnit akt své pomsty.

obrazek
Večírek je maškarní, a jak se vzhledem k názvu klubu sluší, většina přítomných je v maskách zvířat. Jakub v masce gorily /po důkladné prohlídce ochrankou u dveří/ vchází do bizarního prostředí "ZOO" a po řadě problémů se nakonec ozbrojuje ukrytou pistolí. Je tu vyvrcholení večírku a na pódium přicházejí vyhlásit nejkrásnější "dívku-zvíře" do té doby zamaskovaní "Pexesové". Jakub se rozhodne. Dochází k neuvěřitelnému zmatku, který způsobí jeho střelba. Výstřely však nakonec úmyslně minou cíl. Probíhá předem pečlivě promyšlený útěk. Jakub zahodí masku opice za tajný východ a v jiné masce sám posílá pronásledovatele po falešné stopě. V poslední chvíli se dostane ven z klubu k připravenému autu s Radkem za volantem. Za ujíždějícím autem několikrát vystřelí ochranka, která i s "Pexesy" vybíhá před vchod klubu, což vyústí v další tragickou událost. Policisté mezitím zjistili, že Věra nebyla znásilněna - přišla o panenství!

obrazek
Jakub skrývající se před "Pexesy", kteří zjistili, že oním mstitelem byl on, při náhodném pohledu do jednoho okna protějšího domu pochopí, že je již delší dobu kýmsi sledován dalekohledem. Vypraví se na návštěvu ke svéráznému invalidnímu muži, jehož zálibou je sledovat dění za okny protějšího domu. Jakub doufá, že by muž mohl dokázat svým svědectvím vinu Pexesova bratra na smrti Věry. Ptá se invalidy jestli viděl v den předpokládané Věřiny smrti podezřelého muže u ní v bytě. Velkým překvapením pak končí pátrání po viníkovi smrti jeho nenaplněné lásky. Jakub odjíždí k jezeru, u kterého zažíval šťastné chvíle dětství po boku Věry a příběh se blíží k osudovému rozuzlení. Sousedé dál probírají svá banální témata u zrnícího televizoru. Hladina jezera je klidná.


O hercích

Jan Dolanský
Narodil se 14. února 1978 v Hradci Králové, kde vystudoval základní školu. Ve 14 letech odešel do Prahy, kde nastoupil na Státní konzervatoř - hudebně dramatický obor. Po šesti letech začal hostovat v pražském divadle Komedie, kde působí dodnes. Z divadelních rolí můžeme jmenovat například: ve hře Toma Stopparda Arkádie, v Shakespearově Snu noci svatojánské, Kupci benátském, Zkrocení zlé ženy a v Ostrovského hře Les. V šestnácti letech natočil s režisérem Jaroslavem Dudkem televizní seriál Aneta (ČT). V současné době natáčí s J. Svobodou televizní film Udělení milosti se zamítá. Role Jakuba v Perníkové věži režiséra Milana Šteindlera je první z velkých filmových příležitostí, jak sám dodává. K jeho zálibám patří snowboarding. Můžeme ho vidět mimo jiné i v pražské ZOO ve výběhu nosálů.

Radek Kuchař
Narodil se 22. listopadu 1978 v Praze. Po absolvování devítileté školní docházky studoval Státní konzervatoř v Praze obor hudebně dramatický. Dva a půl roku (1990) moderoval dětský pořad Klub kečup.

Michal Dočolomanský
obrazek Narodil se 25. března 1942 v Něděci (nynější Polsko). Vystudoval Vysokou školu múzických umění, katedru herectví v Bratislavě. Po skončení studia nastoupil v roce 1964 do činohry Slovenského národního divadla. Během své dlouholeté herecké činnosti vytvořil bezpočet televizních inscenací, filmových a divadelních rolí. Například Adéla ještě nevečeřela nebo Tajemný hrad v Karpatech. Z divadelních rolí můžeme jmenovat například Per Gynt (Ibsen), Na skle malované (E.Bryll a K. Gärtnerová), Brouk v hlavě (G. Feydeau), Veselé paničky windsorské (W. hakespeare) a mnoho dalších.

Sylva Legnerová
obrazek Narodila se 5. března 1952 v Olomouci, v operní rodině a od malička, jak sama říká, byla praštěná divadlem. Není tedy divu, že herectví vystudovala. Prvním angažmá bylo Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích, kde strávila deset let, zahrála si spoustu krásných rolí od Julie až po Sally z Cabaretu. Stačila se vdát a povila první dceru. Následovalo divadlo F.X.Šaldy v Liberci, kde shodou okolností zůstala také deset let a nejraději vzpomíná na Sex noci svatojánské Woodyho Allena. V Liberci se jí narodila druhá dcera. Když jí přestalo bavit být oblastní umělkyní, přijala nabídku spolupráce v publicistice České televize. Po dvou letech přešla do televize Nova, také do publicistiky, kde je dodnes. Její druhá dcera Sabina hraje ve filmu malou Věrku.

Vladimír Marek
obrazek Narodil se 6. srpna 1951 v Praze. Vystudoval DAMU, loutkářská katedra. Absolvoval v roce 1973. V letech 1973 -91 působil v divadle Drak v Hradci Králové, kde vytvořil přes 60 rolí. Od roku 1991 působí v divadle Na Zábradlí v Praze. V divadle vytvořil role například: Pokušení, Kafkovo Brno, Silná v zoologii, Naši Furianti, Revizor, Jádro věci atd.

Vítězslav Jandák
obrazek Narodil se 8. března 1947 v Praze. Vystudoval DAMU obor herectví v Praze. Absolvoval v roce 1970. Je ženatý, má dvě děti. V letech 1969 - 1977 byl v angažmá Divadle na Zábradlí, v letech 1977-91 Filmová studia Barrandov - herecký soubor. V letech 1980-89 působil v Laterně Magice.

O tvůrcích

Milan Šteindler
obrazek Po absolutoriu střední výtvarné školy pracoval několik let jako asistent režie ve Filmovém studiu Barrandov a zároveň působil v proslulém nonkonformním divadle Sklep, které spoluzaložil v r. 1971. Posléze vystudoval filmovou režii na pražské FAMU. V letech 1986 - 1988 byl členem herecké skupiny Ctibora Turby, s jejímž představením Deklaunizace hostoval v divadlech ve Švýcarsku, NSR a Itálii. Působí jako režisér, scénárista a herec.

Martin Němec
obrazek Podílel se na mnoha dalších albech Báry Basikové, Jana Sahary Hedla a Petra Koláře, většinou i jako producent. Je autorem cyklu skladeb pro mezinárodní archiv scénické a filmové hudby Arcadia cosmos library a je zastoupen i na několika CD Fontana cosmos library.Oceněn dvakrát zlatou Bratislavskou lyrou (1990). Osobnost roku (1990), dvakrát prémie Českého hudebního fondu (1993), Cena Rockfestu, Objev roku, Deska roku atd. Autor scénáře k celovečernímu filmu Tma, oceněného v r. 1996 Nadací M. Havla. Film se připravuje k realizaci v produkci Buc-film v režii Vladimíra Michálka (Český lev 1999). Autor scénáře k celovečernímu filmu Perníková věž. Své fantaskní obrazy vystavuje a jsou součástí sbírek doma i v zahraničí. Zastoupen v encyklopedii Who´s who - Kdo je kdo (5000 nejvýznačnějších českých osobností).

Radek Hanák
obrazek Jako architekt se podílel na realizaci hudebních videoklipů (Lucie, Dara Rolinc, Wanastovi Vjecy, Sexy Dancers, A-HA atd.) a více než 60 reklamních spotů (např. Nissan, Canon, Coca-Cola, Rapid). Nominace "Art director roku" na udělování cen za hudební klipy v Berlíně v roce 1998.

Otto Chlpek
obrazek Narodil se 19. března 1970 v Praze. Vystudoval Katedru Zvukové tvorby na FAMU. Na konci osmdesátých let začal pracovat ve FSB jako asistent zvuku. Od roku 1992 pracuje v postprodukčním studiu S PRO ALFA CZ, kde se podílel na několika stovkách reklamních spotů, několika televizních filmech a nespočtu hudebních nahrávek. Jako mistr zvuku pracoval na celovečerních filmech Princezna ze mlejna II a Rebelové.

Podobné filmy

Rezistence
(Insurgent) Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci. Nikde není klid a bezpečno. Az...
dnes 10.15
Nova Cinema
Slečna Drsňák
(Miss Congeniality) Agentku FBI Sandru Bullock přesvědčil kolega Benjamin Bratt, aby se po...
dnes 12.35
Nova Cinema
Inferno
Známý symbolog Tom Hanks se probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici. Tady vkládá na...
dnes 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 23. 4. 2024 Svátek má Vojtěch
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz