fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

60% 626 hlasů
film / western, akční, dobrodružný, drama, válečný, USA, , 137 min., od 11 let
The Alamo
DVD od 8.12.2004 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:36V dobrodružném snímku Pevnost Alamo se setkává Oscarem oceněný Billy Bob Thornton a Jasonem Patricem. V tomto impozantním výpravném snímku spolu tvoří skvělý tým. Na jaře roku 1836 se ze všech sil snaží po 13 dní bránit malou texaskou pevnost. Má však méně než 200 obyčejných mužů šanci proti neuvěřitelné převaze tisíců vojáků vedených mexickým diktátorem? Tento příběh, založený na skutečné události, líčí odvážné volání po nezávislosti a hrdinský boj za svobodu!
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Další zpracování americké historické události roku 1836 obrany Texasu před mexickým diktátorem, který nám Evropanům je stejně blízké jako americký den nezávislosti. Nám snímek sice pramálo řekne o stavu amerických dějin, ale jako poukázání na něco, co se tam někde kdysi dělo, proč ne. Jako o hodně starší snímek ´Alamo´ z roku 1960, který režíroval, produkoval i střihl si jednu z rolí John Wayne, to v žádném případě není. Začátek příběhu je hodně rozvláčný a místy až roztržitý, takže může po divácké stránce dojít k nepochopení dané problematiky. Celé to samozřejmě vede k bitvě, která sice nevypadá nejhůř, ale i tak tomu chybí určitá preciznost, velkolepost, dramatizace spojená se šokujícími situacemi a nějaká ta citová stránka. Ohromné vlastenecké hrdinství, jaké bylo vidět u zmiňovaného staršího snímku na stejné téma, se tady bohužel nějak vytratilo. Výprava je naopak přijatelná a herecký výkon Billa Boba Thorntona až překvapuje. U ostatních představitelů je to takový obyčejný standard. Než jako filmová výpověď dané historie se snímek daleko více přibližuje k popkornové zábavě a tak, jak je známo, se vážně vůbec nebere.
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Pevnost Alamo

Dramatický příběh, jehož děj se odehrává na jaře 1836, zachycuje část složitého zápasu texaských vzbouřenců proti mexické armádě vedené generálem a diktátorem Antoniem Lopezem de Santa Anou. Ti se pokoušejí potvrdit během Texaské revoluce vyhlášenou nezávislost Texasu na Mexiku. Jeden z důležitých bojů se odehrává v strategicky důležité misijní stanici Alamo. V čele dobrovolníků, kteří ji mají hájit, vedle sebe stojí známý stopař a dobrodruh Dave Crockett, bývalý obchodník James Bowie a důstojníci Sam Houston a William Travis. Mohou se spolehnout pouze na odvahu a statečnost svých mužů, protože stanice je špatně připravena proti většímu a dlouhodobému útoku. Obránci Alama přitom od počátku spoléhají na příslíbenou posilu od početné texaské armády. Pouhých sto devadesát vojáků pak po dvanáct dní statečně odolává silné dělostřelbě. Když pomoc stále nepřichází, všichni pochopí, že nakonec budou muset vzdorovat mnohonásobné přesile nepřátel. Třináctý den seodehraje rozhodující bitva o Alamo... Western, který byl inspirován skutečnou událostí a přibližuje jednu z významných bitev americké historie, natočil režisér John Lee Hancock. V jeho pojetí zůstává především oslavou hrdinství mužů, kteří svůj život obětovali pro budoucnost a svobodu své země.


Podobné filmy

Operace mé dcery
O jistotách života a pochybnostech lásky. Český film (1986). Hrají: letošní jubilant V. Ha...
dnes 07.15
ČT1
Bolt: Pes pro každý případ
(Bolt) Život superpsa Bolta je plný dobrodružství, nebezpečí a nástrah ? přinejmenším tehd...
dnes 08.10
Nova Cinema
Auta 2
(Cars 2) Hvězdné závodní auto Blesk McQueen a jeho přítel, jedinečný odtahový vůz Burák, s...
dnes 10.25
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 25. 7. 2021 Svátek má Jakub
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz