fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Podobné filmy    

72% 12 hlasů
film / drama, Československo, , 110 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...

Pět krátkých příběhů z každodenního života Prahy.
V pestrém prostředí velkoměsta se odehraje několik všedních příběhů, které už na sklonku 50. let dokládají odklon od prvoplánových ideologických podbarvených požadavků. Spaříme, jak durdivý mistr si přece jen začne vážit svého peskovaného učedníka, jak se starý otec marně těší na svezení v synově novém autě, jak mladí manželé oslavují páté výročí svého seznámení, jak v chatové osadě čeká zamilovaná dívka na svého přítele. K nejpůsobivějším pro své ryzí člověčenství patří skeč o zestárlých předměstských muzikantech, kteří si přivydělávají účinkováním na svatbách.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Za shlédnutí stojí po šedesáti letech jen první a poslední povídka. Jinak je to v době Starců na chmelu a Probuzení bohužel spíš relikt v kánonu neorealismu, čti soc.realismu. Oproti Žižkovské romanci a Smyku slabé. I hudebně. Potěšila Thielová, Chadimová, Tříska a Vláčil. Vot éto český film na Barrandově pozdních padesátých.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Pět z miliónu

Mistr a dvacátý učedník Učedník Vašek pracuje s mistrem Karpíškem na věži mikulášského chrámu. Karpíšek je ze staré školy a jeho výchovné metody se Vaškovi nezamlouvají. Je rozhodnut od Karpíška odejít, tak jako před ním devatenáct jiných učedníků... Každý týden je neděle Důchodce Hanousek je čilý stařík, stále něco podniká a stále má co dělat. Jednoho dne půjčí synovi peníze na nové auto a syn ho pozve na nedělní výlet. Hanousek se těší a odřekne proto obtížně získané zaměstnání průvodce Prahou. Ale... To zavinil Bonifác Mladí manželé Jirouškovi oslavují v den svatého Bonifáce své seznámení. Tento den si vždy zopakují všechno, co před lety prožili... Otrhaná písnička Muzikanti Vilda a Martin týden co týden vyhrávají na svatbách. Jednoho dne jim místo výslužky zahraje mladý novomanžel klavírní skladbu... Pavučina Poslední dny před nástupem do prvního zaměstnání tráví mladičká Kateřina v rekreační osadě. Nemá už zájem o dětské hry svých přítelkyň. Toulá se po okolí a potká jen o málo staršího kamaráda Karla.


Podobné filmy

King Kong
Naivní herečka Naomi Watts přijme nabídku bezohledného filmového producenta, který hledá p...
dnes 12.45
Nova Cinema
Táta na plný úvazek
(Jersey Girl) Ben Affleck zůstává po smrti své ženy sám se svou malou dcerkou. Protože dál...
dnes 18.00
Nova Cinema
Cesta zpátky
(The Way Back) Jack Cunningham byl nejlepším hráčem basketbalu na střední škole. Dnes je z...
dnes 22.05
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 28. 11. 2022 Svátek má René
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz